Matěj Kovář: Progres mě strašně motivuje

pondělí, 30.03.2020 08:18
Matěj Kovář: Progres mě strašně motivuje
kovarmatej290320.jpg

Dobrá zpráva přišla z Anglie, konkrétně z Manchesteru, kde odchovanec Slovácka Matěj Kovář prodloužil smlouvu s United o další čtyři roky. Devatenáctiletý gólman odešel do Anglie v sedmnácti letech 

"Před dvěma a půl roky jsem byl na Slovácku, a když vidím ten progres, je to něco neskutečného. Strašně mě to motivuje do další práce," říká Kovář, který pravidelně trénuje s prvním týmem United.

"Už v minulé sezoně jsem občas trénoval s áčkem a od téhle sezony s nimi absolvuji všechno. Pak jdu většinou na zápas s třiadvacítkou, protože potřebuju herní vytížení. Jsem za to velice rád. Na podzim jsem byl s A-týmem na Evropské lize v Bělehradě na Partizanu," přibližuje Kovář, který vstřebává senné rady od týmové jedničky mezi třemi tyčemi De Gea.

"Dává mi rady. Kde mám stát, co jsem měl udělat líp, když dostanu gól… Moc mi pomáhá. Po příchodu do akademie United jsem nemusel změnit styl chytání. Ale všechno bylo o rychlosti, výbušnosti. Jediná věc, na které jsem musel zapracovat," vysvětluje Kovář, který popsal svůj denní program. 

"Ráno jedu kolem desáté hodiny do akademie, kde máme společnou snídani. V jedenáct začíná aktivace před tréninkem, při které zahřejete svaly, abyste se nezranili. Pak jdeme trénovat. Hodinu a půl až dvě hoďky. Podle toho, jestli je po nebo teprve před zápasem. Následuje oběd. Po něm je většinou posilovna. Každý hráč pracuje na něčem jiném podle individuálního programu. Kondičák ví, jaké cviky jsou pro vás nejlepší.Denní program završuje regenerace v bazénu," říká talent českého fotbalu a odchovanec Slovácka, který bydlí v v jedné z rodin.

"Bydlím pořád v rodině, která má už odrostlé děti, a je to super. O všechno mám postarané, uvaří nám, vyperou. Jsme tu tři, každý máme svůj pokoj. Lepší než být zavřený sám na bytě. Máte po tréninku s kým pokecat," dodává Kovář.

foto: idnes.cz


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
před 10 hodinami
> všechna videa
FANSHOP
Vlaječka Slovácko

Vlaječka Slovácko
175 Kč

Vak na boty Slovácko

Vak na boty Slovácko
250 Kč

Šusťáková bunda Puma modrá

Šusťáková bunda Puma modrá
1890 Kč

Dres replika Puma White

Dres replika Puma White
790 a 990 Kč

Štamprle Slovácko

Štamprle Slovácko
60 Kč

Kšiltovka Slovácko bílá dětská

Kšiltovka Slovácko bílá dětská
299 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
MOL CUP: Ve 3. kole poháru s Prostějovem před 5 hodinami
MOL CUP: Ve 3. kole poháru s Prostějovem

Stanislav Hofmann před zápasem na Slávii před 8 hodinami
Stanislav Hofmann před zápasem na Slávii

Vybavte se na podzim ve Fanshopu včera, 15:45
Vybavte se na podzim ve Fanshopu

Kadlec: Formu jsme chtěli potvrdit i doma úterý, 22.09.2020 17:30
Kadlec: Formu jsme chtěli potvrdit i doma

U12: Mladší žáci si poradili s Třebíčí pondělí, 21.09.2020 12:34
U12: Mladší žáci si poradili s Třebíčí

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace