Máme různé varianty rozestavení, hlásí před jarem Habanec

středa, 10.02.2016 15:59
Máme různé varianty rozestavení, hlásí před jarem Habanec
tiskovka200715.jpg

Kádr Slovácka se změnil jen nepatrně, naproti tomu mezi hlavní novinky se počítá větší variabilita herního stylu Slovácka. Cíle klubu se nemění. „Jsme připraveni po všech stránkách. Chceme dodržet cíle stanovené před sezónou,“ dodal ředitel klubu Vladimír Krejčí. Kromě něj byl na TK přítomen trenér Svatopluk Habanec.

Kádr přes zimu prošel minimální proměnou. Z béčka se do A-týmu přesunuli po zranění Matěj Biolek a Patrik Šimko, tým doplní také obránce Petr Chyla. Ten může nastupovat na obou krajích defenzívy. V klubu zůstává Milan Kerbr.

„Tým nikdo neopustil, i když zranění Jirky Valenty se dá považovat za oslabení. Posílením je návrat Kerbra z hostování i uzdravení Koného a Biolka, to pro nás jsou posily.“ - Vladimír Krejčí

Trenér Svatopluk Habanec si pro jaro připravil změny v herním stylu. „Operujeme s několika variantami, jak hrát,“ řekl trenér áčka.

V úvahu připadají minimálně dvě možnosti. „Buď budeme hrát na silové útočníky Doška a Koného, nebo na rychlostní typy hráčů jako je Diviš, Hlúpik, Kerbr, Civič nebo Biolek,“ objasnil Habanec. Důvody ke změně byly vysvětlil následně. „Dva a půl roku jsme striktně dodržovali rozestavení, ale zápasy v lize mají různý charakter.“

 

 

Požadavky kouče na jeho svěřence se tak v některých případech změní. „Je potřeba najít trochu odlišný způsob rozestavení a typologie hráčů,“ dodal hlavní trenér. Změnily se i tréninky, které byly více zaměřeny na nabírání fyzické kondice. Habanec však zdůraznil, že hráči absolvovali většinu s balónem, což bylo hlavním cílem.

O sestavě pro zápas s Plzní ještě není rozhodnuto.

„Je výhodou, že se hráči perou o sestavu. Jasno ještě není o více postech.“ - Svatopluk Habanec

Habanec také vyzdvihl výkony útočníka Francise Koného. „V průběhu přípravy se zlepšoval. Pokud má v létě nahradit Doška, musíme mu připravit adekvátní podmínky,“ připomenul.

Řeč přišla i na přestup Milana Kerbra. „Tady bych chtěl zdůraznit, že problém byl na straně Liberce, který nepřistoupil na předjednanou opční částku,“ řekl Habanec.

„Konkrétní nabídka na žádného hráče v zimě nepřišla.“ - Vladimír Krejčí

Vladimír Krejčí prakticky potvrdil konec kariéry Libora Doška po jarní části sezóny. „Mluvil jsem s ním, vypadá to, že 30. června opravdu skončí. Nicméně vedeme debaty o jeho dalším působení v klubu,“ pokračoval Krejčí. „Kromě trénování, které Libora neoslovuje,“ jsou ve hře všechny varianty. Došek na tiskové konferenci kvůli nemoci chyběl.


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
pátek, 26.02.2021 13:38
> všechna videa
FANSHOP
Silikonové kousátko s chrastítkem Slovácko

Silikonové kousátko s chrastítkem Slovácko
450 Kč

Odznak Slovácko

Odznak Slovácko
49 Kč

Štamprle Slovácko

Štamprle Slovácko
60 Kč

Podsedák 2020

Podsedák 2020
350 Kč

Placka Slovácko modrá

Placka Slovácko modrá
30 Kč

Minidres

Minidres
180 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Statistiky a zajímavosti zápasů se Slavií před 4 hodinami
Statistiky a zajímavosti zápasů se Slavií

Kalabiška: Na podcenění jsme moc vysoko pátek, 26.02.2021 21:12
Kalabiška: Na podcenění jsme moc vysoko

Milan Petržela po zápase v Jablonci čtvrtek, 25.02.2021 06:52
Milan Petržela po zápase v Jablonci

VIDEO: Tiskovka po zápase v Jablonci středa, 24.02.2021 17:55
VIDEO: Tiskovka po zápase v Jablonci

Slovácko vyloupilo jabloneckou Střelnici středa, 24.02.2021 15:47
Slovácko vyloupilo jabloneckou Střelnici

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace