Na závěr soustředění v Turecku výhra 3:1

sobota, 12. 1. 2019 17:36

Slovácko ve svém druhém přípravném zápase na soustředění v Turecku za vytrvalého deště porazilo kazašský FK Žetisu 3:1. Za Slovácko se trefil Janošek, Daníček a Kalabiška.

Slovácku vyšel vstup do zápasu a již ve 4. minutě otevřel skóre Dominik Janošek, který zahrával přímý volný kop a jeho rána z pětadvaceti metrů šla nechytatelně pod břevno – 1:0.

Ve 25. minutě Slovácko vedlo již o dvě branky. Po faulu v pokutovém území dostalo Slovácko výhodu pokutového kopu. Míč si na penaltový puntík postavil kapitán Vlastimil Daníček, který s přehledem pokutový kop proměnil, když gólmana Kazachů poslal na opačnou stranu a upravil tak poločasový výsledek na 2:0.

Ve druhém poločase bylo k vidění několik šancí na obou stranách. Týmu Žetisu se podařilo snížit, ale v závěru Slovácko přidalo třetí branku, když po rychlé akci a následném centru se do míče v pokutovém území opřel Kalabiška, který upravil na zasloužených 3:1.

FK ŽETISU – 1.FC SLOVÁCKO 1:3 (0:2)

Branky 1.FCS: 4. Janošek, 25. Daníček, 85. Kalabiška

Sestava 1.FC SLOVÁCKO: Daněk (46. Nemrava)  – Juroška (46. Šimko), Mirosavljevič, Kadlec (46. Hofmann), Čivič (60. Reinberk) – Rezek (75. Kubala), Daníček (60. Anastasopoulos), Machalík (60. Sadílek), Janošek (60. Hellebrand), Navrátil (60. Petr) – Kubala (46. Kalabiška)

sobota, 16. 3. 2019 19:11