Navrátil: Čeká nás náročné utkání

úterý, 19.01.2021 18:28
Navrátil: Čeká nás náročné utkání
navratil140920.jpg

Slovácko již zítra čeká dohrávka 8. ligového kola na půdě ostravského Baníku. Bitva dvou sousedů v tabulce, ve které má Slovácko před Baníkem dvoubodový náskok a někdo by si mohl myslet, že přivézt body z vítkovického stadionu by neměl být problém. Záložník Jan Navrátil si je však vědom síly soupeře - „Určitě tam chceme uspět, ale do role favoritů se rozhodně nepasujeme.“

Bitva v Ostravě je na programu tři dny po zápase s Karvinou, ve kterém Slovácko zvítězilo 2:0 a série tří výher v řadě tým katapultovalo na čtvrtou příčku v ligové tabulce.

„Byl to velice těžký zápas. Do defenzivy hráli ve více lidech a velice těžko se nám tam dostávalo. Pro nás bylo štěstí, že sudí odpískali pokutový kop po ruce a druhý gól přišel po standardní situaci,“ vrací se ke vstřeleným brankám Navrátil, který vyzdvihl i penaltový zákrok gólmana Nemravy.

„Byl to další klíčový moment. Pokud bychom inkasovali, tak by to rázem bylo pouze o gól a Karvinou to mohlo dostat na koně. My jsme měli zrovna takovou hluchou pasáž a musíme poděkovat Víťovi, že nás v ten moment podržel,“ pokračuje Navrátil.

První kolo v roce 2021 zastihlo mrazivé počasí a teploty na mnoha místech sahaly hluboko pod bod mrazu.

„Pro oba týmy je to stejné. Navíc ten adrenalin vám nedovolí řešit teplotu. Když jste v pohybu, tak se prostě zahřejete. Pocítil jsem to vlastně jen když jsem si zavazoval kopačku. Při zápase jsem to vůbec nevnímal. V Ostravě byla v neděli mnohem větší zima, ale od televize to vypadalo v pohodě,“ říká Navrátil, který

„Pokud budeme hrát to, co si říkáme a dodržíme taktické pokyny, tak bychom to měli zvládnout. Chceme hrát naši hru a stejně jako u jiných zápasů se na každého soupeře připravujeme individuálně. Každopádně nás čeká těžký zápas na těžkém terénu. Je to nevyzpytatelný soupeř. Někdy zahrají výborně, jindy to vázne, ale jsou nepříjemní a bude to utkání hodně o bojovnosti. Myslím si, že to bude zápas o tom, kdo bude víc agresivní a kdo bude získávat odražené míče,“ hledá recept Navrátil, kterého pohled na tabulku rozhodně nesvádí k tomu, aby usnul na vavřínech.

„My jsme nohama na zemi. Pohled na tabulku je samozřejmě krásný, ale soutěž je velmi vyrovnaná a je před námi ještě velké množství zápasů. My jdeme zápas od zápasu, chceme samozřejmě vyhrávat a uvidíme na co to na konci soutěže bude stačit,“ dodává.

Dohrávka 8. ligového kola mezi ostravským Baníkem a Slováckem je na programu ve středu 20. října od 16:00 hod. v Ostravě – Vítkovicích.


Článek je přiřazen k hráči: Jan Navrátil.

Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
čtvrtek, 13.05.2021 09:20
> všechna videa
FANSHOP
Fotbalový svět Slovácko

Fotbalový svět Slovácko
690 Kč

Mikina Slovácko Jeden kraj - Jeden klub

Mikina Slovácko Jeden kraj - Jeden klub
990 Kč

Půllitr vroubkovaný

Půllitr vroubkovaný
179 Kč

Samolepka Slovácko

Samolepka Slovácko
89 Kč

Klíčenka Slovácko hnědá kůže

Klíčenka Slovácko hnědá kůže
99 Kč

Multifunkční šátek

Multifunkční šátek
190 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Statistiky a zajímavosti zápasů s Bohemkou před 3 hodinami
Statistiky a zajímavosti zápasů s Bohemkou

Hodnocení nedohraných soutěží čtvrtek, 13.05.2021 14:00
Hodnocení nedohraných soutěží

Tomič: Sérii Bohemky chceme přerušit středa, 12.05.2021 16:00
Tomič: Sérii Bohemky chceme přerušit

Na Bohemku permice C1, C2, C3, C5, C6 a C7 úterý, 11.05.2021 10:00
Na Bohemku permice C1, C2, C3, C5, C6 a C7

TVS: Milan Petržela po výhře v Karviné pondělí, 10.05.2021 07:37
TVS: Milan Petržela po výhře v Karviné

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace