Makedonci na testech, přijde kvalitní stoper?

sobota, 9. 1. 2010 14:52
Makedonci na testech, přijde kvalitní stoper?
soukup1.jpg
Ani změna programu přípravy vynucená počasím neubrala fotbalistům Slovácka na elánu. Místo do Brna na premiérové utkání zimního Tiposport cupu se Zlínem se vrátili svěřenci Josefa Mazury po dopolední tréninkové jednotce do Uh. Hradiště a po dni volna budou od pondělí opět pokračovat v přípravě na jarní část. Mezitím se stále usilovně jedná o doplnění kádru. Bližší informace poskytl našemu webu sportovní ředitel 1.FC Slovácko Miroslav Soukup.

V průběhu soustředění přijela do Losin také čtveřice Makedonců. Můžete je představit?
Jedná se všechno o hráče do 26 let, tedy o hráče, kteří mají fotbalovou perspektivu. Dva z nich jsou stopeři a dva z nich ofenzívní hráči. Prvním z nich je pravý, šestadvacetiletý stoper Metodija Stěpanovski, který hrál v aktuálně vedoucím týmu nejvyšší makedonské soutěže FK Renova, druhým pak levý pětadvacetiletý stoper Toni Velijanovski, který má za sebou čtyři roky nejvyšší soutěže v Makedonii a v současnosti hraje za FK Pelister, který je po podzimu na 5.místě. Pak jsou to dva útočníci. Šestadvacetiletý Nikola Kleckaroski z Gjorče Petrov, který má za sebou rovněž čtyři roky v nejvyšší soutěži a na podzim zaznamenal dvě branky a posledním je nejmladší, teprve devatenáctiletý Ilija Nestorovski, který má za sebou i reprezentační starty v makedonských juniorských dresech. Na podzim zaznamenal v dresu Pobjedy Prilep 8 branek a za tři roky co už nejvyšší soutěž hraje, se trefil celkem dvacetkrát.

U nás jsou tito hráči na zkoušku?
Mají povolení připravovat se u nás zhruba tři týdny. Chceme je vyzkoušet v zápasech Tipsport cupu a uvidíme, jestli jsou lepší než naši hráči. Pokud by byli stejní, tak by nebyl důvod, aby přišli.

Pokud uspějí v testech, máte příslib mateřských klubů o jejich uvolnění?
Podle jejich manažera se jedná o hráče, kterým na konci loňského roku vypršely smlouvy, takže otázka jejich působení u nás by byla pouze otázkou jednání mezi hráči a klubem.

Jak je to s dalším útočníkem, který se s naším klubem připravuje, Andrejem Heskem. Je také na testech?
Tady se nejedná o testy v pravém slova smyslu. Jeho výkonnost známe. Jde o hráče, kterého jsme sledovali jak v Česku, tak za jeho působení na Slovensku, kdy jej měl možnost sledovat trenér Mazura, který tehdy vedl Trnavu a Hesek hrál za Nitru. O jeho služby máme zájem. Měl by být lepší náhradou za Ondřeje Smetanu.

Jste na jeho působení domluveni s hráčem i s Teplicemi, kterým patří?
S hráčem jsme si sjednotili podmínky a v příštím týdnu čeká pana Krejčího jednání s panem Hrdličkou, na kterém budeme hledat vhodný způsob působení Andreje u nás. Chceme, aby šlo minimálně o hostování s následnou opcí na koupi.

Na druhou stranu se s mužstvem nepřipravují Šimáček, Kubásek, Racko ani Struhár. Jak to s nimi vypadá?
Honza Šimáček dostal souhlas s přípravou v Jihlavě a uvidíme, s čím Jihlava potom přijde. Pro Kubáska se rýsuje působení v druholigovém Mostu a Struhár s Rackem dostali individuální tréninkové plány.

Hovoří se také o posilách z české ligy. Kdo by to měl být?

Pořád intenzivně jednáme o velmi kvalitním stoperovi. Jde o hráče, kterého není třeba prověřovat. V těchto chvílích jsme ve stádiu, že by možnost jeho příchodu mohla být reálná.

Kdy by tento hráč mohl přijít?
Záležet bude, jak se vyvine situace v jeho mateřském klubu. Určitě bychom chtěli do konce ledna uzavřít kádr, aby do Turecka odjeli už všichni hráči. Pokud by měl přijít někdo později, jak v lednu, tak by se muselo jednat o výjimečného hráče.

Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
pondělí, 20. 5. 2019 19:34
> všechna videa
FANSHOP
Vlajka 1.FCS

Vlajka 1.FCS
190 Kč

Přívěšek - fotbalista

Přívěšek - fotbalista
79 Kč

Peněženka

Peněženka
490 Kč

Tričko se znakem bílé

Tričko se znakem bílé
250 a 350 Kč

Minišála

Minišála
99 Kč

Placatka

Placatka
290 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Zajíc: Chceme se rozloučit vítězstvím včera, 10:50
Zajíc: Chceme se rozloučit vítězstvím

Víkendové výsledky mládežnických celků úterý, 21. 5. 2019 11:25
Víkendové výsledky mládežnických celků

Juniorka porazila Mladou Boleslav pondělí, 20. 5. 2019 18:28
Juniorka porazila Mladou Boleslav

Jan Navrátil: Podali jsme špatný výkon neděle, 19. 5. 2019 09:13
Jan Navrátil: Podali jsme špatný výkon

VIDEO: Tiskovka po zápase na Dukle sobota, 18. 5. 2019 20:29
VIDEO: Tiskovka po zápase na Dukle

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace