Lukáš Sadílek vyhlíží derby se Zlínem

středa, 22. 8. 2018 14:09
Lukáš Sadílek vyhlíží derby se Zlínem
sadilek220818.jpg

V posledním zápase proti Zlínu otevřel skóre utkání a Slovácko až do 79. minuty vedlo nad Zlínem 1:0. Pak přišel pokutový kop a derby se Zlínem nakonec skončilo remízou 1:1. Po výhře na Dukle chce Slovácko navázat na domácí zápasy s Baníkem Ostrava a olomouckou Sigmou. I do třetice chtějí hráči Slovácka v domácím prostředí zvítězit. 

Napomoci by tomu mohla i psychická pohoda v týmu, který si z pražské Julisky odvezl všechny tři body po výhře 2:1. Nic na tom nemění ani skutečnost, že si domácí hráči vstřelili dvě vlastní branky.

„Na první pohled to díky dvěma vlastním brankám vypadá jako šťastné vítězství, ale rozhodně se nedá říct, že by nebylo zasloužené. Celé utkání jsme si šli za třemi body a měli jsme tlak. Vytvořili jsme si i další šance, ale ty jsme bohužel nedokázali přetavit v branky. Nicméně odvezli jsme si tři body a to je nejdůležitější,“ říká Sadílek, který si je však vědom, že zápas se Zlínem bude úplně jiné utkání.

„Zlín má v poli velmi vysoké hráče a to hraje zásadní roli v obou šestnáctkách, hlavně při standardních situacích. My budeme chtít být dominantní na míči a pak to samozřejmě bude o produktivitě. První dva domácí zápasy sezony jsme zvládli, tak snad se nám na to podaří navázat i v zápase se Zlínem,“ přeje si Sadílek. 

Zajímavostí je, že oba týmy v posledních zápasech rozhodly o svých výhrách v samotném závěru utkání.

„Vždycky chcete uspět a utkání rozhodnout, a když je to v posledních vteřinách zápasu, tak je to možná o to lepší, protože soupeř pak mnohdy nestačí ani zareagovat. Nám i Zlínu se to v posledních zápasech dařilo, takže i z tohoto pohledu to může být zajímavé. Osobně si však myslím, že je to hodně o štěstí. Zlínu v tomto směru může hrát do karet právě ta výšková výhoda, která je do soubojů v šestnáctkách výhodou. Ale jak jsem již zmiňoval, pokud budeme držet míč, tak je to nejlepší řešení,“ pokračuje odchovanec Slovácka, který se těší na atmosféru při derby.

„Těšíme se, protože při derby je vždycky atmosféra fantastická a i kabina to období před derby vnímá intenzivněji. Věřím, že utkání bude mít opět skvělou kulisu a hlavně chceme konečně naše fanoušky potěšit výhrou, protože v posledních zápasech se Zlínem, se nám nedařilo vyhrávat, i když poslední derby jsme tomu byli hodně blízko,“ dodává Sadílek.

Utkání 6. ligového kola mezi Slováckem a Zlínem se na Městském fotbalovém stadionu v Uherském Hradišti odehraje v pondělí 27. srpna od 18:00 hod.


Článek je přiřazen k hráči: Lukáš Sadílek.

Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
neděle, 17. 2. 2019 05:44
> všechna videa
FANSHOP
Podložka pod myš

Podložka pod myš
99 Kč

Hrnek Slovácko vánoční edice

Hrnek Slovácko vánoční edice
190 Kč

Náramek modrý

Náramek modrý
40 Kč

Otvírák

Otvírák
40 Kč

Vlajka 1.FCS

Vlajka 1.FCS
190 Kč

Minidres

Minidres
180 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Kadlec: Pozice levého stopera mi vyhovuje před 6 hodinami
Kadlec: Pozice levého stopera mi vyhovuje

Výsledky dorostu v zimní přípravě 2019 včera, 14:47
Výsledky dorostu v zimní přípravě 2019

Filip Kubala odchází na hostování včera, 09:42
Filip Kubala odchází na hostování

FOTO: Výhra nad Karvinou ve fotografiích úterý, 19. 2. 2019 09:48
FOTO: Výhra nad Karvinou ve fotografiích

Juniorka na úvod jara prohrála v Brně neděle, 17. 2. 2019 15:25
Juniorka na úvod jara prohrála v Brně

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace