Milan Heča nejen o zápase s Duklou

pátek, 19. 9. 2014 14:53

Slovácko v zápase na půdě Českých Budějovic vyrovnávalo díky hlavičce Libora Doška až v samotném závěru. Útočnou snahu Slovácka ve druhém poločase sledoval z brány Milan Heča, který něco podobného v Budějovicích zažil již v roce 2012, kdy Slovácko rovněž vyrovnávalo v posledních vteřinách zápasu.

Vzpomněl jste si při sobotní remíze 2:2 v Budějovicích na podobné utkání z roku 2012?
Samozřejmě jsem si na to vzpomněl. Je hlavně škoda, že jsme nezvládli první poločas, ve kterém jsme nehráli to co jsme si řekli v kabině. Ve druhém poločase jsme naopak domácí zavřeli před jejich pokutovým územím a hráči Dynama hrozili jen z nebezpečných brejků. Bod je asi nakonec spravedlivý.

Šancí ve druhém poločase bylo hodně, chtělo to asi rychleji vyrovnat...
Těch šancí jsme si vypracovali opravdu hodně. Myslím si, že kdybychom vyrovnávací branku vstřelili dříve, tak jsme dokázali utkání i otočit. Aktivita byla na naší straně. Libor Došek tam měl dvě velké šance, ale nakonec proměnil až tu třetí v poslední minutě. I když zaplať pánbůh alespoň za to.

Nyní chytáte pravidelně ligu, jak si to užíváte?
Samozřejmě jsem rád, že mám důvěru trenéra. Každý gólman chce chytat a já jsem rád, že jsem tu šanci ve Slovácku dostal. Chtěl bych i nadále pravidelně chytat a hlavně bych si přál, abychom se zase o něco posunuli.

Co říkáte na dosavadní vývoj Synot ligy?
Liga je nesmírně vyrovnaná. Důkazem jsou toho výsledky, kdy každý může porazit každého a naopak. Myslím, že herně jsme se opět posunuli, akorát se musíme vyvarovat výpadkům. Ty nás připravily o body se Slavií a i ze zápasů v Hradci Králové a Českých Budějovicích, kde jsme mohli vytěžit více.

Čeká nás Dukla, co byste k tomuto soupeři řekl?
Dukla má kvalitní tým. Ale zrovna u ní je vidět, jak je liga vyrovnaná. Dokázala vyhrát v Mladé Boleslavi a porazila doma Spartu, ale v posledním zápase prohrála před domácím publikem nečekaně s Bohemians.

S čím do zápasu s Duklou jdete?
Hrajeme doma a chceme doma vyhrávat, ale uvidíme s čím na nás Dukla vyrukuje. Rozhodně mají v týmu kvalitu a my je můžeme porazit pouze soustředěnou hrou. Snad se nám podaří nahradit vykartovaného Tomáše Radu, který bude v obraně určitě chybět a naopak doufejme, že v útoku nám to bude padat.

Je vám 23 let, jakou máte představu o své další kariéře?
Teď chytám ve Slovácku a soustředím se na své výkony. Samozřejmě bych chtěl se Slováckem nahlédnout třeba do pohárů. Že bych měl však nějakou vysněnou ligu nebo tým to nemám. Je pravda, že vždycky se mi líbila anglická Premier League a teď se mi líbí i španělská liga, ale vesměs v Evropě je spousta kvalitních soutěží. Cizině bych se do budoucna nebránil, ale teď jsem ve Slovácku, kde chci něco dokázat.

Článek je přiřazen k hráči: Milan Heča.