Martin Kuncl: Slovácko mám v srdci

sobota, 27.04.2019 11:44
Martin Kuncl: Slovácko mám v srdci
kuncl141112.jpg

Základní část nejvyšší fotbalové soutěže dospěla do svého finále a stále není jasné, kdo bude bojovat ve skupině o záchranu, kdo o Evropskou ligu a kdo o titul. Rozhodnout se může i na Slovácku, kde bude soupeřem 1.FC pražská Bohemka a na stadionu nebude chybět brněnský rodák, ale slovácký fotbalový patriot Martin Kuncl.

„Ve Slovácku jsem prožil sedm sezón, a přestože jsem Brňák, tak Slovácko je první tým, na který se dívám, když hledám fotbalové výsledky. Přirostlo mně to tam nějak k srdci a stále ještě znám ze Slovácka řadu kluků, což se o Zbrojovce říci nedá. Navíc hrají druhou ligu. Fandím prostě Slovácku a mám jej v srdci“ usmívá se pětatřicetiletý odchovanec brněnské Zbrojovky.

Fotbal jezdí hrávat ještě do sousedního Rakouska, kde kope pátou nejvyšší soutěž, ale z českého fotbalu myšlenkově nevypadl. „Přiznám se, že tabulku vůbec nesleduji, ale průběžně si hlídám výsledky a po těch podzimních si myslím, že jaro ve Slovácku nebylo špatné. Jen některé zápasy, které mohly skončit naší výhrou, skončily remízou. Myslím, ale že celkové hodnocení sezóny nemusí vyznít špatně. Mužstvo se pořád drží koncepce práce s mladými a to je dobře. Uvidíme, jak dopadne nástavba, ale záchranu považuji za samozřejmost,“ věří v klidný závěr sezóny bývalý pravý obránce. 

Na Bohemku má vedle hráčských vzpomínek i jednu trenérskou zkušenost. „V televizi jsem párkrát viděl i Bohemku a je na ní patrný rukopis trenéra Haška, kterého znám ze svého působení ve Spartě, kde mě vedl rok jako trenér. Je to srdcař, který má vysoké nasazení a přenáší to i na kluky. I když se jim doma výsledkově nedařilo, tak to bude nepříjemný soupeř, který se může opřít o kvalitní fotbalisty. Navíc pro Bohemku by dýchali a pod Haškem nebudou chtít vypustit jediný míč. Budou mít ale v nohou středeční pohár z Ostravy a únava je jen jednou z věcí. Ta druhá je, že pohár je pro ně šance dostat se do Evropy a předpokládám, že část přípravy na ligu obětují právě na pohárové utkání,“ přemýšlí nahlas Martin Kuncl, který v modrobílém dresu odehrál 128 ligových duelů. 


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
včera, 21:02
> všechna videa
FANSHOP
Dres replika Puma Electric Blue 2019/2020

Dres replika Puma Electric Blue 2019/2020
790 a 990 Kč

Tričko Nike bílé

Tričko Nike bílé
490 Kč

Teplaková souprava

Teplaková souprava
1190 a 1490 Kč

Tréninkové triko Puma Slovácko černé

Tréninkové triko Puma Slovácko černé
790 Kč

Klíčenka na krk FCS

Klíčenka na krk FCS
99 Kč

Tepláky Puma tmavě modré

Tepláky Puma tmavě modré
1890 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Statistiky a zajímavosti zápasů s Libercem před 4 hodinami
Statistiky a zajímavosti zápasů s Libercem

Ženy porazily Austrii Vídeň před 4 hodinami
Ženy porazily Austrii Vídeň

Daníček: První ligová kola bývají ošemetná včera, 17:22
Daníček: První ligová kola bývají ošemetná

Informace k prodeji vstupenek na UECL pátek, 23.07.2021 16:00
Informace k prodeji vstupenek na UECL

Dnes naposledy na permanentku pátek, 23.07.2021 11:40
Dnes naposledy na permanentku

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace