Michal Kadlec: I Slavia se dá porazit

čtvrtek, 27.02.2020 08:58
Michal Kadlec: I Slavia se dá porazit
radost27022020.jpg

Slovácko odehrálo v jarní části soutěže dvě utkání, ze kterých bralo bod. Po domácí prohře s Baníkem přivezlo Slovácko bod z horké mladoboleslavské půdy, kde utkání skončilo remízou 0:0. I přesto, že Slovácko ani v druhém zápase neskórovalo, tak obránce Michal Kadlec viděl ve hře určité zlepšení. 

„Šance byly na obou stranách. Mohli jsme v Mladé Boleslavi jak vyhrát, tak i prohrát. Byl to podobný zápas jak s Baníkem, kdo by dal první branku, tak by v tom zápase asi bodoval naplno. Z naší strany to bylo směrem dopředu o něco lepší jak s Ostravou, protože jsme si alespoň vytvořili nějaké šance,“ říká obránce Kadlec, podle kterého má bod z Mladé Boleslavi svou cenu. 

„Z celkového hlediska se Slovácku v Mladé Boleslavi příliš nedaří, takže ten bod má určitě cenu. Rozhodně nás mrzí víc remíza, kterou jsme s Mladou Boleslaví uhráli v domácím prostředí na podzim,“ dělá čáru za utkáním s Boleslaví a vyhlíží sobotní utkání s pražskou Slavií.

„Slavia vede ligu, ale hned první kolo na půdě Bohemians Praha jsme viděli, že jsou k poražení. Došlo tam v zimě k určitým změnám v kádru a ono vždycky chvilku trvá, než si to sedne. Na podzim nás v Edenu přehráli a zaslouženě zvítězili, ale doma si to můžeme rozdat s každým, což jsme dokázali například v podzimním zápase s Plzní,“ pokračuje Kadlec, který si nemyslí, že by si Slavia vybrala slabší chvilku právě na půdě Bohemians Praha.

„Každé utkání je jiné. Kdyby na Bohemce vyhráli, tak by se pro nás nic neměnilo. My chceme doma uspět v každém zápase a já se na to dívám spíš tak, že se ukázalo, že je možné Slavii porazit,“ vysvětluje odchovanec Slovácka, který očekává, že utkání bude mít opět dobrou diváckou kulisu. 

„Doufám, že zase přijde hodně diváků, poženou nás dopředu, a že se jim odvděčíme nějakou tou brankou. Přál bych si, abychom po zápase mohli společně slavit, a aby fanoušci odcházeli ze zápasu spokojení.“

Slovácko v jarní části zatím neskórovalo a získalo pouze jeden bod. I to je podle Kadlece motivace navíc.

„I to je pro nás samozřejmě další motivace. Po dvou kolech máme sice jen jeden bod, ale to neznamená, že jsme bez šance. Bude to jinší Slavia, než jsme potkali na podzim. Pořád samozřejmě mají svoji kvalitu. Respekt k soupeři je, ale určitě ne strach,“ říká neohroženě.  

„Již v Mladé Boleslavi bylo vidět zlepšení v útočné fázi. Sice jsme taky nevstřelili branku, ale do šancí jsme se dostávali. Na videu jsme to rozebírali, a některé situace jsme měli řešit jinak. Já věřím, že jsme si to vybrali v těch prvních dvou zápasech, a že teď nám to tam zase začne padat. V minulosti jsme dokázali, že branky střílet umíme,“ dodává Kadlec.


Článek je přiřazen k hráči: Michal Kadlec.

Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
před 4 hodinami
> všechna videa
FANSHOP
Podsedák

Podsedák
330 Kč

Kšiltovka Slovácko navy pánská

Kšiltovka Slovácko navy pánská
350 Kč

Tričko Slovácko Navy

Tričko Slovácko Navy
290 a 390 Kč

Šortky Puma tmavě modré

Šortky Puma tmavě modré
490 a 590 Kč

Mikina FC Slovácko

Mikina FC Slovácko
790 a 990 Kč

Placatka Slovácko

Placatka Slovácko
290 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
VIDEO: Martin Svědík po zápase s Pardubicemi před hodinou
VIDEO: Martin Svědík po zápase s Pardubicemi

Slovácko podlehlo Pardubicím 1:3 před 6 hodinami
Slovácko podlehlo Pardubicím 1:3

PR: Kopl mě z boku do nohy, jasná penalta neděle, 11.04.2021 11:08
PR: Kopl mě z boku do nohy, jasná penalta

Chtěli jsme vítěznou vlnu potvrdit i doma neděle, 11.04.2021 09:00
Chtěli jsme vítěznou vlnu potvrdit i doma

VIDEO: Tiskovka po zápase s Libercem sobota, 10.04.2021 22:39
VIDEO: Tiskovka po zápase s Libercem

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace