Memoriál Ondřeje Voříška pro Slovácko

pondělí, 22. 7. 2013 17:30
Memoriál Ondřeje Voříška pro Slovácko
vorisek220713.jpg

Ratíškovice – Dlouhé čekání je u konce. Pořádající Slovácko podruhé v historii ovládlo Memoriál Ondřeje Voříška, který se pravidelně na konci července koná v Ratíškovicích. Devátý ročník jednoho z nejlepších dorosteneckých turnajů v Česku rozhodla dorážka Jakuba Salaye. Slovácko díky ní zdolalo Nitru 1:0 a poprvé od roku 2005, kdy klání vzniklo, zvedlo nad hlavu putovní pohár pro vítěze. Třetí skončil na Hodonínsku Baník Ostrava, čtvrtá byla Žilina.

„Jsme spokojení. Turnaj nám vyšel skvěle. Hřiště byla připravená, soupeři byli výborní. Vystřídali jsme řadu hráčů, ověřili jsme si některé věci. To, že jsme turnaj vyhráli, je taková třešinka na dortu. Pořád je to totiž příprava,“ prohlásil kouč Slovácka Jan Kameník

„K dokonalosti a celkovému prvenství nám chybělo vítězství ve finále,“ trefně poznamenal kouč Nitry Jozef Zajac „V Ratíškovicích se ale sešlo osm kvalitních mužstev. Byl to velmi dobrý turnaj,“ přidal.

Zajacův tým dostal na turnaji jediný gól až ve finále. „Kvůli tomu to trochu mrzí. Ale Slovácko si vítězství zasloužilo. Budu rád, když turnaj posune kluky dál,“ pravil

Třetí místo obsadily naděje Baníku Ostrava, které do semifinále posunul lepší vzájemný zápas s Hradcem Králové.

„Je to jisté pozitivum, ale pro nás je více než třetí místo důležitější kvalita hry. Zápas od zápasu jsme hráli lépe. Herní projev i síla mužstva byla znát. Výsledkem celého snažení je třetí místo, které kluky potěšilo,“ řekl trenér Baníku Ostrava René Vojtěšek.

Podle něj je na celém turnaji nejdůležitější konfrontace českých a slovenských družstev. „Turnaj má velkou kvalitu. Areál je hezký, organizačně to funguje. Mě těší, že tento ročník ukázal svůj obrovský potenciál a velkou sílu,“ uvedl Vojtěšek.

Ostrava si v boji o bronz poradila s nepříjemnou Žilinou. „Čekal jsem lepší umístění, ale s výkony svého týmu jsem spokojený. Bohužel jsme doplatili na neproměňování gólových šancí. Celkově hodnotím turnaj pozitivně. Těžké zápasy nám ukázaly, jaké jsou naše přednosti a kde máme naopak slabiny,“ uvedl trenér Žiliny Stanislav Ďuriš.

Ten má k dispozici jeden z nejlepších slovenských dorosteneckých týmů. „Patříme mezi špičku. Družstvo jsme vhodně doplnili. Teď je potřeba pracovat a zlepšovat se,“ pronesl Ďuriš, který si stejně jako ostatní trenéři pochvaloval výborné podmínky a organizaci dvoudenního klání. „Je to výborná příprava na sezonu,“ dodal Ďuriš.

Spokojený byl i hlavní organizátor Voříškova memoriálu Zdeněk Botek. „Z pohledu kvality týmů to byl nejlepší ročník v historii. Protože pokud hraje Sigma Olomouc o páté místo nebo Trenčín o sedmé, tak to něco znamená. Všechny celky byly naprosto vyrovnané. Ve skupině rozhodovaly jeden, dva góly,“ zhodnotil devátý ročník kvalitně obsazeného dorosteneckého turnaje šéftrenér mládeže Slovácka Zdeněk Botek, který ocenil i práci funkcionářů ratíškovického Baníku.

„Pro mě je moc důležité, že obě hřiště byly výborně připravené. Takovou trávu nemá moc týmů v soutěži,“ řekl Botek.

Jako nejlepšího hráče organizátoři vyhodnotili Michala Sadílka ze Slovácka, cenu pro nejlepšího gólmana převzal brankář Nitry David Šípoš a nejlepším střelcem klání se stal Peter Poláček ze Žiliny.

Ceny nejlepším hráčům předával společně s Lucií Voříškovou také předseda Baníku Ratíškovice Petr Příkaský.

Na turnaj si našlo cestu i několik osobností. Zápasy viděli sportovní ředitel Sigmy Olomouc Zdeněk Psotka, bývalý kouč Zlína či Starého Města Igor Štefanko, mezinárodní rozhodčí Antonín Kordula nebo předseda OFS Hodonín Petr Kotásek.

Memoriál Ondřeje Voříška, 9. ročník
Skupina A
Výsledky: Slovácko – Olomouc 1:0, Nitra – Příbram 2:0, Slovácko – Nitra 0:1, Příbram – Olomouc 0:3, Slovácko – Příbram 2:0, Olomouc – Nitra 0:2.
Konečné pořadí: 1. Nitra (3 0 0 – 5:0 – 9 bodů), 2. Slovácko (2 0 1 – 3:1 – 6 bodů), 3. Olomouc (1 0 2 – 3:3 – 3 body), 4. Příbram (0 0 3 – 0:7 – 0 bodů)

Skupina B
Výsledky: Žilina – Trenčín 3:0, Baník Ostrava – Hradec Králové 1:0, Žilina – Baník Ostrava 3:3, Hradec Králové – Trenčín 2:0, Žilina – Hradec Králové 1:1, Ostrava – Trenčín 1:2.
Konečné pořadí: 1. Žilina (1 2 0 – 7:4 – 5 bodů), 2. Ostrava (1 1 1 – 5:5 – 4 body), 3. Hradec Králové (1 1 1 – 3:2, 4 body), 4. Trenčín (1 0 2 – 2:6 – 3 body).

Semifinále: FC Nitra – FC Baník Ostrava 1:0, MŠK Žilina – 1. FC Slovácko 1:2.
O 7. místo: FK Příbram – AS Trenčín 1:3
O 5. místo: Sigma Olomouc – Hradec Králové 2:1,
O 3 .místo: FC Baník Ostrava – MŠK Žilina 1:0
Finále: Nitra – 1. FC Slovácko 0:1 (0:0)
Branka: Jakub Salay

Nejlepší hráč: Michal Sadílek (1. FC Slováckp)
Nejlepší gólman: David Šípoš (FC nitra)
Nejlepší střelec: Peter Poláček (MŠK Žilina).


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
čtvrtek, 12. 9. 2019 12:02
> všechna videa
FANSHOP
Mikina Nike tmavě modrá

Mikina Nike tmavě modrá
990 a 1290 Kč

Minidres

Minidres
180 Kč

Sklenice na víno

Sklenice na víno
139 Kč

Polštář FCS

Polštář FCS
365 Kč

Mikina FC Slovácko

Mikina FC Slovácko
790 a 990 Kč

Osuška plážová

Osuška plážová
595 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Svědík: Slavia je jinde než ostatní týmy včera, 23:12
Svědík: Slavia je jinde než ostatní týmy

Slovácko na mistra nestačilo včera, 20:56
Slovácko na mistra nestačilo

Šimko: Slavia ztratila, o to těžší to bude pátek, 13. 9. 2019 08:55
Šimko: Slavia ztratila, o to těžší to bude

V úterý 17.9. Otevřený trénink přípravek čtvrtek, 12. 9. 2019 09:53
V úterý 17.9. Otevřený trénink přípravek

Petr Reinberk k repre pauze a Slavii úterý, 10. 9. 2019 19:02
Petr Reinberk k repre pauze a Slavii

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace