Milan Heča zlomil letitý klubový rekord

středa, 2. 5. 2018 07:38

Nejdelší série zápasu s udrženými nulami na kontě Slovácka byla do nedělního utkání ve Vršovicích maximálně 3 zápasy, a to v jedenácti případech.

Nejdelším časovým úsekem, kdy Slovácko neinkasovalo, bylo 401 minut v ročníku 2000/2001. Po nečekané bezbrankové remíze na Slavii drží v současné době Milan Heča sérii 4 nul a minutově je na cifře 443. Stal se prvním brankařem Slovácka, kterému se to v 1. lize podařilo. Navíc čisté konto se Slavií bylo jeho jubilejním třicátým, o další 31. čistý zápis se dělí s brankařem Matalyhou.

Ve třech sezónách Slovácko uhrálo maximálně 12 zápasů bez obdržené branky. Byly to ročníky 2004/05, kdy všechny nuly nasbíral Drobisz, dále 2005/06, kdy 10 nul vychytal Drobisz, 1x Kováč a na nule v utkání v Příbrami (0:0) se podíleli oba brankaři. Drobisz byl v 69. minutě vyloučený a náhradník Kováč udržel čisté konto. Posledním dvanáctinulovým ročníkem byla sezóna 2011/12, kdy se na této metě se podíleli Filipko se sedmi nulami, Melichárek se čtyřmi a Heča s jednou nulou.

V současném ročníku má Heča osm nul, takže k dorovnání nejlepších sezón by musel ve všech zbývajících duelech udržet čisté konto…

Předcházející série:

• 2000/2001 Petr Drobisz a Miroslav Ondroušek /podzim/ … celkem 401 minut, 3 nuly
  • Neprůstřelnost mezi prvním kolem se Slavií (Drobisz inkasoval již ve 3. minutě utkání od svého spoluhráče Němčického) až 5. kolem v Ďolíčku s Bohemians, kde vstřelil branku Hartig v 43. minutě a přispěl k nerozhodnému výsledku 1:1. V zápase v Praze střídal Ondroušek zraněného Drobisze již ve 32. minutě, takže se podílel na na této hodnotě 11 minutami.
  • 2004/2005 Petr Drobisz /podzim/ … celkem 335 minut, 3 nuly
  • 2004/2005 Petr Drobisz /jaro/ … celkem 365 minut, 3 nuly
  • Sezóna po aféře, kdy Slovácko likvidovalo 12 bodový odpočet a v celém ročníku inkasovalo jen 22 branek. Což je průměr 0,73 gólu na zápas. Zajímavé je jistě i to, že obě období vyšla na zápasy s Budějovicemi (0:0 a 0:0) a Slavií Praha (2:0 a 0:0).
  • 2005/2006 Petr Drobisz /jaro/ … celkem 349 minut, 3 nuly
  • 2005/2006 Petr Drobisz /jaro/ … celkem 330 minut, 3 nuly
  • Tyto dvě jarní série rozděluje jediný duel a to Sigma – Slovácko 1:1, kdy domácí Babnič skóroval v 78. minutě a přerušil tak možnou rekordní sérii. I tak bilance jedné obdržené branky v posledních sedmi zápasech jara 2006 je skvělá. Druhé minutové období je včetně prvního kola ročníku 2006/07 ve Zlíně, kde Drobisz inkasoval ve 48. Od domácího Švacha.
  • 2010/2011 Miroslav Filipko /podzim/… celkem 315 minut, 3 nuly
  • 2011/2012 Miroslav Filipko /podzim/… celkem 286 minut, 3 nuly
  • 2011/2012 Dušan Melichárek /jaro/… celkem 322 minut, 3 nuly
  • Do této série 322 minut je nutno připomenout první 20 minutovou účast Milana Heči, který inkasoval v duelu FCS – Budějovice hattrick od Štěpána a poslední branka padla v 70. minutě. V dalším duelu na Slavii již chytal Melichárek a připsal si první nulu. Další dvě nuly si připsal doma s Teplicemi a v Liberci, když obě utkání skončila bez branek. Poprvé inkasoval v 32. minutě doma se Žižkovem.
  • 2013/2014 Milan Heča /jaro/ … celkem 303 minut, 3 nuly
  • Tři nuly vychytal proti Plzni, Bohemians a Zbrojovce. V sezóně 2016/17 si podobnou sérii připsal opět s Bohemians a Brnem a třetím soupeřem byl Jablonec.
  • 2016/2017 Milan Heča /jaro/ … celkem 357 minut, 3 nuly
  • Tohle období spadá do vyrovnání rekordní slovácké série (ze sezóny 2002/2003) bez prohraného zápasu, která trvala celkem devět utkání od listopadu 2016 v Liberci do dubna 2017 v Plzni.
  • 2017/2018 Milan Heča /jaro/ … celkem 443 minut, 4 nuly …. A MŮŽE BÝT VYLEPŠENA
  • V současném ročníku HET ligy 2017/18 je premiantem Jan Laštůvka v dresu Slavie. První branku inkasoval až 9. září 2017 v Olomouci, když ho ve 40. minutě překonal Jemelka. Vytvořil tak sérii 5 nul a v minutách to dělá 490. Pokud Milan Heča udrží proti Teplicím čisté konto do 48. minuty, tak ho překoná a vytvoří nejdelší sérii v tomto ročníku ligy. Pokud by ho chtěl dorovnat v počtu nul, tak musí ve své bráně „zatáhnout roletu“ a nepustit žádnou branku.
  • Již jedenáct zápasů v řadě, Slovácko neinkasovalo víc než jednu branku v zápase.

MILAN HEČA

• Narozen: 21. března 1991
  • Debut v lize: 31. října 2010 ve věku 19 let a 7 měsíců (jako nejmladší klubový gólman)
  • Počet ligových zápasů: 127
  • Nepřetržitě v základní sestavě: 73 zápasů (klubový rekord)
  • Počet obdržených branek: 167
  • Počet vychytaných nul: 30 + 1 (střídal Matalyhu v Č. Budějovicích v 69. min. a podílel se na výsledku 0:0)
  • Žluté karty: 7
  • Vyloučení: 1 (v 90. minutě 14. dubna 2012 v domácím duelu s Plzní. Na jeho místo se postavil Došek a čelil pokutovému kopu, který Horváth proměnil a zápas skončil 0:2)