Michal Kadlec ze soustředění v Chorvatsku

úterý, 05.01.2021 10:40
Michal Kadlec ze soustředění v Chorvatsku
kadlec160820.jpg

Slovácko hltá tréninkové dávky v chorvatském Umagu. Jak nejkratší přípravu v historii české ligy vnímá obránce Michal Kadlec? „Já si tu kratší přípravu užívám,“ říká zkušený obránce Slovácka.

K PRVNÍM DNŮM PŘÍPRAVY

Máme za sebou dva náročné dny, ve kterých jsme trénovali dvoufázově. Tréninky jsou delší a intenzivnější než v sezoně. Je to takový kolotoč – snídaně, trénink, oběd, nějaký odpočinek, druhý trénink, regenerace, večeře a večerka. Skoro jak někde na táboře (úsměv). Změny jsou v podstatě jen v případě, že se hraje utkání.

K PŘÍPRAVÁM V MINULOSTI A K ROZDÍLŮM V NĚKTERÝCH LIGÁCH

Už toho za sebou něco mám, ani to už nepočítám. Ta příprava k tomu patří, člověk se prostě potřebuje nachystat. Letošní příprava je ale opravdu extrémně krátká. Vlastně to ani není příprava spíš intenzivní tréninky. Která příprava v mé kariéře byla nejnáročnější se asi nedá takto říct. Přeci jen člověk to i jinak vnímá ve dvaceti a jinak v pětatřiceti. Navíc dřív se trénovalo jinak. Třeba jsme hodinu běhali kolem přehrady, kdežto nyní je to v kratších intenzivních intervalech. Nicméně můžu říct, že nejtvrdší přípravy bývaly vždycky v Česku. Naopak nejmírnější to bylo v Turecku.

O NEJKRATŠÍ PŘÍPRAVĚ V HISTORII LIGY

Já si tu kratší přípravu užívám. Když byly delší pauzy, tak jsme třeba měli dvě soustředění. Nejprve kondiční, kde se jen běhalo a skoro jsme se nepotkali s míčem, a pak bylo soustředění herní. Teď jsme zůstali déle v zápasové zátěži, takže není potřeba nabírat tolik kondice.

JAK SIS UŽIL VÁNOCE A JAK JE VNÍMAL POTOMEK?

Vánoce jsme si užili v rodinném kruhu. S přítelkyní a mladým Majklem jsme byli doma, navštívili jsme rodiče, a pak jsme letěli na dovolenou do Dubaje, kde jsme strávili i Nový rok. Vlastně jsem přímo z Dubaje cestoval na soustředění v Chorvatsku. Malý si to užil. Má rok a měsíc, takže je ještě hodně malý, ale vnímal to. Dárky, stromeček, a i tu atmosféru. Jak má člověk dítě, tak ty Vánoce už vnímá jinak. Vše se točilo kolem něho. 

K AMBICÍM SLOVÁCKA V JARNÍ ČÁSTI

Chtěli bychom se udržet v top šestce, což víme, že bude těžké, ale ne nemožné. Myslím si, že je to v našich silách a je jen škoda, že jsme pár bodů nechali na trávníku. Dokázali jsme si, že můžeme hrát asi s každým a je to jen o nás, jak k tomu přistoupíme. Musíme se zlepšit v tom, abychom neztráceli body lacině a třeba i v posledních minutách, jako třeba s Pardubicemi, se Spartou nebo v Brně. Ale dokázali jsme, že máme silný tým a dobrou partu, která může něco dokázat.

K TOMU, CO SE NA PODZIM POVEDLO A CO NAOPAK NE

Zdokonalili jsme některé další věci v systému. Co se týče výsledků, tak jsme rádi za vítězství v derby ve Zlíně a podařil se nám závěr podzimu. Domácí výhra s Plzní 4:0 i vítězství v Mladé Boleslavi má cenu. O to více nás musí mrzet ty některé výpadky, o kterých jsem mluvil i v předchozí otázce. Prohra v poslední vteřině doma s Pardubicemi, ztráta se Spartou, a taky smolný závěr zápasu v Brně. Ale bylo tam více pozitivních věcí, jak těch negativních.


Článek je přiřazen k hráči: Michal Kadlec.

Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
včera, 21:17
> všechna videa
FANSHOP
Tričko se znakem modré

Tričko se znakem modré
250 a 350 Kč

Tričko Slovácko šedé

Tričko Slovácko šedé
390 Kč

Hrnek jeden kraj - jeden klub

Hrnek jeden kraj - jeden klub
150 Kč

Kartáček Slovácko

Kartáček Slovácko
190 Kč

Tričko grafitti tmavě modré

Tričko grafitti tmavě modré
290 a 390 Kč

Podložka pod myš

Podložka pod myš
99 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
VIDEO: Tiskovka před EKL s Plovdivem včera, 21:56
VIDEO: Tiskovka před EKL s Plovdivem

FOTO: Trénink před odvetou s Plovdivem včera, 19:27
FOTO: Trénink před odvetou s Plovdivem

Info pro fanoušky k zápasu s Plovdivem pondělí, 26.07.2021 22:00
Info pro fanoušky k zápasu s Plovdivem

Informace k prodeji vstupenek na UECL pondělí, 26.07.2021 16:00
Informace k prodeji vstupenek na UECL

VIDEO: Milan Petržela po zápase v Liberci pondělí, 26.07.2021 09:00
VIDEO: Milan Petržela po zápase v Liberci

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace