Martin Kuncl: Slovácko mám v srdci

sobota, 27.04.2019 11:44
Martin Kuncl: Slovácko mám v srdci
kuncl141112.jpg

Základní část nejvyšší fotbalové soutěže dospěla do svého finále a stále není jasné, kdo bude bojovat ve skupině o záchranu, kdo o Evropskou ligu a kdo o titul. Rozhodnout se může i na Slovácku, kde bude soupeřem 1.FC pražská Bohemka a na stadionu nebude chybět brněnský rodák, ale slovácký fotbalový patriot Martin Kuncl.

„Ve Slovácku jsem prožil sedm sezón, a přestože jsem Brňák, tak Slovácko je první tým, na který se dívám, když hledám fotbalové výsledky. Přirostlo mně to tam nějak k srdci a stále ještě znám ze Slovácka řadu kluků, což se o Zbrojovce říci nedá. Navíc hrají druhou ligu. Fandím prostě Slovácku a mám jej v srdci“ usmívá se pětatřicetiletý odchovanec brněnské Zbrojovky.

Fotbal jezdí hrávat ještě do sousedního Rakouska, kde kope pátou nejvyšší soutěž, ale z českého fotbalu myšlenkově nevypadl. „Přiznám se, že tabulku vůbec nesleduji, ale průběžně si hlídám výsledky a po těch podzimních si myslím, že jaro ve Slovácku nebylo špatné. Jen některé zápasy, které mohly skončit naší výhrou, skončily remízou. Myslím, ale že celkové hodnocení sezóny nemusí vyznít špatně. Mužstvo se pořád drží koncepce práce s mladými a to je dobře. Uvidíme, jak dopadne nástavba, ale záchranu považuji za samozřejmost,“ věří v klidný závěr sezóny bývalý pravý obránce. 

Na Bohemku má vedle hráčských vzpomínek i jednu trenérskou zkušenost. „V televizi jsem párkrát viděl i Bohemku a je na ní patrný rukopis trenéra Haška, kterého znám ze svého působení ve Spartě, kde mě vedl rok jako trenér. Je to srdcař, který má vysoké nasazení a přenáší to i na kluky. I když se jim doma výsledkově nedařilo, tak to bude nepříjemný soupeř, který se může opřít o kvalitní fotbalisty. Navíc pro Bohemku by dýchali a pod Haškem nebudou chtít vypustit jediný míč. Budou mít ale v nohou středeční pohár z Ostravy a únava je jen jednou z věcí. Ta druhá je, že pohár je pro ně šance dostat se do Evropy a předpokládám, že část přípravy na ligu obětují právě na pohárové utkání,“ přemýšlí nahlas Martin Kuncl, který v modrobílém dresu odehrál 128 ligových duelů. 


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
pátek, 16.04.2021 10:29
> všechna videa
FANSHOP
Šortky Puma bílé

Šortky Puma bílé
490 a 590 Kč

Tričko se znakem bílé

Tričko se znakem bílé
250 a 350 Kč

Mikina FC Slovácko

Mikina FC Slovácko
790 a 990 Kč

Mikina Slovácko Jeden kraj - Jeden klub

Mikina Slovácko Jeden kraj - Jeden klub
990 Kč

Aroma do auta

Aroma do auta
69 Kč

Tričko Slovácko šedé

Tričko Slovácko šedé
390 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Nedělní zápas žen živě na TV Slovácko včera, 14:15
Nedělní zápas žen živě na TV Slovácko

Stanislav Hofmann před zápasem s ACS včera, 12:00
Stanislav Hofmann před zápasem s ACS

TVS: Michal Kadlec před zápasem na Spartě pátek, 16.04.2021 15:42
TVS: Michal Kadlec před zápasem na Spartě

Slovácko získalo Klubovou akademii FAČR čtvrtek, 15.04.2021 16:00
Slovácko získalo Klubovou akademii FAČR

Podpořte NF KRTEK a získejte dres Sadílka středa, 14.04.2021 10:22
Podpořte NF KRTEK a získejte dres Sadílka

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace