Kordula: Slovácko je moje srdeční záležitost

úterý, 19.09.2017 18:35
Kordula: Slovácko je moje srdeční záležitost
kordula110517.jpg

Do Slovácka přišel Michal Kordula jako hráč v zimě roku 2009. Slovácko se v tu dobu nacházelo ve spodní části 2. ligy a klub se chtěl v jarní části soutěže vyhnout sestupovým starostem. 

Nakonec Slovácko v jarní části soutěže ligu zachránilo a co víc - jako druholigový tým se probojovalo až do finále poháru. Následně Michal Kordula oblékal dres Slovácka až do roku 2013, kdy byl rovněž kapitánem týmu. 

Problémy se zády však 35letého záložníka donutily ukončit aktivní kariéru a začal se věnovat trénování. Přes vedoucího mužstva a asistenta trenéra se nyní dostal až na pozici hlavního kouče, kde před zápasem s Mladou Boleslaví nahradil Stanislava Levého, který se přesunul na pozici sportovního ředitele.

„Z pozice hlavního trenéra je na lavičce stres větší, přeci jenom máte najednou větší zodpovědnost vůči hráčům, vedení klubu, fanouškům. O to více mě mrzí, že jsme utkání nezvládli podle našich představ. Rozhodně jsme nehráli to, co nám naše možnosti dovolují,“ vrací se k poslednímu ligovému utkání Kordula, který hledá příčiny.

„Možná jsme měli velký respekt ze soupeře, nebo nám chybí zkušenosti, a proto jsme v některých fázích reagovali pozdě. Neměli jsme takové sebevědomí, jaké bychom měli mít. Při rozehrávce jsme se málo nabízeli. Chybělo tomu více energie,“ pokračuje Kordula, který do zápasu poslal trochu pozměněnou sestavu.

„Sestavu jsem určoval já a Standovi jsem ji jako svému nadřízenému oznámil. Nicméně Standa byl jako sportovní ředitel společně se mnou na lavičce, takže to bylo podobné jako v předchozích zápasech. Troufám si tvrdit, že moje vztahy se Standou jsou nadstandardní, a proto jsem rád, že tak zkušený a fotbalem protřený člověk tady je. Za ten rok spolupráce jsem poznal, že naše pohledy na většinu věcí jsou stejné, nebo velmi podobné,“ říká Kordula, který v týdnu kývl na nabídku vedení klubu.

„Mělo to nějaký vývoj. Vždycky můžete říct ne, ale já Slovácko miluji. Je to moje srdeční záležitost a beru to mimo jiné jako výzvu. Vím, kdo tady v klubu pracuje a rovněž vím, že když bude Standa sportovní ředitel, tak nějakou důvěru mít budu. Zároveň však cítím zodpovědnost vůči klubu, fanouškům, vůči vedení, které mně tu důvěru dalo, a také vůči klukům v kabině,“ vysvětluje Kordula, který vnímá, že bodů není mnoho, ale zároveň nepropadá panice.

„Realita je taková, že tady pracujeme s velmi mladým mužstvem, které nemá ještě tolik zkušeností a to se v některých případech projevuje. Máme v tuto chvíli šest bodů, ale nemyslím si, že ta naše situace je nějaká kritická, podobně jsou na tom i jiná mužstva. Kluci jsou mladí, takové situace ještě neznají. Potřebují čas, potřebují pracovat a potřebují důvěru. My jim věříme a zároveň víme, že nic nepřijde hned,“ dodává trenér Slovácka.


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
neděle, 09.05.2021 19:39
> všechna videa
FANSHOP
Mikina Slovácko šedá

Mikina Slovácko šedá
990 Kč

Peněženka dětská černá

Peněženka dětská černá
150 Kč

Tričko grafitti tmavě modré

Tričko grafitti tmavě modré
290 a 390 Kč

Klíčenka Slovácko černá kůže

Klíčenka Slovácko černá kůže
99 Kč

Tričko Jeden kraj - jeden klub folklórní

Tričko Jeden kraj - jeden klub folklórní
290 a 390 Kč

Klíčenka Slovácko hnědá kůže

Klíčenka Slovácko hnědá kůže
99 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Tomič: Sérii Bohemky chceme přerušit včera, 16:00
Tomič: Sérii Bohemky chceme přerušit

Na Bohemku permice C1, C2, C3, C5, C6 a C7 úterý, 11.05.2021 10:00
Na Bohemku permice C1, C2, C3, C5, C6 a C7

TVS: Milan Petržela po výhře v Karviné pondělí, 10.05.2021 07:37
TVS: Milan Petržela po výhře v Karviné

TVS: Martin Svědík po zápase s Karviné neděle, 09.05.2021 19:52
TVS: Martin Svědík po zápase s Karviné

Slovácko porazilo Karvinou 2:0 neděle, 09.05.2021 16:50
Slovácko porazilo Karvinou 2:0

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace