Nejlepší hráč sezóny: Libor Došek

pátek, 28. 6. 2013 17:00
Vizitka Libor Došek
dosek130313.jpg

Libor Došek (24. 4. 1978) má leccos společné s Janem Trousilem. Do velkého fotbalu vstupoval také ve Starém Městě, v roce 1997, také působil v Brně, jehož je odchovancem, také měří téměř dva metry a je výborný hlavičkář a také se do slovácké oblasti vrátil na konci kariéry, ve stejnou dobu jako Jan Trousil. Na příchod Jana Trousila s Liborem Doškem v létě 2011 bylo nahlíženo s nejasným vývojem událostí, přičemž Libor Došek měl pozici ještě o poznání složitější, jelikož byl nahlížen jako náhrada za populárního Petra Švancaru a zpočátku nebyl jeho příchod kvitován. Ovšem aby těch podobností s Janem Trousilem nebylo málo, tak i u Libora Doška se ukázalo, jakým královským tahem od vedení klubu byl jeho příchod.

Libor Došek se od počátku stal ústřední postavou ofenzivy Slovácka a prakticky klíčovou postavou mužstva. Svou nebezpečností pro branku soupeře, vstřelenými brankami a celkově příkladnou prací pro tým ukázal své vysoké kvality a fanoušky si výrazně získal na svou stranu. Libora Doška zdobí výborná hra hlavou, kvalitní koncovka, na své fyzické parametry výborná hra nohama a technika a obdivuhodný je jeho klid pro hru vzhledem k často až zápasnickým chvatům na jeho osobu od soupeřů, které nebývají pískány. V obou sezónách Libor Došek podával stabilně nadstandardní výkony, odlišuje je jen více vstřelených branek v té uplynulé.

O povedené sezóně 2012/2013 v podání Libora Doška hovoří statistika. Libor Došek nastoupil v 27 ligových zápasech a na hřišti strávil 2 281 minut, čímž se stal třetím nejvytíženějším hráčem Slovácka v sezóně. Nejpoutavější je jeho střelecká bilance, když se do černého trefil hned třináctkrát a vytvořil si tak rekord v počtu nejvíce nastřílených branek za sezónu! V tabulce kanonýrů obsadil hezké čtvrté místo. Ze všech jeho tref lze nejvíce uvést krásnou, pohotovou ránu v Teplicích. Během svého působení na hřišti posbíral slovácký útočník osm žlutých karet.

Libor Došek má za sebou dvě sezóny v prvoligovém Slovácku, za které si zaslouží jen superlativa. Dohromady 22 vstřelených ligových branek je už pořádným příspěvkem pro tým pohybující se v polovině ligové tabulky, před jeho příchodem v zóně sestupu. Libor Došek zaznamenal důležité trefy, které mužstvo katapultovaly do klidných vod tabulky. Slovácký dlouhán i v mírně pokročilém věku prokazuje obrovskou kvalitu a z jeho přístupu by si mohli všichni fotbalisté brát příklad. Tomuto kanonýrovi chybí už jen dvě trefy k tomu, aby vstoupil do Klubu kanonýrů, kde mají místo hráči se 100 vstřelenými brankami a na Slovácku věří, že se tato událost již brzy bude slavit. Pokud byl pro vás Liborem Došek nejlepším hráčem Slovácka v ročníku Gambrinus ligy 2012/2013, dejte mu hlas v naší anketě.


Článek je přiřazen k hráči: Libor Došek.

ANKETA

Zvolte hráče sezóny!

anketa ukončena
Dušan Melichárek
 
 20% (288)
Jan Trousil
 
 22% (316)
Martin Kuncl
 
 17% (243)
Libor Došek
 
 31% (450)
Ladislav Volešák
 
 8% (115)

Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
Reklama
TVSlovácko
sobota, 17. 3. 2018 18:03
> všechna videa
FANSHOP
Dres replika folklórní

Dres replika folklórní
890 Kč

Placka Slovácko modrá

Placka Slovácko modrá
30 Kč

Tričko jeden kraj - jeden klub modré

Tričko jeden kraj - jeden klub modré
250 a 350 Kč

Tričko se znakem bílé

Tričko se znakem bílé
250 a 350 Kč

Minidres

Minidres
180 Kč

Dres originál Nike bílý

Dres originál Nike bílý
990 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Hráči 1.FCS v nominacích reprezentace ČR před 7 hodinami
Hráči 1.FCS v nominacích reprezentace ČR

Ve středu se Suchovem a do Síně slávy před 10 hodinami
Ve středu se Suchovem a do Síně slávy

U17: Dorost Slovácka veze výhru z Ostravy před 15 hodinami
U17: Dorost Slovácka veze výhru z Ostravy

U19: Těsná prohra v Ostravě před 15 hodinami
U19: Těsná prohra v Ostravě

Juniorka jede z Ostravy s prázdnou včera, 17:51
Juniorka jede z Ostravy s prázdnou

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace