Jak to začalo... "Došek? Zbytečný nákup!"

úterý, 23.09.2014 16:51
Jak to začalo... "Došek? Zbytečný nákup!"
dosek251013.jpg

Když Slovácko v létě 2011 přivedlo jako posilu do útoku dvoumetrového dlouhána Libora Doška, tak fanoušci jeho příchod vnímali různě. "Došek? Zbytečný nákup! Vždyť ten hráč je již za zenitem a jenom fauluje. V posledních třech sezónách dal dohromady pět branek, což není dobrá vizitka," zněl jeden z komentářů fanoušků Slovácka po příchodu Libora Doška na Slovácko.

Sezona 2011/2012 (25 startů, 9 gólů) 
Libor Došek však fanoušky začal brzy přesvědčovat, že neřekl poslední slovo a hned v prvním přípravném zápase nasázel tři branky do sítě Ružomberoku.

První ligový zápas sice Slovácku nevyšel, když doma mužstvo prohrálo s Příbramí 2:3 a Libor Došek pouze snižoval z penalty. Branky do sítě Bohemians 1905 a Českých Budějovic však přinesly Slovácku čtyři body. Pak se sice dvoumetrový „zabiják“ střelecky odmlčel, ale z jeho práce v poli těžil celý tým.

V jarní části pak doma sestřelil dvěma góly Bohemku a v posledních dvou kolech zaznamenal čtyři góly, když nejprve v závěru zápasu dal rozhodující gól do sítě Viktorie Žižkov (2:1) a hattrickem v posledním kole na půdě Příbrami (4:0) zakončil parádní závěr sezony, kdy Slovácko v posledních pěti zápasech neprohrálo a zaznamenalo celkem 11 bodů.

Sezona 2012/2013 (27 startů, 13 gólů)
V první třech kolech sice vyšel Došek střelecky naprázdno a čtvrtý zápas proti Teplicím začal dokonce na lavičce, ale ve druhém poločase to byl on, kdo nakonec svou brankou rozhodl o výhře 2:1. Na podzim se pak trefil ještě do sítě Mladé Boleslavi (3:1) Plzně (1:1) Liberce (2:3) a v závěru podzimu dvěma brankami sestřelil Jihlavu (3:0).

V jarní části režíroval výhru Slovácka v Teplicích (4:0) kde se trefil rovněž dvakrát. Na jaro přidal ještě pět branek. Jednu do sítě Českých Budějovic (2:0), Jihlavy (1:1) a dvěma brankami rozhodl o výhře nad ostravským Baníkem (2:0). V posledním kole pak svou třináctou branou v sezoně do sítě Brna (3:1) rozhodl o výhře na Srbské a zároveň to pro 35letého střelce znamenalo nejvíce branek v jedné sezoně za celou jeho kariéru.

Sezona 2013/2014(21 zápasů, 6 gólů)
Sezona nezačala pro Libora Doška vůbec šťastně a po prvním kole si opora Slovácka na tréninku natáhla sval a musel v podzimní části soutěže vynechat osm zápasů. Poprvé nastoupil až v 10. kole proti ostravskému Baníku a to jen na tři minuty. Ovšem hned v dalším zápase se vrátil v plné síle a dvěma brankami rozhodl o výhře Slovácka nad Slovanem Liberec 4:2 a svou stou brankou v sezoně vstoupil do Klubu ligových kanonýrů. Do konce sezony se Došek trefil ještě ve čtyřech zápasech do sítě Slavie (3:0), Bohemians 1905 (1:0) Olomouce (3:1) a Znojma (2:0)

Sezona 2014/2015 (zatím 8 zápasů, 9 gólů...)
Do letošní sezony vstupoval Libor Došek jako druhý nejlepší střelec historie klubu, když v 73 zápasech za Slovácko zaznamenal 28 ligových branek. Této statistice vévodil Jiří Kowalík, který se v dresu slováckého klubu trefil 34x.

Podzim 2014 však Libora Doška zastihl v životní formě a v osmi odehraných zápasech zaznamenal slovácký hrdina devět branek a stal se tak nejlepším střelcem v historii klubu. Momentální bilance Libora Doška ve Slovácku je 81 ligových zápasů a 37 vstřelených branek. Libor zraje jako víno, a tak mu přejme, ať mu hlavně vydrží zdraví a dělá nám radost co možná nejdéle...

Pohledem ředitele 1.FC SLOVÁCKO

Já mohu pouze konstatovat, to co jsem uvedl když jsem před touto sezonou prodlužoval s Liborem kontrakt. V době příchodu Libora byla situace taková, že v silném kádru Teplic nedostával dostatek příležitostí, aby mohl prokázat svoji kvalitu. Pro většinu klubů byl neperspektivní. Protože jsem Libora osobně znal ze svého působení v Brně věděl jsem, že je to nesmírně pracovitý a charakterní hráč, který měl vždy problémy (díky své výšce) přesvědčit fandy fotbalu (dokonce i vlastního klubu) o tom, že je platný.

Příchod Libora byl záměr, který zapadal do koncepce budování týmu. Díky tomu, že i tým postupně byl správně dobudováván našel u nás Libor ideální prostředí pro svoji realizaci, měl důvěru trenéra, měl přesně určenou svoji roli a ta mu zůstávala, i když se mu ne zrovna dařilo. Výsledek je i pro mne obrovskou satisfakcí.

Libor dozrál nejen jako hráč, ale i jako člověk a to je velmi přínosné pro kabinu, kde vedle něj dorůstají naši odchovanci. Myslím, že bude i nadále platným hráčem, i když ne na věky, ale již dnes je zapsán v klubové historii zlatým písmem.

Na závěr bych chtěl zdůraznit, aby si divák na tomto příkladu uvědomil, že naše snaha není pouze populisticky přivést do týmu aktuálně známé hráče, ale že naše pohledy se opírají o hlubší poznání, záměry a možnosti. Věříme, že naše úsudky jsou správné, ve prospěch klubu a v časovém horizontu se potvrzují. Vypadá to jednoduše, ale jednoduché to zase tak není o to větší máme radost z příběhu LIBORA DOŠKA

Bc. Vladimír Krejčí   


Článek je přiřazen k hráči: Libor Došek.

Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
pátek, 16.04.2021 10:29
> všechna videa
FANSHOP
Placatka Slovácko

Placatka Slovácko
290 Kč

Kšiltovka Slovácko navy pánská

Kšiltovka Slovácko navy pánská
350 Kč

Půllitr hladký

Půllitr hladký
179 Kč

Zimní čepice tmavě modrá

Zimní čepice tmavě modrá
350 Kč

Podtácek Slovácko

Podtácek Slovácko
99 Kč

Sklenice na víno

Sklenice na víno
139 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Nedělní zápas žen živě na TV Slovácko včera, 14:15
Nedělní zápas žen živě na TV Slovácko

Stanislav Hofmann před zápasem s ACS včera, 12:00
Stanislav Hofmann před zápasem s ACS

TVS: Michal Kadlec před zápasem na Spartě pátek, 16.04.2021 15:42
TVS: Michal Kadlec před zápasem na Spartě

Slovácko získalo Klubovou akademii FAČR čtvrtek, 15.04.2021 16:00
Slovácko získalo Klubovou akademii FAČR

Podpořte NF KRTEK a získejte dres Sadílka středa, 14.04.2021 10:22
Podpořte NF KRTEK a získejte dres Sadílka

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace