Michal Sadílek o Otten Cupu

pondělí, 21. 8. 2017 08:33
Michal Sadílek o Otten Cupu
sadilekMichal210817.jpg

Jedním z největších a nejslavnějších mládežnických turnajů na světě je turnaj, který pořádá vždy na začátku srpna holandský velkoklub PSV Eindhoven - tzv. Otten Cup.

Tento turnaj, který je uspořádáván pro nejstarší dorosteneckou kategorii U19, měl tento rok již pořádové číslo 71! Stačí se podívat na klubové obsazení a ihned je zřejmé, o jak velký turnaj se jedná. Toto léto zavítaly do Eindhovenu týmy Anderlecht Brusel, Manchester United, Paris Saint-Germain, Borussia Mönchengladbach, Cruzeiro EC, Inter Milán, Estudiantes de la Plata a pořádající PSV Eindhoven.

Svou stopu mělo na tomto turnaji i 1.FC Slovácko a to v osobě Michala Sadílka, od léta dokonce kapitána PSV Eindhoven U19.

Poprosili jsme jej, aby nám tento prestižní turnaj přiblížil.

Míšo, můžeš nám prosím tě popsat, s kterými týmy jste se utkali a s jakými výsledky?
První zápas jsme sehráli proti PSG a vyhráli 3:0, pak výhra proti Anderlechtu 7:0 a výhra 2:1 proti Estudiantes de la Plata. Postoupili jsme z 1.místa. V semifinále nás čekala Borussia Monchengladbach, s kterou jsme si poradili výsledkem 3:0. Ve finále jsme hráli proti Interu Milán, v normální hrací době 0:0 a na penalty jsme smolně prohráli, když jsem svoji penaltu nastřelil do tyče. Kromě utkání proti Estudiantes jsem každý zápas odehrál od začátku.

Který z těchto týmů na tebe svou hrou zapůsobil nejvíc?
Nejvíc náš tým, odehráli jsme fakt vynikající turnaj. Očima expertů, trenérů a skautů z celého světa jsme neměli na turnaji konkurenci díky skvělému týmovému výkonu a individuálním dovednostem. Prohra na penalty je smolná, ale takový je fotbal.

Čím to, že jste porazili týmy jako PSG nebo Anderlecht Brusel takovým rozdílem?
Díky našemu způsobu hry, kdy chceme být dominantní na míči i bez míče. Pomohlo k tomu i to, že soupeři hráli proti nám fotbal a otevřeně. Až Inter proti nám hrál ten svůj italský defenzivní fotbal, což jim pomohlo do penalt. Trenér Interu hned po zápase říkal našemu trenérovi, že kdyby s námi hráli tak jako ostatní týmy otevřeně, tak by dostali 5:0.

Od léta nastupuješ v PSV s kapitánskou páskou. Čím sis vysloužil tuto poctu a jakým způsobem probíhá v PSV volba kapitána?
Kapitán se tu nevolí tak jak jinde, že probíhá veřejné hlasování každého hráče před celým týmem. Trenér od začátku přípravy komunikuje s hráči a vyptává se na vše. Po mém návratu z ME jsem v přípravném zápase navlékl kapitánskou pásku, což bylo pro mě malým znamením. Tři dny před turnajem si mě zavolal van Bommel a říkal mi, že jsem pro něho i hráče kapitán číslo 1. Když měl pohovory s hráči, tak mu říkali, že jsem pro ně příkladem na hřišti i mimo něj, což mě potěšilo, že po dvou sezonách v PSV už můžu dělat kapitána svého mužstva.

Tvým trenérem je nyní bývalý vynikající hráč a reprezentant Holandska Mark van Bommel. Jaký je jako trenér a jako člově? Přibliž nám ho trochu.
Jde na něm vidět, že toho strašně moc zažil za svoji kariéru. Vykládá i historky z každého týmu kde hrál. Být v týmu s Ronaldinhem, Messim, Ibrahimovicem atd. to nezažije leckdo. Jelikož hraji na stejném postu jako on v minulosti, tak mi dává hodně rad. Máme hodně sezení s týmem, kde nám dává do hlavy detaily, se kterými musíme pracovat jak na tréninku, tak v zápase. I pravidla mimo fotbal, které se zdají jako nepotřebné pro fotbal. Pracuje hodně s detaily.

Poslední otázka - jaké máte týmové cíle před začátkem sezóny a jaké jsou tvé osobní cíle?
Cíle mám samozřejmě velké, chtěli bychom vyhrát každou trofej, kterou půjde získat v téhle sezoně. Už v sobotu nás čeka Supercup proti Ajaxu, takže půjdeme hned pro tuto trofej. Pohár a mistrovský titul nebude výjimkou. Osobní cíle mám, že v zimě bych se chtěl přesunout k Jong PSV a absolvovat co nejvíce tréninků s A týmem.

Míšo, díky moc za rozhovor a ať jsi co nejdříve kapitánem A-týmu PSV.
Děkuju moc a zdravím Slovácko.


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
Reklama
TVSlovácko
pondělí, 18. 9. 2017 17:26
> všechna videa
FANSHOP
Peněženka

Peněženka
490 Kč

Mikina Nike tmavě modrá

Mikina Nike tmavě modrá
1190 a 1590 Kč

Polštář FCS

Polštář FCS
365 Kč

Vlajka 1.FCS

Vlajka 1.FCS
190 Kč

Minidres

Minidres
180 Kč

Láhev na pití

Láhev na pití
195 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Kordula: Slovácko je moje srdeční záležitost úterý, 19. 9. 2017 18:35
Kordula: Slovácko je moje srdeční záležitost

Ohlasy hráčů po zápase s Boleslaví pondělí, 18. 9. 2017 15:14
Ohlasy hráčů po zápase s Boleslaví

Sadílek zařídil výhru juniorky nad Jihlavou pondělí, 18. 9. 2017 14:31
Sadílek zařídil výhru juniorky nad Jihlavou

U16: Slovácko si poradilo se Zlínem 4:1 pondělí, 18. 9. 2017 13:19
U16: Slovácko si poradilo se Zlínem 4:1

U18: Derby se Zlínem branku nepřineslo pondělí, 18. 9. 2017 12:31
U18: Derby se Zlínem branku nepřineslo

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace