Nejlepší hráč sezóny: Libor Došek

pátek, 28. 6. 2013 17:00
Vizitka Libor Došek
dosek130313.jpg

Libor Došek (24. 4. 1978) má leccos společné s Janem Trousilem. Do velkého fotbalu vstupoval také ve Starém Městě, v roce 1997, také působil v Brně, jehož je odchovancem, také měří téměř dva metry a je výborný hlavičkář a také se do slovácké oblasti vrátil na konci kariéry, ve stejnou dobu jako Jan Trousil. Na příchod Jana Trousila s Liborem Doškem v létě 2011 bylo nahlíženo s nejasným vývojem událostí, přičemž Libor Došek měl pozici ještě o poznání složitější, jelikož byl nahlížen jako náhrada za populárního Petra Švancaru a zpočátku nebyl jeho příchod kvitován. Ovšem aby těch podobností s Janem Trousilem nebylo málo, tak i u Libora Doška se ukázalo, jakým královským tahem od vedení klubu byl jeho příchod.

Libor Došek se od počátku stal ústřední postavou ofenzivy Slovácka a prakticky klíčovou postavou mužstva. Svou nebezpečností pro branku soupeře, vstřelenými brankami a celkově příkladnou prací pro tým ukázal své vysoké kvality a fanoušky si výrazně získal na svou stranu. Libora Doška zdobí výborná hra hlavou, kvalitní koncovka, na své fyzické parametry výborná hra nohama a technika a obdivuhodný je jeho klid pro hru vzhledem k často až zápasnickým chvatům na jeho osobu od soupeřů, které nebývají pískány. V obou sezónách Libor Došek podával stabilně nadstandardní výkony, odlišuje je jen více vstřelených branek v té uplynulé.

O povedené sezóně 2012/2013 v podání Libora Doška hovoří statistika. Libor Došek nastoupil v 27 ligových zápasech a na hřišti strávil 2 281 minut, čímž se stal třetím nejvytíženějším hráčem Slovácka v sezóně. Nejpoutavější je jeho střelecká bilance, když se do černého trefil hned třináctkrát a vytvořil si tak rekord v počtu nejvíce nastřílených branek za sezónu! V tabulce kanonýrů obsadil hezké čtvrté místo. Ze všech jeho tref lze nejvíce uvést krásnou, pohotovou ránu v Teplicích. Během svého působení na hřišti posbíral slovácký útočník osm žlutých karet.

Libor Došek má za sebou dvě sezóny v prvoligovém Slovácku, za které si zaslouží jen superlativa. Dohromady 22 vstřelených ligových branek je už pořádným příspěvkem pro tým pohybující se v polovině ligové tabulky, před jeho příchodem v zóně sestupu. Libor Došek zaznamenal důležité trefy, které mužstvo katapultovaly do klidných vod tabulky. Slovácký dlouhán i v mírně pokročilém věku prokazuje obrovskou kvalitu a z jeho přístupu by si mohli všichni fotbalisté brát příklad. Tomuto kanonýrovi chybí už jen dvě trefy k tomu, aby vstoupil do Klubu kanonýrů, kde mají místo hráči se 100 vstřelenými brankami a na Slovácku věří, že se tato událost již brzy bude slavit. Pokud byl pro vás Liborem Došek nejlepším hráčem Slovácka v ročníku Gambrinus ligy 2012/2013, dejte mu hlas v naší anketě.


Článek je přiřazen k hráči: Libor Došek.

ANKETA

Zvolte hráče sezóny!

anketa ukončena
Dušan Melichárek
 
 21% (287)
Jan Trousil
 
 23% (316)
Martin Kuncl
 
 16% (219)
Libor Došek
 
 31% (424)
Ladislav Volešák
 
 8% (115)

Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
Reklama
TVSlovácko
sobota, 19. 8. 2017 21:18
> všechna videa
FANSHOP
Tričko polo Nike černo-modré

Tričko polo Nike černo-modré
990 Kč

Náramek modrý

Náramek modrý
40 Kč

Dres replika modrý

Dres replika modrý
790 Kč

Mikina Nike tmavě modrá

Mikina Nike tmavě modrá
1190 a 1590 Kč

Zimní čepice tmavě modrá

Zimní čepice tmavě modrá
350 Kč

Tričko se znakem modré

Tričko se znakem modré
250 a 350 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Michal Sadílek o Otten Cupu před 5 hodinami
Michal Sadílek o Otten Cupu

Juniorka i nadále neporažená včera, 19:03
Juniorka i nadále neporažená

Ohlasy po zápase se Spartou sobota, 19. 8. 2017 13:23
Ohlasy po zápase se Spartou

Slovácko prohrálo na Letné 0:1 pátek, 18. 8. 2017 22:36
Slovácko prohrálo na Letné 0:1

Statistiky a zajímavosti zápasů se Spartou pátek, 18. 8. 2017 10:27
Statistiky a zajímavosti zápasů se Spartou

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace