Londýnský zápisník Víti Nemravy - část 1

úterý, 19.02.2013 08:14
Londýnský zápisník Víti Nemravy - část 1
nemrava190213.jpg

Počínaje dnešním dnem začínáme s pravidelnými příspěvky našeho mladého gólmana Víti Nemravy, který je na hostování v klubu anglické Premier League West Ham United. Úvodní část se nemůže týkat ničeho jiného než jeho začátků, které stále ještě probíhají a které, jak se dočtete, nejsou vůbec jednoduché. Věřím, že následující články budou pro vás stejně zajímavé jako pro nás ve Slovácku.

Moje působení ve West Hamu se začalo vyjasňovat na moje narozeniny, tedy 9.1.2013. Ještě ten týden jsem odjel na kondiční soustředění s U17 Slovácka s tím, že mě někdo v průběhu týdne vyzvedne a pojedu se domů sbalit a nachystat. Do Anglie jsem odletěl v pondělí 14.1.2013. Byl jsem rád, že jsem mohl konečně odletět, ale zároveň jsem si začal uvědomovat, co to bude všechno obnášet.

První den v Anglii jsem šel ráno na trénink, kde jsem se asi po 30 minutách trénování zranil. Vyvrátil jsem si kotník, psychicky mi to vůbec nepomohlo, naopak mi to dost ublížilo. Na druhý den jsem šel na zdravotní testy, kde mi pomocí rentgenu doktor zjistil nepříjemnou věc. Oba dva kotníky mám ve špatném stavu, budu muset do nich dostávat injekce, jinak bych za rok nemusel vůbec hrát fotbal. Během dvou dnů na mě dolehl pocit, že jsem daleko, bez rodiny, bez kamarádů, bez přítelkyně, bez nikoho a navíc jsem nemohl hrát fotbal. Bylo to něco hrozného, začal jsem přemýšlet, že se vrátím zpátky na Slovácko. Moje rozpoložení bylo v tuto dobu zoufalé, každý den jsem brečel na skypu, po nocích jsem nespával a ráno chodil k fyzioterapeutovi. Cítil jsem pocit beznaděje, jsem někde kde nemám žádné kamarády a angličtina taky není na nejlepší úrovni. Začal jsem podléhat tomu, že to nezvládnu a potřeboval jsem si psychicky odpočinout. Po devíti dnech jsem se na čtyři dny vrátil domů s tím, že se můžu rozhodnout, jestli se vrátím zpátky do Anglie nebo na Slovácko. Doma mi to ale moc prospěl. Nabral jsem sílu bojovat, nabral jsem úplně jiné myšlenky, za čtyři dny jsem se vrátil do Anglie plný odhodlání a chuti bojovat.

Po návratu to bylo pořád těžké, ale něco mi říkalo, že to zvládnu. Angličtinu jsem se učil po nocích, začal jsem chodit do posilovny, začal jsem si to trochu užívat. Jsem tu čtvrtý týden a pořád nemůžu trénovat, každý den chodím do posilovny, kde dostanu individuální plán a podle něj cvičím. Snažím se myslet pozitivně, ale musím se přiznat, že pořád mám tu a tam myšlenky co se děje doma, toho se asi jen tak nezbavím. Po měsíci stráveném zde v Anglii však již začínám mít pocit, že moje angličtina se zlepšuje, začínám poznávat lidi kolem sebe a to mi moc pomáhá. Trénovat bych mohl začít v pondělí, doufám, že mi to pomůže a psychicky mě to trochu odreaguje. Na víkend teď letím domů, ale zdržím se jen dva dny. Už se moc těším, snad mi to zase pomůže jako při předchozí zastávce doma.

Tak tolik pro začátek, doufám, že příště už budu psát více o fotbalových věcech. :-)
Mějte se zatím..


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
neděle, 16.02.2020 05:46
> všechna videa
FANSHOP
Kšiltovka Slovácko navy pánská

Kšiltovka Slovácko navy pánská
350 Kč

Přívěšek - fotbalista

Přívěšek - fotbalista
79 Kč

Magnetka Slovácko

Magnetka Slovácko
49 Kč

Půllitr Slovácko pískovaný

Půllitr Slovácko pískovaný
390 Kč

Zimní čepice s bambulí

Zimní čepice s bambulí
350 Kč

Sklenice na víno sada 6 ks

Sklenice na víno sada 6 ks
700 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Michal Šmarda uvolněn do Sparty Praha včera, 09:30
Michal Šmarda uvolněn do Sparty Praha

VIDEO: Ohlasy po zápase s Baníkem pondělí, 17.02.2020 08:54
VIDEO: Ohlasy po zápase s Baníkem

VIDEO: Tiskovka po zápase s Baníkem sobota, 15.02.2020 18:54
VIDEO: Tiskovka po zápase s Baníkem

Slovácko podlehlo Baníku 0:1 sobota, 15.02.2020 17:05
Slovácko podlehlo Baníku 0:1

Tomáš Vincour hráčem Slovácka pátek, 14.02.2020 16:00
Tomáš Vincour hráčem Slovácka

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace