Martin Kuncl: Slovácko mám v srdci

sobota, 27. 4. 2019 11:44
Martin Kuncl: Slovácko mám v srdci
kuncl141112.jpg

Základní část nejvyšší fotbalové soutěže dospěla do svého finále a stále není jasné, kdo bude bojovat ve skupině o záchranu, kdo o Evropskou ligu a kdo o titul. Rozhodnout se může i na Slovácku, kde bude soupeřem 1.FC pražská Bohemka a na stadionu nebude chybět brněnský rodák, ale slovácký fotbalový patriot Martin Kuncl.

„Ve Slovácku jsem prožil sedm sezón, a přestože jsem Brňák, tak Slovácko je první tým, na který se dívám, když hledám fotbalové výsledky. Přirostlo mně to tam nějak k srdci a stále ještě znám ze Slovácka řadu kluků, což se o Zbrojovce říci nedá. Navíc hrají druhou ligu. Fandím prostě Slovácku a mám jej v srdci“ usmívá se pětatřicetiletý odchovanec brněnské Zbrojovky.

Fotbal jezdí hrávat ještě do sousedního Rakouska, kde kope pátou nejvyšší soutěž, ale z českého fotbalu myšlenkově nevypadl. „Přiznám se, že tabulku vůbec nesleduji, ale průběžně si hlídám výsledky a po těch podzimních si myslím, že jaro ve Slovácku nebylo špatné. Jen některé zápasy, které mohly skončit naší výhrou, skončily remízou. Myslím, ale že celkové hodnocení sezóny nemusí vyznít špatně. Mužstvo se pořád drží koncepce práce s mladými a to je dobře. Uvidíme, jak dopadne nástavba, ale záchranu považuji za samozřejmost,“ věří v klidný závěr sezóny bývalý pravý obránce. 

Na Bohemku má vedle hráčských vzpomínek i jednu trenérskou zkušenost. „V televizi jsem párkrát viděl i Bohemku a je na ní patrný rukopis trenéra Haška, kterého znám ze svého působení ve Spartě, kde mě vedl rok jako trenér. Je to srdcař, který má vysoké nasazení a přenáší to i na kluky. I když se jim doma výsledkově nedařilo, tak to bude nepříjemný soupeř, který se může opřít o kvalitní fotbalisty. Navíc pro Bohemku by dýchali a pod Haškem nebudou chtít vypustit jediný míč. Budou mít ale v nohou středeční pohár z Ostravy a únava je jen jednou z věcí. Ta druhá je, že pohár je pro ně šance dostat se do Evropy a předpokládám, že část přípravy na ligu obětují právě na pohárové utkání,“ přemýšlí nahlas Martin Kuncl, který v modrobílém dresu odehrál 128 ligových duelů. 


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
čtvrtek, 18. 7. 2019 11:24
> všechna videa
FANSHOP
Mikina Nike tmavě modrá

Mikina Nike tmavě modrá
990 a 1290 Kč

Podložka pod myš

Podložka pod myš
99 Kč

Body dětské

Body dětské
350 Kč

Dres originál Nike bílý 2018/2019

Dres originál Nike bílý 2018/2019
900 Kč

Peněženka

Peněženka
490 Kč

Placatka

Placatka
290 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Statistiky a zajímavosti zápasů s Dynamem včera, 20:46
Statistiky a zajímavosti zápasů s Dynamem

Kalabiška: Výhru na Spartě musíme potvrdit čtvrtek, 18. 7. 2019 10:30
Kalabiška: Výhru na Spartě musíme potvrdit

Ve středu a v pátek na permanentky středa, 17. 7. 2019 10:30
Ve středu a v pátek na permanentky

Petržela: Je to krásný start do soutěže pondělí, 15. 7. 2019 11:31
Petržela: Je to krásný start do soutěže

VIDEO: Tiskovka po zápase na Spartě neděle, 14. 7. 2019 22:08
VIDEO: Tiskovka po zápase na Spartě

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace