Mládež 1.FCS hrála proti WHU a Fulhamu

středa, 30.04.2014 08:23
Mládež 1.FCS hrála proti WHU a Fulhamu
whu300414.jpg

Velký zážitek prožili hráči 1.FC Slovácko kategorií U14, U15, U16 v minulém týdnu, když se utkali v Londýně s týmy West Ham United a Fulham FC.

Na bázi spolupráce s klubem West Ham United, kterou domluvilo vedení Slovácka při jednání o působení brankáře Víta Nemravy v anglickém klubu, se mohly minulý týden vydat týmy mládeže na herní pobyt do Londýna. V průběhu tří dnů absolvovali hráči tréninkové jednotky v mládežnickém centru „kladivářů“, díky osobě Luďka Mikloška si mohli prohlédnout kompletní zázemí hlavního stadionu v Upton Parku a vrcholem pobytu byla utkání s West Hamem United a Fulhamem FC.

Nejprve přišla v úterý na řadu klání s West Hamem United. Tým U16 po nervózním úvodu nakonec remizoval 1:1, kdy po výrazném zlepšení ve druhé půli vyrovnal šest minut před koncem Salay.

U15 byla dokonce blízko k výhře a to přesto, že v první půli prohrávala již 0:2. Do poločasu snížil Rožek a ve druhé půli otočili skóre Adam Řihák a Kubala. V dramatickém závěru však domácí nejdříve deset minut před koncem vyrovnali a v poslední minutě strhli vítězství na svou stranu – 4:3.

Tým U14 začal utkání parádně a po první půli vedl 1:0, když se ujal technický pokus Leskovjana z hranice pokutového území. Ve druhé půli domácí srovnali a přes šance na obou stranách se již skóre nezměnilo. Zajímavé utkání tak skončilo remízou.

Na druhý den přejela výprava Slovácka do Motspur Parku, kde mají své zázemí všechny týmu Fulhamu od profesionálů až po přípravku. Jako první nastoupil opět tým U16 a již po pěti minutách se ujal vedení. Krásnou zpětnou přihrávku Knapa uklidil do sítě Salay - 1:0.

Postupem času se však projevila velká kvalita domácích hráčů, kteří otočili skóre na 3:1 ve svůj prospěch. I přes několik šancí Slovácka již zůstal tento stav nezměněn až do konce.

Poté nastoupily výběry do 14 let, které sehrály společně s německým Berliner SC miniturnaj. V utkání s Berlínem měli naši hráči herní převahu, ale gól se jim vsítit nepodařilo a tak utkání skončilo bez branek.

V následujícím utkání s domácím Fulhamem vedlo Slovácko v poločase po brankách Kuchty a Dvořáčka 2:1. Ve druhém dějství však již byli domácí lepším týmem a postupně otočili stav utkání na 5:2.

V posledním utkání nastoupila „patnáctka“ Slovácka proti domácím na umělé trávě menších rozměrů, kde se hrálo v počtu hráčů 9 proti 9. Po velmi zajímavém průběhu skončilo utkání remízou 7:7. Tempo, v jakém se utkání hrálo, a technické kvality obou mužstev vyústily ve velmi zajímavou podívanou, v českých podmínkách málokdy vídanou. Branky za Slovácko vsítily Liška 3, Gabčo 3, Rožek.

Komentář šéftrenéra mládeže Z.Botka: „V minulosti jsem se zúčastnil několika vydařených akcí v zahraničí, ale nynější pobyt v Londýně suverénně vede. Tři naše mládežnické týmy měly možnost sehrát dvě přátelská utkání proti týmům z Premier League, navíc přímo v jejich tréninkových centrech, což se nepoštěstí každý den. Ať již utkání trojutkání s West Hamem nebo poté s Fulhamem, všechny zápasy byly odehrány na takové úrovni, které proti českým týmům nelze dosáhnout.

Po celou dobu pobytu nám dělali společnost aktuální brankář West Hamu a odchovanec Slovácka Víťa Nemrava a bývalý brankář West Hamu Luděk Mikloško, který je pro místní lidi legendou.

Díky Luďkovi si tak kluci mohli před utkáním v tréninkových centrech také zatrénovat nebo vidět šatnu A-týmu West Hamu, kam je za normálních okolností vstup přísně zakázán.

Doufám, že pro naše kluky byly tři dny v Londýně velkým zážitkem a osoba Víti Nemravy motivací, kam až se mohou ze Slovácka dostat.“

U16:
West Ham United – 1.FC Slovácko 1:1. Salay
Fulham FC – 1.FC Slovácko 3:1. Salay

U15:
West Ham United - 1.FC Slovácko 4:3. Rožek, Řihák A., Kubala
Fulham FC – 1.FC Slovácko 7:7. Liška 3, Gabčo 3, Rožek.

U14
West Ham United - 1.FC Slovácko 1:1. Kuchta
Fulham FC – 1.FC Slovácko 5:2. Dvořáček, Kuchta


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
včera, 19:41
> všechna videa
FANSHOP
Přívěšek - fotbalista

Přívěšek - fotbalista
79 Kč

Šála graffiti

Šála graffiti
350 Kč

Šála tkaná

Šála tkaná
350 Kč

Podtácek Slovácko

Podtácek Slovácko
99 Kč

Dres originál Puma Electric Blue 2019/2020

Dres originál Puma Electric Blue 2019/2020
1990 Kč

Mikina Slovácko Jeden kraj - Jeden klub

Mikina Slovácko Jeden kraj - Jeden klub
990 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
VIDEO: Vlastimil Daníček po Karviné včera, 17:00
VIDEO: Vlastimil Daníček po Karviné

VIDEO: Tiskovka po zápase s Karvinou středa, 03.06.2020 21:46
VIDEO: Tiskovka po zápase s Karvinou

Slovácko porazilo Karvinou 2:0 středa, 03.06.2020 20:06
Slovácko porazilo Karvinou 2:0

VIDEO: Magazín a trénink před Karvinou středa, 03.06.2020 06:32
VIDEO: Magazín a trénink před Karvinou

MK: Neměl jsem se nechat vyprovokovat pondělí, 01.06.2020 18:50
MK: Neměl jsem se nechat vyprovokovat

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace