Michal Kadlec ze soustředění v Chorvatsku

úterý, 05.01.2021 10:40
Michal Kadlec ze soustředění v Chorvatsku
kadlec160820.jpg

Slovácko hltá tréninkové dávky v chorvatském Umagu. Jak nejkratší přípravu v historii české ligy vnímá obránce Michal Kadlec? „Já si tu kratší přípravu užívám,“ říká zkušený obránce Slovácka.

K PRVNÍM DNŮM PŘÍPRAVY

Máme za sebou dva náročné dny, ve kterých jsme trénovali dvoufázově. Tréninky jsou delší a intenzivnější než v sezoně. Je to takový kolotoč – snídaně, trénink, oběd, nějaký odpočinek, druhý trénink, regenerace, večeře a večerka. Skoro jak někde na táboře (úsměv). Změny jsou v podstatě jen v případě, že se hraje utkání.

K PŘÍPRAVÁM V MINULOSTI A K ROZDÍLŮM V NĚKTERÝCH LIGÁCH

Už toho za sebou něco mám, ani to už nepočítám. Ta příprava k tomu patří, člověk se prostě potřebuje nachystat. Letošní příprava je ale opravdu extrémně krátká. Vlastně to ani není příprava spíš intenzivní tréninky. Která příprava v mé kariéře byla nejnáročnější se asi nedá takto říct. Přeci jen člověk to i jinak vnímá ve dvaceti a jinak v pětatřiceti. Navíc dřív se trénovalo jinak. Třeba jsme hodinu běhali kolem přehrady, kdežto nyní je to v kratších intenzivních intervalech. Nicméně můžu říct, že nejtvrdší přípravy bývaly vždycky v Česku. Naopak nejmírnější to bylo v Turecku.

O NEJKRATŠÍ PŘÍPRAVĚ V HISTORII LIGY

Já si tu kratší přípravu užívám. Když byly delší pauzy, tak jsme třeba měli dvě soustředění. Nejprve kondiční, kde se jen běhalo a skoro jsme se nepotkali s míčem, a pak bylo soustředění herní. Teď jsme zůstali déle v zápasové zátěži, takže není potřeba nabírat tolik kondice.

JAK SIS UŽIL VÁNOCE A JAK JE VNÍMAL POTOMEK?

Vánoce jsme si užili v rodinném kruhu. S přítelkyní a mladým Majklem jsme byli doma, navštívili jsme rodiče, a pak jsme letěli na dovolenou do Dubaje, kde jsme strávili i Nový rok. Vlastně jsem přímo z Dubaje cestoval na soustředění v Chorvatsku. Malý si to užil. Má rok a měsíc, takže je ještě hodně malý, ale vnímal to. Dárky, stromeček, a i tu atmosféru. Jak má člověk dítě, tak ty Vánoce už vnímá jinak. Vše se točilo kolem něho. 

K AMBICÍM SLOVÁCKA V JARNÍ ČÁSTI

Chtěli bychom se udržet v top šestce, což víme, že bude těžké, ale ne nemožné. Myslím si, že je to v našich silách a je jen škoda, že jsme pár bodů nechali na trávníku. Dokázali jsme si, že můžeme hrát asi s každým a je to jen o nás, jak k tomu přistoupíme. Musíme se zlepšit v tom, abychom neztráceli body lacině a třeba i v posledních minutách, jako třeba s Pardubicemi, se Spartou nebo v Brně. Ale dokázali jsme, že máme silný tým a dobrou partu, která může něco dokázat.

K TOMU, CO SE NA PODZIM POVEDLO A CO NAOPAK NE

Zdokonalili jsme některé další věci v systému. Co se týče výsledků, tak jsme rádi za vítězství v derby ve Zlíně a podařil se nám závěr podzimu. Domácí výhra s Plzní 4:0 i vítězství v Mladé Boleslavi má cenu. O to více nás musí mrzet ty některé výpadky, o kterých jsem mluvil i v předchozí otázce. Prohra v poslední vteřině doma s Pardubicemi, ztráta se Spartou, a taky smolný závěr zápasu v Brně. Ale bylo tam více pozitivních věcí, jak těch negativních.


Článek je přiřazen k hráči: Michal Kadlec.

Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
neděle, 18.04.2021 21:31
> všechna videa
FANSHOP
Mikina Slovácko Jeden kraj - Jeden klub

Mikina Slovácko Jeden kraj - Jeden klub
990 Kč

Sklenice na víno

Sklenice na víno
139 Kč

Osuška plážová

Osuška plážová
595 Kč

Fotbalový svět Slovácko

Fotbalový svět Slovácko
690 Kč

Podsedák

Podsedák
330 Kč

Otvírák

Otvírák
40 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
VIDEO: Martin Svědík po zápase na Spartě neděle, 18.04.2021 22:16
VIDEO: Martin Svědík po zápase na Spartě

Slovácko podlehlo Spartě 0:1 neděle, 18.04.2021 20:28
Slovácko podlehlo Spartě 0:1

Statistiky a zajímavosti zápasů se Spartou neděle, 18.04.2021 08:07
Statistiky a zajímavosti zápasů se Spartou

Nedělní zápas žen živě na TV Slovácko sobota, 17.04.2021 14:15
Nedělní zápas žen živě na TV Slovácko

Stanislav Hofmann před zápasem s ACS sobota, 17.04.2021 12:00
Stanislav Hofmann před zápasem s ACS

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace