Matěj Kovář: Progres mě strašně motivuje

pondělí, 30.03.2020 08:18
Matěj Kovář: Progres mě strašně motivuje
kovarmatej290320.jpg

Dobrá zpráva přišla z Anglie, konkrétně z Manchesteru, kde odchovanec Slovácka Matěj Kovář prodloužil smlouvu s United o další čtyři roky. Devatenáctiletý gólman odešel do Anglie v sedmnácti letech 

"Před dvěma a půl roky jsem byl na Slovácku, a když vidím ten progres, je to něco neskutečného. Strašně mě to motivuje do další práce," říká Kovář, který pravidelně trénuje s prvním týmem United.

"Už v minulé sezoně jsem občas trénoval s áčkem a od téhle sezony s nimi absolvuji všechno. Pak jdu většinou na zápas s třiadvacítkou, protože potřebuju herní vytížení. Jsem za to velice rád. Na podzim jsem byl s A-týmem na Evropské lize v Bělehradě na Partizanu," přibližuje Kovář, který vstřebává senné rady od týmové jedničky mezi třemi tyčemi De Gea.

"Dává mi rady. Kde mám stát, co jsem měl udělat líp, když dostanu gól… Moc mi pomáhá. Po příchodu do akademie United jsem nemusel změnit styl chytání. Ale všechno bylo o rychlosti, výbušnosti. Jediná věc, na které jsem musel zapracovat," vysvětluje Kovář, který popsal svůj denní program. 

"Ráno jedu kolem desáté hodiny do akademie, kde máme společnou snídani. V jedenáct začíná aktivace před tréninkem, při které zahřejete svaly, abyste se nezranili. Pak jdeme trénovat. Hodinu a půl až dvě hoďky. Podle toho, jestli je po nebo teprve před zápasem. Následuje oběd. Po něm je většinou posilovna. Každý hráč pracuje na něčem jiném podle individuálního programu. Kondičák ví, jaké cviky jsou pro vás nejlepší.Denní program završuje regenerace v bazénu," říká talent českého fotbalu a odchovanec Slovácka, který bydlí v v jedné z rodin.

"Bydlím pořád v rodině, která má už odrostlé děti, a je to super. O všechno mám postarané, uvaří nám, vyperou. Jsme tu tři, každý máme svůj pokoj. Lepší než být zavřený sám na bytě. Máte po tréninku s kým pokecat," dodává Kovář.

foto: idnes.cz


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
pondělí, 07.06.2021 04:06
> všechna videa
FANSHOP
Tričko se znakem modré

Tričko se znakem modré
250 a 350 Kč

Šála bílomodrá

Šála bílomodrá
350 Kč

Klíčenka kovová

Klíčenka kovová
99 Kč

Kšiltovka Slovácko navy pánská

Kšiltovka Slovácko navy pánská
350 Kč

Šusťáková bunda Puma modrá

Šusťáková bunda Puma modrá
1890 Kč

Zimní čepice tmavě modrá

Zimní čepice tmavě modrá
350 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Tamara Morávková hráčkou Slovácka včera, 12:49
Tamara Morávková hráčkou Slovácka

Podpořte NF KRTEK a získejte dres Kadlece pondělí, 07.06.2021 16:00
Podpořte NF KRTEK a získejte dres Kadlece

Informace k letní přípravě A-TÝMU pondělí, 07.06.2021 10:20
Informace k letní přípravě A-TÝMU

Ženy nedaly šance a prohrály s Plzní neděle, 06.06.2021 22:00
Ženy nedaly šance a prohrály s Plzní

Po nejlepší sezóně vzhůru do pohárů! středa, 02.06.2021 10:09
Po nejlepší sezóně vzhůru do pohárů!

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace