Luboš Kalouda k poháru a Jihlavě

pátek, 15.08.2014 15:15
Luboš Kalouda k poháru a Jihlavě
kalouda150814.jpg

Hráči Slovácka již jdou do regenerace, ale na hřišti zůstávají dva hráči, kteří neúnavně kopou jednu standardku za druhou. Michal Trávník a Luboš Kalouda si po pohárovém zápase v Prostějově přidávají.

„Jak se z Beckhama stal nejlepší exekutor přímých kopů? Že si po tréninku přidával a zahrával standardní situace,“ říká s úsměvem letní posila Slovácka Luboš Kalouda.

Postup přes Prostějov byl povinností, souhlasíte?
Určitě ano. Chtěli jsme v poháru proti třetiligovému soupeři uspět. Na druhou stranu tyto zápasy bývají zrádné, navíc jsme prohrávali, ale zvládli jsme to nakonec bez větších problémů a do poločasové přestávky jsme dokázali utkání otočit a třetí branka ve druhém poločase nás definitivně uklidnila.

Dal jste dvě branky a další vám nebyla uznána pro ofsajd.
K první brance mi pomohla chyba gólmana, který mi to rozehrál v podstatě přímo na nohu a já mířil na bránu do části, která byla ke gólmanovi nejdál a zapadlo to přesně k tyči. Před poločasem jsem dal branku po střele, kdy se ke mně odrazil míč od břevna, ale sudí mávli ofsajd. Ve druhém poločase jsem dostal míč na hranici šestnáctky a před gólmanem to skočilo a skončilo to v síti.

Měl jste tam ve druhé půli standardku z velké vzdálenosti, kterou nakonec gólman musel vyškrábnout nad břevno. Chtěl jste ji tak zahrát?
Musím se přiznat, že ta standardka byla špatně kopnutá. Mělo to jít do vápna, kam nabíhali hráči. Potom, když jsem viděl jak to letělo, tak už jsem si jenom říkal aby to ohrozilo branku. O to víc musím standardky na tréninku trénovat, abychom z nich byli ještě více nebezpeční a dávali z nich góly.

Čeká nás Jihlava, jak těžký nás čeká zápas?
Bude to těžký zápas jako každý jiný. My se musíme takticky dobře připravit, hrát svou hru a snažit se Jihlavu co nejvíce rozpohybovat. Myslím si že hráče na to máme a věřím, že trenér připraví takovou taktiku, abychom zápas s Jihlavou zvládli.

Jihlava sem jede bez bodu, ale to tři body automaticky nezaručuje, souhlasíte?
Nemyslím si, že by Jihlava měla špatný tým. Nepovedl se jim vstup do sezony a bude záležet na nás jak se s tím porveme. My se musíme soustředit na sebe a hrát zodpovědně dozadu, protože v těch třech předchozích zápasech jsme nedokázali ani jednou udržet čisté konto. A naopak, když se naskytne příležitost dopředu, tak ji zužitkovat. Když ze tří šancí dvě proměníte, tak je to právě to, co ty zápasy rozhoduje.

Po třech kolech jsme zvládli všechno, prohra, výhra, remíza. Jak start do soutěže hodnotíš?
Upřímně si myslím, že z těch tří zápasů jsme mohli mít více bodů. Hlavně v prvním zápase se Slavií jsme během pěti minut ztratili vyhraný zápas, ale to už je minulost. My se nyní musíme soustředit na Jihlavu, musíme do toho dát všechno v každém zápase který nás čeká.


Článek je přiřazen k hráči: Luboš Kalouda.

Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
včera, 09:20
> všechna videa
FANSHOP
Klíčenka Slovácko černá kůže

Klíčenka Slovácko černá kůže
99 Kč

Tepláky Puma tmavě modré

Tepláky Puma tmavě modré
1890 Kč

Placka Slovácko modrá

Placka Slovácko modrá
30 Kč

Trenýrky Nike bílé

Trenýrky Nike bílé
360 a 440 Kč

Držák na dudlík Slovácko

Držák na dudlík Slovácko
450 Kč

Podsedák

Podsedák
330 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Hodnocení nedohraných soutěží včera, 14:00
Hodnocení nedohraných soutěží

Tomič: Sérii Bohemky chceme přerušit středa, 12.05.2021 16:00
Tomič: Sérii Bohemky chceme přerušit

Na Bohemku permice C1, C2, C3, C5, C6 a C7 úterý, 11.05.2021 10:00
Na Bohemku permice C1, C2, C3, C5, C6 a C7

TVS: Milan Petržela po výhře v Karviné pondělí, 10.05.2021 07:37
TVS: Milan Petržela po výhře v Karviné

TVS: Martin Svědík po zápase s Karviné neděle, 09.05.2021 19:52
TVS: Martin Svědík po zápase s Karviné

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace