Makedonci na testech, přijde kvalitní stoper?

sobota, 9. 1. 2010 14:52
Makedonci na testech, přijde kvalitní stoper?
soukup1.jpg
Ani změna programu přípravy vynucená počasím neubrala fotbalistům Slovácka na elánu. Místo do Brna na premiérové utkání zimního Tiposport cupu se Zlínem se vrátili svěřenci Josefa Mazury po dopolední tréninkové jednotce do Uh. Hradiště a po dni volna budou od pondělí opět pokračovat v přípravě na jarní část. Mezitím se stále usilovně jedná o doplnění kádru. Bližší informace poskytl našemu webu sportovní ředitel 1.FC Slovácko Miroslav Soukup.

V průběhu soustředění přijela do Losin také čtveřice Makedonců. Můžete je představit?
Jedná se všechno o hráče do 26 let, tedy o hráče, kteří mají fotbalovou perspektivu. Dva z nich jsou stopeři a dva z nich ofenzívní hráči. Prvním z nich je pravý, šestadvacetiletý stoper Metodija Stěpanovski, který hrál v aktuálně vedoucím týmu nejvyšší makedonské soutěže FK Renova, druhým pak levý pětadvacetiletý stoper Toni Velijanovski, který má za sebou čtyři roky nejvyšší soutěže v Makedonii a v současnosti hraje za FK Pelister, který je po podzimu na 5.místě. Pak jsou to dva útočníci. Šestadvacetiletý Nikola Kleckaroski z Gjorče Petrov, který má za sebou rovněž čtyři roky v nejvyšší soutěži a na podzim zaznamenal dvě branky a posledním je nejmladší, teprve devatenáctiletý Ilija Nestorovski, který má za sebou i reprezentační starty v makedonských juniorských dresech. Na podzim zaznamenal v dresu Pobjedy Prilep 8 branek a za tři roky co už nejvyšší soutěž hraje, se trefil celkem dvacetkrát.

U nás jsou tito hráči na zkoušku?
Mají povolení připravovat se u nás zhruba tři týdny. Chceme je vyzkoušet v zápasech Tipsport cupu a uvidíme, jestli jsou lepší než naši hráči. Pokud by byli stejní, tak by nebyl důvod, aby přišli.

Pokud uspějí v testech, máte příslib mateřských klubů o jejich uvolnění?
Podle jejich manažera se jedná o hráče, kterým na konci loňského roku vypršely smlouvy, takže otázka jejich působení u nás by byla pouze otázkou jednání mezi hráči a klubem.

Jak je to s dalším útočníkem, který se s naším klubem připravuje, Andrejem Heskem. Je také na testech?
Tady se nejedná o testy v pravém slova smyslu. Jeho výkonnost známe. Jde o hráče, kterého jsme sledovali jak v Česku, tak za jeho působení na Slovensku, kdy jej měl možnost sledovat trenér Mazura, který tehdy vedl Trnavu a Hesek hrál za Nitru. O jeho služby máme zájem. Měl by být lepší náhradou za Ondřeje Smetanu.

Jste na jeho působení domluveni s hráčem i s Teplicemi, kterým patří?
S hráčem jsme si sjednotili podmínky a v příštím týdnu čeká pana Krejčího jednání s panem Hrdličkou, na kterém budeme hledat vhodný způsob působení Andreje u nás. Chceme, aby šlo minimálně o hostování s následnou opcí na koupi.

Na druhou stranu se s mužstvem nepřipravují Šimáček, Kubásek, Racko ani Struhár. Jak to s nimi vypadá?
Honza Šimáček dostal souhlas s přípravou v Jihlavě a uvidíme, s čím Jihlava potom přijde. Pro Kubáska se rýsuje působení v druholigovém Mostu a Struhár s Rackem dostali individuální tréninkové plány.

Hovoří se také o posilách z české ligy. Kdo by to měl být?

Pořád intenzivně jednáme o velmi kvalitním stoperovi. Jde o hráče, kterého není třeba prověřovat. V těchto chvílích jsme ve stádiu, že by možnost jeho příchodu mohla být reálná.

Kdy by tento hráč mohl přijít?
Záležet bude, jak se vyvine situace v jeho mateřském klubu. Určitě bychom chtěli do konce ledna uzavřít kádr, aby do Turecka odjeli už všichni hráči. Pokud by měl přijít někdo později, jak v lednu, tak by se muselo jednat o výjimečného hráče.

Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
před 6 hodinami
> všechna videa
FANSHOP
Trenýrky Nike světle modré

Trenýrky Nike světle modré
700 Kč

Hrnek jeden kraj - jeden klub

Hrnek jeden kraj - jeden klub
150 Kč

Tričko Slovácko vavřín

Tričko Slovácko vavřín
390 Kč

Šála graffiti

Šála graffiti
350 Kč

Trenýrky Nike tmavě modré

Trenýrky Nike tmavě modré
360 a 440 Kč

Bermudy tmavě modré

Bermudy tmavě modré
450 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Daníček: Všichni musí vědět, co mají hrát včera, 22:48
Daníček: Všichni musí vědět, co mají hrát

VIDEO: Tiskovka po zápase s Karvinou včera, 18:33
VIDEO: Tiskovka po zápase s Karvinou

Slovácko s přehledem porazilo Karvinou včera, 17:23
Slovácko s přehledem porazilo Karvinou

Statistiky a zajímavosti zápasů s Karvinou včera, 11:53
Statistiky a zajímavosti zápasů s Karvinou

Sadílek vydražil dres a částku zdvojnásobil pátek, 15. 2. 2019 18:25
Sadílek vydražil dres a částku zdvojnásobil

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace