Londýnský zápisník Víti Nemravy 4

čtvrtek, 17.10.2013 13:59
Londýnský zápisník Víti Nemravy 4
nemrava171013.jpg

Chtěl bych navázat na své zápisníky z minulé sezony. Do Londýna jsem odcestoval 30.6.2013 a příprava začala 1.7.2013. Byl jsem hodně zvědavý, jak bude moje první příprava v Anglii probíhat. Příprava trvala skoro dva měsíce.

Během přípravy jsme odehráli několik přátelských zápasů a jeden turnaj v Belgii. Přípravné zápasy jsme dle mého názoru zvládli dobře a důkazem toho bylo i druhé místo v Belgii na turnaji do 19 let kde jsme odcestovali s týmem do 18let.

Celou přípravu jsme neměli dvoufázové tréninky, ale klasicky ráno trénink a odpoledne posilovnu s tím, že první dva týdny byla posilovna 4krát týdně a během přátelských zápasů už jen 3krát týdně. V přípravě jsem chodil na tréninky s U21 a U18 průběžně. Hodně mě překvapilo, že během přípravy se nebylo ani jednou běhat nebo něco podobného, všechna kondice se ladila na hřišti s míčem a po fyzické stránce v posilovně.

Myslím si, že příprava nebyla nějak moc náročná, ale byla velmi dlouhá. První mistrovský zápas jsme hráli doma s Manchestrem United. Vyhráli jsme 2:1, zápas se hrál ve vysokém tempu. V první půlce jsme vedli dva nula a na hřišti jsme byly lepším mužstvem. Druhá půlka se otočila a po změně stran byl na hřišti lepší Man. United. My jsme zodpovědně bránily zezadu a do nějakých velkých šancích se Man. United ze začátku nedostal, až posledních dvacet minut, kdy měli tři velké šance včetně penalty, kterou proměnily. Zápas tak skončil 2:1 výhrou na domácí půdě.

Po zápase jsem hned odcestoval domů a na druhý den už jsme měli s klukama z reprezentace sraz na Strahově, kde jsme během šesti dní odehráli tři zápasy, dva zápasy ve skupině s Japonskem (4:1 výhra), Rumunskem (2:1 výhra po penaltách) a ve finále jsme podlehly Ukrajině 3:2 po penaltách. Během doby, co jsem byl na reprezentačním srazu, hráli kluci venku zápas na Chelsea, kde jsme prohráli 2:1. Do Anglie jsem se vrátil za deset dní a hned na druhý den nás doma čekal další zápas se Southamptonem, který skončil 1:1. Tenhle zápas byl z naší strany jen o neproměněných šancích, měli jsme jich tak osm vyložených, ale bohužel nám to tam nepadlo a hosté po naší chybě v obraně dali gól.

Druhý týden jsme vyjížděli na Wolwerhampton Wolves, kde jsme prohráli 2:1 a zápas z naší strany nebyl vůbec vydařený. Chtěl bych doplnit, že každý zápas jsem byl na lavičce s týmem U21 a 5.9. jsem dostal příležitost nastoupit od začátku do přátelského zápasu, který jsme vyhráli 3:0. Myslím si, že se mi zápas povedl a debut za U21 jsme zvládnul dobře. O týden později byla reprezentační přestávka, tak jsme dostali volno a všichni o víkendu mohly letět domů včetně mě, ale hned v pondělí jsme měli nástup na trénink.

Druhý týden nás čekal doma Blackburn. Zápas skončil 3:3, první půlku jsme měli výbornou, ale v té druhé jsme dost polevili a tak zápas skončil remízou. Z mého pohledu zápas moc vydařený tentokrát nebyl, byl to tzv.„den blbec“. Další týden zajíždíme do Sunderlandu a doufám, že uhrajeme tři body a napravíme ztrátu z posledního domácího zápasu.


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
včera, 17:59
> všechna videa
FANSHOP
Štamprle Slovácko

Štamprle Slovácko
60 Kč

Mikina FC Slovácko

Mikina FC Slovácko
790 a 990 Kč

Kšiltovka Puma modrá

Kšiltovka Puma modrá
490 Kč

Fotbalový svět Slovácko

Fotbalový svět Slovácko
690 Kč

Kšiltovka Slovácko navy dětská

Kšiltovka Slovácko navy dětská
299 Kč

Tričko polo Nike bílé

Tričko polo Nike bílé
790 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Slovácko vyloupilo jabloneckou Střelnici včera, 15:47
Slovácko vyloupilo jabloneckou Střelnici

Jurečka vyhlíží soupeře z první čtyřky úterý, 23.02.2021 10:04
Jurečka vyhlíží soupeře z první čtyřky

Semkli jsme se a ukázali sílu mužstva pondělí, 22.02.2021 07:00
Semkli jsme se a ukázali sílu mužstva

VIDEO: Tiskovka po zápase v Příbrami sobota, 20.02.2021 17:23
VIDEO: Tiskovka po zápase v Příbrami

Slovácko vyhrálo v Příbrami 4:1 sobota, 20.02.2021 16:09
Slovácko vyhrálo v Příbrami 4:1

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace