Makedonci na testech, přijde kvalitní stoper?

sobota, 9. 1. 2010 14:52
Makedonci na testech, přijde kvalitní stoper?
soukup1.jpg
Ani změna programu přípravy vynucená počasím neubrala fotbalistům Slovácka na elánu. Místo do Brna na premiérové utkání zimního Tiposport cupu se Zlínem se vrátili svěřenci Josefa Mazury po dopolední tréninkové jednotce do Uh. Hradiště a po dni volna budou od pondělí opět pokračovat v přípravě na jarní část. Mezitím se stále usilovně jedná o doplnění kádru. Bližší informace poskytl našemu webu sportovní ředitel 1.FC Slovácko Miroslav Soukup.

V průběhu soustředění přijela do Losin také čtveřice Makedonců. Můžete je představit?
Jedná se všechno o hráče do 26 let, tedy o hráče, kteří mají fotbalovou perspektivu. Dva z nich jsou stopeři a dva z nich ofenzívní hráči. Prvním z nich je pravý, šestadvacetiletý stoper Metodija Stěpanovski, který hrál v aktuálně vedoucím týmu nejvyšší makedonské soutěže FK Renova, druhým pak levý pětadvacetiletý stoper Toni Velijanovski, který má za sebou čtyři roky nejvyšší soutěže v Makedonii a v současnosti hraje za FK Pelister, který je po podzimu na 5.místě. Pak jsou to dva útočníci. Šestadvacetiletý Nikola Kleckaroski z Gjorče Petrov, který má za sebou rovněž čtyři roky v nejvyšší soutěži a na podzim zaznamenal dvě branky a posledním je nejmladší, teprve devatenáctiletý Ilija Nestorovski, který má za sebou i reprezentační starty v makedonských juniorských dresech. Na podzim zaznamenal v dresu Pobjedy Prilep 8 branek a za tři roky co už nejvyšší soutěž hraje, se trefil celkem dvacetkrát.

U nás jsou tito hráči na zkoušku?
Mají povolení připravovat se u nás zhruba tři týdny. Chceme je vyzkoušet v zápasech Tipsport cupu a uvidíme, jestli jsou lepší než naši hráči. Pokud by byli stejní, tak by nebyl důvod, aby přišli.

Pokud uspějí v testech, máte příslib mateřských klubů o jejich uvolnění?
Podle jejich manažera se jedná o hráče, kterým na konci loňského roku vypršely smlouvy, takže otázka jejich působení u nás by byla pouze otázkou jednání mezi hráči a klubem.

Jak je to s dalším útočníkem, který se s naším klubem připravuje, Andrejem Heskem. Je také na testech?
Tady se nejedná o testy v pravém slova smyslu. Jeho výkonnost známe. Jde o hráče, kterého jsme sledovali jak v Česku, tak za jeho působení na Slovensku, kdy jej měl možnost sledovat trenér Mazura, který tehdy vedl Trnavu a Hesek hrál za Nitru. O jeho služby máme zájem. Měl by být lepší náhradou za Ondřeje Smetanu.

Jste na jeho působení domluveni s hráčem i s Teplicemi, kterým patří?
S hráčem jsme si sjednotili podmínky a v příštím týdnu čeká pana Krejčího jednání s panem Hrdličkou, na kterém budeme hledat vhodný způsob působení Andreje u nás. Chceme, aby šlo minimálně o hostování s následnou opcí na koupi.

Na druhou stranu se s mužstvem nepřipravují Šimáček, Kubásek, Racko ani Struhár. Jak to s nimi vypadá?
Honza Šimáček dostal souhlas s přípravou v Jihlavě a uvidíme, s čím Jihlava potom přijde. Pro Kubáska se rýsuje působení v druholigovém Mostu a Struhár s Rackem dostali individuální tréninkové plány.

Hovoří se také o posilách z české ligy. Kdo by to měl být?

Pořád intenzivně jednáme o velmi kvalitním stoperovi. Jde o hráče, kterého není třeba prověřovat. V těchto chvílích jsme ve stádiu, že by možnost jeho příchodu mohla být reálná.

Kdy by tento hráč mohl přijít?
Záležet bude, jak se vyvine situace v jeho mateřském klubu. Určitě bychom chtěli do konce ledna uzavřít kádr, aby do Turecka odjeli už všichni hráči. Pokud by měl přijít někdo později, jak v lednu, tak by se muselo jednat o výjimečného hráče.

Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
Reklama
TVSlovácko
včera, 15:24
> všechna videa
FANSHOP
Bermudy tmavě modré

Bermudy tmavě modré
450 Kč

Tričko se znakem bílé

Tričko se znakem bílé
250 a 350 Kč

Teplaková souprava

Teplaková souprava
1190 a 1490 Kč

Trenýrky Nike světle modré

Trenýrky Nike světle modré
890 Kč

Peněženka dětská černá

Peněženka dětská černá
150 Kč

Dupačky dětské

Dupačky dětské
420 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Slovácko porazilo Vítkovice 4:0 včera, 12:48
Slovácko porazilo Vítkovice 4:0

Vítkovice, Rapid a pak opět do Turecka čtvrtek, 18. 1. 2018 13:00
Vítkovice, Rapid a pak opět do Turecka

U19 a U17 zítra proti MTK Budapešť středa, 17. 1. 2018 17:52
U19 a U17 zítra proti MTK Budapešť

Ze Zbrojovky Brno přichází Dominik Janošek středa, 17. 1. 2018 16:00
Ze Zbrojovky Brno přichází Dominik Janošek

Michal Kohút o přípravě a stáži v Udinese pondělí, 15. 1. 2018 12:41
Michal Kohút o přípravě a stáži v Udinese

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace