Na úvod výhra s HFK Olomouc

středa, 19.01.2011 18:55
1.FC Slovácko - HFK Olomouc 4:2 (1:2)

Branky: 41. z pen. a 62. Švancara, 54. Volešák z pen., 87. Szmek - 33. Onofrej z pen., 39. Kovář.

Sestava 1.FC Slovácko: Heča - Kuncl, Mezlík, Starý, Nešpor - Hlúpik, V. Valenta, Volešák, Urbánek - Švancara, Szmek.

V úvodním utkání letošního kalendářního roku se začátek zápasu Slovácku příliš nepovedl. Po půlhodině hry posoudil sudí Býma souboj dvou dvojek Valenty a Kováře v pokutovém území Slovácka jako nedovolený a přísně nařízenou penaltu Onofrej zkušeně proměnil. Za šest minut překonal šťastně trefenou tečí Kovář Heču podruhé a hosté vedli o dvě branky. Za dvě minuty však fauloval Starého při střele Onofrej a další nařízenou penaltu proměnil bezpečně Švancara. Stejný hráč mohl vyrovnat ve 44. minutě, jenže třetí nařízenou penaltu mu Šrom tentokrát chytil.

V 54. minutě se kopala po faulu na Szmeka už čtvrtá penalta. Volešák se z ní tentokrát nemýlil a srovnal na 2:2. V 62. minutě poslal nádhernou přihrávku na zadní tyč Szmek a zkušený Švancara si už s míčem poradil, byť s pomocí Zlatohlavého, - 3:2. Slovácko v těchto chvílích už jasně ovládalo hru a zaslouženou gólovou pojistku přidal tři minuty před závěrem Szmek, který prostřelil brankáře Šroma.

čtvrtek, 13.05.2021 09:20