Nejlepší hráč sezóny: Libor Došek

pátek, 28. 6. 2013 17:00
Vizitka Libor Došek
dosek130313.jpg

Libor Došek (24. 4. 1978) má leccos společné s Janem Trousilem. Do velkého fotbalu vstupoval také ve Starém Městě, v roce 1997, také působil v Brně, jehož je odchovancem, také měří téměř dva metry a je výborný hlavičkář a také se do slovácké oblasti vrátil na konci kariéry, ve stejnou dobu jako Jan Trousil. Na příchod Jana Trousila s Liborem Doškem v létě 2011 bylo nahlíženo s nejasným vývojem událostí, přičemž Libor Došek měl pozici ještě o poznání složitější, jelikož byl nahlížen jako náhrada za populárního Petra Švancaru a zpočátku nebyl jeho příchod kvitován. Ovšem aby těch podobností s Janem Trousilem nebylo málo, tak i u Libora Doška se ukázalo, jakým královským tahem od vedení klubu byl jeho příchod.

Libor Došek se od počátku stal ústřední postavou ofenzivy Slovácka a prakticky klíčovou postavou mužstva. Svou nebezpečností pro branku soupeře, vstřelenými brankami a celkově příkladnou prací pro tým ukázal své vysoké kvality a fanoušky si výrazně získal na svou stranu. Libora Doška zdobí výborná hra hlavou, kvalitní koncovka, na své fyzické parametry výborná hra nohama a technika a obdivuhodný je jeho klid pro hru vzhledem k často až zápasnickým chvatům na jeho osobu od soupeřů, které nebývají pískány. V obou sezónách Libor Došek podával stabilně nadstandardní výkony, odlišuje je jen více vstřelených branek v té uplynulé.

O povedené sezóně 2012/2013 v podání Libora Doška hovoří statistika. Libor Došek nastoupil v 27 ligových zápasech a na hřišti strávil 2 281 minut, čímž se stal třetím nejvytíženějším hráčem Slovácka v sezóně. Nejpoutavější je jeho střelecká bilance, když se do černého trefil hned třináctkrát a vytvořil si tak rekord v počtu nejvíce nastřílených branek za sezónu! V tabulce kanonýrů obsadil hezké čtvrté místo. Ze všech jeho tref lze nejvíce uvést krásnou, pohotovou ránu v Teplicích. Během svého působení na hřišti posbíral slovácký útočník osm žlutých karet.

Libor Došek má za sebou dvě sezóny v prvoligovém Slovácku, za které si zaslouží jen superlativa. Dohromady 22 vstřelených ligových branek je už pořádným příspěvkem pro tým pohybující se v polovině ligové tabulky, před jeho příchodem v zóně sestupu. Libor Došek zaznamenal důležité trefy, které mužstvo katapultovaly do klidných vod tabulky. Slovácký dlouhán i v mírně pokročilém věku prokazuje obrovskou kvalitu a z jeho přístupu by si mohli všichni fotbalisté brát příklad. Tomuto kanonýrovi chybí už jen dvě trefy k tomu, aby vstoupil do Klubu kanonýrů, kde mají místo hráči se 100 vstřelenými brankami a na Slovácku věří, že se tato událost již brzy bude slavit. Pokud byl pro vás Liborem Došek nejlepším hráčem Slovácka v ročníku Gambrinus ligy 2012/2013, dejte mu hlas v naší anketě.


Článek je přiřazen k hráči: Libor Došek.

ANKETA

Zvolte hráče sezóny!

anketa ukončena
Dušan Melichárek
 
 20% (290)
Jan Trousil
 
 22% (316)
Martin Kuncl
 
 17% (248)
Libor Došek
 
 31% (455)
Ladislav Volešák
 
 8% (115)

Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
Reklama
TVSlovácko
včera, 16:15
> všechna videa
FANSHOP
Kšiltovka modrá dětská

Kšiltovka modrá dětská
299 Kč

Dres replika folklórní

Dres replika folklórní
890 Kč

Placka Slovácko modrá

Placka Slovácko modrá
30 Kč

Láhev na pití

Láhev na pití
195 Kč

Kšiltovka Nike modrá old

Kšiltovka Nike modrá old
490 Kč

Tričko se znakem bílé

Tričko se znakem bílé
250 a 350 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Michal Kadlec trénuje se Slováckem včera, 11:00
Michal Kadlec trénuje se Slováckem

Odpovědi Michala Korduly na dotazy fanoušků pondělí, 18. 6. 2018 23:00
Odpovědi Michala Korduly na dotazy fanoušků

Soustředění v Losinách je v plném proudu pondělí, 18. 6. 2018 12:07
Soustředění v Losinách je v plném proudu

V pondělí startuje výměna permanentek pátek, 15. 6. 2018 09:40
V pondělí startuje výměna permanentek

Zaostřeno: Liga mění svůj herní formát čtvrtek, 14. 6. 2018 06:06
Zaostřeno: Liga mění svůj herní formát

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace