Marek Havlík: Začátek bude asi opatrný

středa, 19.08.2020 14:48
Marek Havlík: Začátek bude asi opatrný
havlik01032020.jpg

Slovácko již vyhlíží start nového ročníku ligové soutěže a hned na úvod se ve Zlíně odehraje krajské derby mezi Zlínem a Slováckem. Na utkání se těší i záložník Marek Havlík, kterého mrzí, že skrz opatření proti koronaviru nebude v hledišti taková atmosféra, jako v předchozích letech.

"Na start ligy se těšíme. Navíc hned na úvod derby ve Zlíně. Jenom je škoda, že to bude bez našich fanoušků, protože derby je právě o tom, že to jiskří jak na hřišti, tak i v hledišti. Bohužel to bude bez pořádné atmosféry," říká Havlík, který očekává počáteční oťukávání obou týmů.

"Myslím si, že začátek bude z obou stran opatrný. Přeci jenom ty první zápasy v sezoně jsou takové nečitelné a každý čeká, s čím přijde soupeř," vysvětluje Havlík

Do Zlína se na konci minulé sezony vrátil trenér Bohumil Páník, který v minulosti se Zlínem postoupil do nejvyšší soutěže a přes vítězství v poháru nakoukl i do pohárové Evropy. 

"Trenér Páník měl se Zlínem úspěchy a i v Baníku měl dobré výsledky. Již v minulosti byl Zlín silný v rychlém přechodu do útočné fáze. Na to si budeme muset dát pozor. Vepředu mají Poznara, který umí podržet míč a i skórovat," varuje Havlík, který je přesvědčený, že Slovácko je na start soutěže dobře připravené.

"Až liga opravdu ukáže, jak na tom jsme, ale já si myslím, že jsme dobře připravení, protože to byla fyzicky hodně náročná příprava. Na začátku jsme měli se slovenskými týmy výborné výsledky, ale v závěru jsme měli, podle mě, kvalitnější soupeře a s nimi se ukázalo, že ještě není vše takové, jaké by být mělo, a že je stále na čem pracovat," říká Havlík.

Slovácko v letní pauze posílilo několik hráčů, včetně útočníka Cicilia, který dal čtyři branky a stal se tak nejlepším střelcem letní přípravy.

"Je to super kluk a myslím, že v lize ještě ukáže, co v něm je, protože umí podržet balón a již v přípravě prokázal, že je gólový," dodává Marek Havlík.

Utkání prvního ligového kola mezi FC FASTAV Zlín a 1.FC SLOVÁCKO se odehraje v sobotu 22. srpna od 17:00 hod. na stadionu Letná ve Zlíně.


Článek je přiřazen k hráči: Marek Havlík.

Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
včera, 11:47
> všechna videa
FANSHOP
Kšiltovka Slovácko bílá pánská

Kšiltovka Slovácko bílá pánská
350 Kč

Odznak Slovácko

Odznak Slovácko
49 Kč

Hrnek Slovácko logo

Hrnek Slovácko logo
190 Kč

Držák na dudlík Slovácko

Držák na dudlík Slovácko
450 Kč

Zapalovač Slovácko

Zapalovač Slovácko
40 Kč

Placka Slovácko modrá

Placka Slovácko modrá
30 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Informace pro fanoušky před Plovdivem včera, 22:00
Informace pro fanoušky před Plovdivem

VIDEO: Milan Petržela po zápase v Liberci včera, 09:00
VIDEO: Milan Petržela po zápase v Liberci

VIDEO: Tiskovka po zápase v Liberci neděle, 25.07.2021 20:38
VIDEO: Tiskovka po zápase v Liberci

Slovácko veze tři body z Liberce neděle, 25.07.2021 17:50
Slovácko veze tři body z Liberce

Informace k prodeji vstupenek na UECL neděle, 25.07.2021 16:00
Informace k prodeji vstupenek na UECL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace