Matěj Kovář: Progres mě strašně motivuje

pondělí, 30.03.2020 08:18
Matěj Kovář: Progres mě strašně motivuje
kovarmatej290320.jpg

Dobrá zpráva přišla z Anglie, konkrétně z Manchesteru, kde odchovanec Slovácka Matěj Kovář prodloužil smlouvu s United o další čtyři roky. Devatenáctiletý gólman odešel do Anglie v sedmnácti letech 

"Před dvěma a půl roky jsem byl na Slovácku, a když vidím ten progres, je to něco neskutečného. Strašně mě to motivuje do další práce," říká Kovář, který pravidelně trénuje s prvním týmem United.

"Už v minulé sezoně jsem občas trénoval s áčkem a od téhle sezony s nimi absolvuji všechno. Pak jdu většinou na zápas s třiadvacítkou, protože potřebuju herní vytížení. Jsem za to velice rád. Na podzim jsem byl s A-týmem na Evropské lize v Bělehradě na Partizanu," přibližuje Kovář, který vstřebává senné rady od týmové jedničky mezi třemi tyčemi De Gea.

"Dává mi rady. Kde mám stát, co jsem měl udělat líp, když dostanu gól… Moc mi pomáhá. Po příchodu do akademie United jsem nemusel změnit styl chytání. Ale všechno bylo o rychlosti, výbušnosti. Jediná věc, na které jsem musel zapracovat," vysvětluje Kovář, který popsal svůj denní program. 

"Ráno jedu kolem desáté hodiny do akademie, kde máme společnou snídani. V jedenáct začíná aktivace před tréninkem, při které zahřejete svaly, abyste se nezranili. Pak jdeme trénovat. Hodinu a půl až dvě hoďky. Podle toho, jestli je po nebo teprve před zápasem. Následuje oběd. Po něm je většinou posilovna. Každý hráč pracuje na něčem jiném podle individuálního programu. Kondičák ví, jaké cviky jsou pro vás nejlepší.Denní program završuje regenerace v bazénu," říká talent českého fotbalu a odchovanec Slovácka, který bydlí v v jedné z rodin.

"Bydlím pořád v rodině, která má už odrostlé děti, a je to super. O všechno mám postarané, uvaří nám, vyperou. Jsme tu tři, každý máme svůj pokoj. Lepší než být zavřený sám na bytě. Máte po tréninku s kým pokecat," dodává Kovář.

foto: idnes.cz


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
včera, 21:35
> všechna videa
FANSHOP
Dres replika NIKE bílý

Dres replika NIKE bílý
490 a 590 Kč

Toaletní taška Puma černá

Toaletní taška Puma černá
390 Kč

Kšiltovka Slovácko navy dětská

Kšiltovka Slovácko navy dětská
299 Kč

Kšiltovka Slovácko navy pánská

Kšiltovka Slovácko navy pánská
350 Kč

Hrnek Slovácko logo pruhy

Hrnek Slovácko logo pruhy
190 Kč

Podsedák 2020

Podsedák 2020
350 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
VIDEO: Tiskovka po zápase s Karvinou včera, 21:46
VIDEO: Tiskovka po zápase s Karvinou

Slovácko porazilo Karvinou 2:0 včera, 20:06
Slovácko porazilo Karvinou 2:0

VIDEO: Magazín a trénink před Karvinou včera, 06:32
VIDEO: Magazín a trénink před Karvinou

MK: Neměl jsem se nechat vyprovokovat pondělí, 01.06.2020 18:50
MK: Neměl jsem se nechat vyprovokovat

Výhra nemocnici a dětskému domovu neděle, 31.05.2020 14:27
Výhra nemocnici a dětskému domovu

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace