Matěj Kovář: Progres mě strašně motivuje

pondělí, 30.03.2020 08:18
Matěj Kovář: Progres mě strašně motivuje
kovarmatej290320.jpg

Dobrá zpráva přišla z Anglie, konkrétně z Manchesteru, kde odchovanec Slovácka Matěj Kovář prodloužil smlouvu s United o další čtyři roky. Devatenáctiletý gólman odešel do Anglie v sedmnácti letech 

"Před dvěma a půl roky jsem byl na Slovácku, a když vidím ten progres, je to něco neskutečného. Strašně mě to motivuje do další práce," říká Kovář, který pravidelně trénuje s prvním týmem United.

"Už v minulé sezoně jsem občas trénoval s áčkem a od téhle sezony s nimi absolvuji všechno. Pak jdu většinou na zápas s třiadvacítkou, protože potřebuju herní vytížení. Jsem za to velice rád. Na podzim jsem byl s A-týmem na Evropské lize v Bělehradě na Partizanu," přibližuje Kovář, který vstřebává senné rady od týmové jedničky mezi třemi tyčemi De Gea.

"Dává mi rady. Kde mám stát, co jsem měl udělat líp, když dostanu gól… Moc mi pomáhá. Po příchodu do akademie United jsem nemusel změnit styl chytání. Ale všechno bylo o rychlosti, výbušnosti. Jediná věc, na které jsem musel zapracovat," vysvětluje Kovář, který popsal svůj denní program. 

"Ráno jedu kolem desáté hodiny do akademie, kde máme společnou snídani. V jedenáct začíná aktivace před tréninkem, při které zahřejete svaly, abyste se nezranili. Pak jdeme trénovat. Hodinu a půl až dvě hoďky. Podle toho, jestli je po nebo teprve před zápasem. Následuje oběd. Po něm je většinou posilovna. Každý hráč pracuje na něčem jiném podle individuálního programu. Kondičák ví, jaké cviky jsou pro vás nejlepší.Denní program završuje regenerace v bazénu," říká talent českého fotbalu a odchovanec Slovácka, který bydlí v v jedné z rodin.

"Bydlím pořád v rodině, která má už odrostlé děti, a je to super. O všechno mám postarané, uvaří nám, vyperou. Jsme tu tři, každý máme svůj pokoj. Lepší než být zavřený sám na bytě. Máte po tréninku s kým pokecat," dodává Kovář.

foto: idnes.cz


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
neděle, 24.01.2021 05:44
> všechna videa
FANSHOP
Tepláky Puma tmavě modré

Tepláky Puma tmavě modré
1890 Kč

Magnetka Slovácko

Magnetka Slovácko
49 Kč

Tréninkové triko Puma modré

Tréninkové triko Puma modré
790 Kč

Láhev na pití

Láhev na pití
195 Kč

Placka Slovácko modrá

Placka Slovácko modrá
30 Kč

Tričko Jeden kraj - jeden klub folklórní

Tričko Jeden kraj - jeden klub folklórní
290 a 390 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
V Ďolíčku přepsáno hned několik rekordů včera, 08:21
V Ďolíčku přepsáno hned několik rekordů

Kliment: Jsme tady jedna velká parta neděle, 24.01.2021 09:49
Kliment: Jsme tady jedna velká parta

Liga žen dostala zelenou neděle, 24.01.2021 09:00
Liga žen dostala zelenou

VIDEO: Tiskovka po zápase s Bohemians sobota, 23.01.2021 20:53
VIDEO: Tiskovka po zápase s Bohemians

Slovácko loupilo v Ďolíčku sobota, 23.01.2021 17:45
Slovácko loupilo v Ďolíčku

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace