"Sáďa" absolvoval přípravu v A-týmu PSV

středa, 8. 8. 2018 22:40
Devatenáctiletý odchovanec Slovácka rozvíjí kariéru v nizozemském velkoklubu PSV Eindhoven
sadilek090818.jpg

Devatenáctiletý odchovanec Slovácka Michal Sadílek velmi úspěšně rozvíjí kariéru v nizozemském velkoklubu PSV Eindhoven.

Na letní přípravu byl zařazen do A-týmu a minulou sobotu dokonce zažil zápas Superpoháru, ve kterém PSV jako ligový mistr přivítal vítěze poháru Feyenoord Rotterdam. „Moc jsem si to užil. Už jenom když jsem nastupoval na rozcvičku, tak jsem se rozhlédl po celém stadionu a říkal jsem si, že je to něco neuvěřitelného, co teď prožívám,“ líčil své dojmy skromný fotbalista.

Ohromný dojem na něj udělala atmosféra na zaplněném Philips Stadionu, který pojme 35 tisíc diváků. „Přijelo i šest tisíc fanoušků Feyenoordu a atmosféra byla neskutečná. Opravdu jsem si to užil a je jen škoda, že jsme zápas nedotáhli do vítězného konce. Mohl jsem si připsat první trofej u dospělého mužstva,“ poukázal Michal Sadílek na výsledek, kdy jeho tým po bezbrankové remíze prohrál 5:6 v penaltách.

Talentovaný záložník sledoval utkání ze střídačky, nicméně už jen nominací k zápasu byla ohodnocena jeho dlouhodobá práce v klubu. Ke sbírání cenných zkušeností a krásných zážitků v A-týmu dostává příležitost od trenéra Marka van Bommela, který Sadílka vedl už v minulé sezoně v devatenáctce.

 „Hraje doposud velkou roli v mé kariéře. Jsem rád, že mě minulý rok zvolil kapitánem devatenáctky a teď, při jeho prvním angažmá u dospělého týmu, si mě vzal i do áčka PSV. Mám s ním pěkný vztah,“ řekl na adresu bývalého fotbalisty Barcelony nebo Bayernu Mnichov Michal Sadílek.

V přípravě s hlavním mužstvem si užívá toho, že může trénovat s renomovanými hráči, jako jsou brankář Jeroen Zoet či útočník Luuk de Jong, a že může využívat skvostných podmínek. Vždyť jen realizační tým PSV je stejně velký jako počet hráčů. 
Pro fotbalistu, který začínal v Ostrožské Nové Vsi, je to zkrátka pohádka.

„Mám radost, jak momentálně všechno probíhá. Ale zároveň mám pořád nohy na zemi. Vím, že na druhý den to může být jiné,“ doplnil Michal Sadílek, kterému je pokora vlastní.

PERLIČKA

Michal Sadílek během letní přípravy naskočil i do přípravných utkání s Neuchâtelem (1:1), Galatasarayem Istanbul (3:1) a Olympiakosem Pireus (4:0). Následně měl na dosah zahrát si alespoň na minutu také s Valencií při generálce na Superpohár, což by znamenalo okusit pětatřicetitisícovou atmosféru Philips Stadionu. Jenže velká smůla jej o tento moment připravila.

„V 92. minutě jsme stáli ještě s jedním klukem u postranní čáry a hra se pořád ne a ne přerušit. Pořád jsme tam stáli a nakonec jsme se do zápasu nedostali… Byla jen jedna standardka, jenže z našeho pohledu byla defenzivní a při takové situaci se nestřídá,“ vysvětlil fotbalový srdcař. „Jenom jsem stál, že to není možné. Nicméně v životě jsem měl už tolikrát štěstí, že jsem celou situaci bral s humorem,“ dodal s úsměvem.

Situace pak měla ještě dohru, která jen symbolizuje přístup trenéra Marka van Bommela. „Ze zápasu jsem přijel domů o půl dvanácté večer a ve dvanáct jsem šel spát. Ráno jsem se vzbudil a viděl jsem, že mi o půl druhé v noci přišla zpráva od van Bommela. Omlouval se, že jsem se nedostal do hry, a že chápe, že to asi nebylo příjemné. V dalších zprávách mě povzbuzoval, ať pracuji jako doposud, a že nebude trvat dlouho a připíšu si oficiální zápas,“ řekl potěšený Michal Sadílek. 


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
neděle, 17. 2. 2019 05:44
> všechna videa
FANSHOP
Šála graffiti

Šála graffiti
350 Kč

Šála Jsem modrobílý

Šála Jsem modrobílý
350 Kč

Dres replika folklórní

Dres replika folklórní
890 Kč

Tričko se znakem bílé

Tričko se znakem bílé
250 a 350 Kč

Polštář FCS

Polštář FCS
365 Kč

Šála Slovácké peklo

Šála Slovácké peklo
350 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
FOTO: Výhra nad Karvinou ve fotografiích před 2 hodinami
FOTO: Výhra nad Karvinou ve fotografiích

Juniorka na úvod jara prohrála v Brně neděle, 17. 2. 2019 15:25
Juniorka na úvod jara prohrála v Brně

VIDEO: Oslavy a ohlasy po Karviné neděle, 17. 2. 2019 15:21
VIDEO: Oslavy a ohlasy po Karviné

Daníček: Všichni musí vědět, co mají hrát sobota, 16. 2. 2019 22:48
Daníček: Všichni musí vědět, co mají hrát

VIDEO: Tiskovka po zápase s Karvinou sobota, 16. 2. 2019 18:33
VIDEO: Tiskovka po zápase s Karvinou

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace