Mladší dorostenci s Jihlavou úspěšní jen z poloviny

pátek, 23. 9. 2016 14:23

Na Širůchu se představila Jihlava, která se utkala s týmy U17 a U16. Zatímco U17 zvítězila 4:2, tým U16 doplatil na obranu a s Jihlavou prohrál 0:3.

U17: 1.FC Slovácko - Vysočina Jihlava 4:2 (2:0)

Domácí hráči vstoupili do utkání velmi dobře. Na těžkém terénu se jim dařila kombinace a byli pohyblivější než soupeř. Zásluhou Hajnoše a Tomaštíka tak získali dvoubrankové vedení. Jihlavě patřil závěr prvního poločasu, ale tam podržel domácí vynikající Kovář.

Druhý poločas se již tak dobrý fotbal nehrál, přibylo osobních soubojů, nepřesností, a to na obou stranách.

Slovácko vstřelilo třetí branku Tomaštíkem, Jihlava však vzápětí snížila. Stejná situace následovala po brance kterou za domácí vsítil Pernica. Jihlava oplatila stejnou mincí a až do konce se snažila s výsledkem něco udělat, což se jí však nepodařilo.

V utkání solidní urovně tak nakonec brali body domácí hráči.

Branky: Tomaštík 2, Hajnou, Pernica

Sestava: Kovář - Jahoda, Baran, Jaich, Berčík - Tomaštík, Polášek, Leskovjan - Pernica, Šánek, Hajnoš

Střídali: Řehola, Beran, Dvořáček

Příští zápas U17

V neděli 25.9. zajíždí hráči Slovácka do Hlučína.

U16: 1.FC Slovácko – Vysočina Jihlava 0:3 (0:2)

U16 si doma neporadila s pevnou obranou Jihlavy a naopak byla třikrát potrestána za nedůslednost v zadních řadách.

Utkání začalo pro domácí tým nešťastně, když již v první minutě inkasoval po chybě v rozehrávce a následném brejku Jihlavy do otevřené obrany – 0:1.

Zbytek první půle se nesl ve znamení dobývání jihlavské branky, ale krásnou střelu Nedorostka vytáhl hostující brankář na roh a Šenkeřík v samostatném úniku po přihrávce Švrčka branku přestřelil.

Jak se střílí góly na druhé straně ukázal hostující Pojezný, když ranou z 30 metrů nedal brankáři Hájkovi šanci – 0:2.

Ve druhé půli Jihlava ještě více zazdila svou polovinu hřiště a do kompaktního bloku se domácím dostávalo ztuha.

Největší šance měli Švrček při zahrávání nepřímého volného kopu po malé domů jihlavských hráčů a Springer, který po rohovém kopu trefil břevno.

Jihlavští z obranného bloku podnikali rychlé výpady do obrany Slovácka a po jednom z nich pečetil hostující Růžička na konečných 0:3.

Sestava: Hájek - Horák, Suchánek, Vincour, Janás - Nedorostek, Otáhal, Velecký – Reňák, Švrček, Šenkeřík.

Dále nastoupili: Ryšánek, Janoušek, Springer.

Trenéři: Z. Botek, R.Blaško