Lukáš Sadílek vyhlíží derby se Zlínem

středa, 22.08.2018 14:09
Lukáš Sadílek vyhlíží derby se Zlínem
sadilek220818.jpg

V posledním zápase proti Zlínu otevřel skóre utkání a Slovácko až do 79. minuty vedlo nad Zlínem 1:0. Pak přišel pokutový kop a derby se Zlínem nakonec skončilo remízou 1:1. Po výhře na Dukle chce Slovácko navázat na domácí zápasy s Baníkem Ostrava a olomouckou Sigmou. I do třetice chtějí hráči Slovácka v domácím prostředí zvítězit. 

Napomoci by tomu mohla i psychická pohoda v týmu, který si z pražské Julisky odvezl všechny tři body po výhře 2:1. Nic na tom nemění ani skutečnost, že si domácí hráči vstřelili dvě vlastní branky.

„Na první pohled to díky dvěma vlastním brankám vypadá jako šťastné vítězství, ale rozhodně se nedá říct, že by nebylo zasloužené. Celé utkání jsme si šli za třemi body a měli jsme tlak. Vytvořili jsme si i další šance, ale ty jsme bohužel nedokázali přetavit v branky. Nicméně odvezli jsme si tři body a to je nejdůležitější,“ říká Sadílek, který si je však vědom, že zápas se Zlínem bude úplně jiné utkání.

„Zlín má v poli velmi vysoké hráče a to hraje zásadní roli v obou šestnáctkách, hlavně při standardních situacích. My budeme chtít být dominantní na míči a pak to samozřejmě bude o produktivitě. První dva domácí zápasy sezony jsme zvládli, tak snad se nám na to podaří navázat i v zápase se Zlínem,“ přeje si Sadílek. 

Zajímavostí je, že oba týmy v posledních zápasech rozhodly o svých výhrách v samotném závěru utkání.

„Vždycky chcete uspět a utkání rozhodnout, a když je to v posledních vteřinách zápasu, tak je to možná o to lepší, protože soupeř pak mnohdy nestačí ani zareagovat. Nám i Zlínu se to v posledních zápasech dařilo, takže i z tohoto pohledu to může být zajímavé. Osobně si však myslím, že je to hodně o štěstí. Zlínu v tomto směru může hrát do karet právě ta výšková výhoda, která je do soubojů v šestnáctkách výhodou. Ale jak jsem již zmiňoval, pokud budeme držet míč, tak je to nejlepší řešení,“ pokračuje odchovanec Slovácka, který se těší na atmosféru při derby.

„Těšíme se, protože při derby je vždycky atmosféra fantastická a i kabina to období před derby vnímá intenzivněji. Věřím, že utkání bude mít opět skvělou kulisu a hlavně chceme konečně naše fanoušky potěšit výhrou, protože v posledních zápasech se Zlínem, se nám nedařilo vyhrávat, i když poslední derby jsme tomu byli hodně blízko,“ dodává Sadílek.

Utkání 6. ligového kola mezi Slováckem a Zlínem se na Městském fotbalovém stadionu v Uherském Hradišti odehraje v pondělí 27. srpna od 18:00 hod.


Článek je přiřazen k hráči: Lukáš Sadílek.

Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
pondělí, 07.06.2021 04:06
> všechna videa
FANSHOP
Půllitr hladký

Půllitr hladký
179 Kč

Šála tkaná

Šála tkaná
350 Kč

Kartáček Slovácko

Kartáček Slovácko
190 Kč

Tričko Slovácko Navy

Tričko Slovácko Navy
290 a 390 Kč

Mikina Slovácko Jeden kraj - Jeden klub

Mikina Slovácko Jeden kraj - Jeden klub
990 Kč

Bermudy tmavě modré

Bermudy tmavě modré
450 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Tamara Morávková hráčkou Slovácka včera, 12:49
Tamara Morávková hráčkou Slovácka

Podpořte NF KRTEK a získejte dres Kadlece pondělí, 07.06.2021 16:00
Podpořte NF KRTEK a získejte dres Kadlece

Informace k letní přípravě A-TÝMU pondělí, 07.06.2021 10:20
Informace k letní přípravě A-TÝMU

Ženy nedaly šance a prohrály s Plzní neděle, 06.06.2021 22:00
Ženy nedaly šance a prohrály s Plzní

Po nejlepší sezóně vzhůru do pohárů! středa, 02.06.2021 10:09
Po nejlepší sezóně vzhůru do pohárů!

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace