Nejlepší junior roku: Marek Havlík

čtvrtek, 11. 7. 2013 20:03
Vizitka Marka Havlíka
havlik.jpg

Marek Havlík (8. 7. 1995) je prvním z nominovaných hráčů do ankety o nejlepšího juniora Slovácka, který nenese statut odchovance slovácké Fotbalové akademie. Než mimořádně nadaný fotbalista zavítal do Slovácka před půl rokem, stihl svou fotbalovou kariéru naplnit neobyčejně zajímavými příběhy.

Marka Havlíka prosadila do mužského fotbalu třetiligová Kroměříž, a to hned v jeho patnácti letech! V zimě roku 2011 opustilo celek MSFL sedm hráčů základní sestavy, a tak trenér Kroměříže zacelil jedno místo patnáctiletým talentem, který do té doby působil v žácích. V jarní části fotbalové sezóny 2010/2011 potom zažil mladý záložník pohádku – podílel se na senzačním vyřazení prvoligového Brna ve čtvrtfinále Českého poháru a zasáhl i do semifinále proti Mladé Boleslavi.

Výjimečně talentovaní fotbalisté u nás dlouho nezůstávají bez povšimnutí, a to se potvrdilo i v případě Marka Havlíka, který v létě roku 2012 psal do své hvězdně se rozvíjející kariéry další velký příběh. Rodák z Lubné stál na prahu angažmá v italském druholigovém AS Bari, kde o něj měli velký zájem, smlouvu měl připravenou a stačilo jí jen podepsat, avšak mladý fotbalista situaci na poslední chvíli přehodnotil a zvolil další fotbalové kroky ve své vlasti.

V zimě 2013 se na něj z Itálie ptali znovu, ale levonohý záložník odmítl i podruhé a k potěšení slovácké fotbalové obce zvolil jarní hostování ve Slovácku. Jen málokdo zpočátku tušil, jaká naděje přišla na působení do Slovácka, ale když se málomluvný hráč objevil poprvé v prvoligovém dresu Slovácka, na 23 minut v utkání 29. kola s Baníkem Ostrava, všichni fanoušci ihned viděli, jakým trumfem může Slovácko disponovat.

Marek Havlík je fanouškem Realu Madrid, kde by si chtěl jednou zahrát. Mezi atributy jeho fotbalového počínání patří výborné fotbalové myšlení, rychlost, výborná technika, a s tím spojená kvalitní práce s míčem, a na svůj věk si vede výborně takticky. Navíc je to levonohý fotbalista, kterých s těmito atributy hry je poskromnu.

Pro fanoušky Slovácka může být dárkem léta, že se vedení klubu podařilo pojistit služby tohoto velmi perspektivního hráče pro další působení ve Slovácku. Nyní tak osmnáctiletý fotbalista bojuje o ligové místo v kádru Svatopluka Habance. Talentovaný a pracovitý fotbalista má všechny předpoklady k tomu, aby fanouškům Slovácka přinášel fotbalovou radost. Marek Havlík zatím působil hlavně v rezervním týmu Slovácka, ale pokud i přes zatím krátké působení ve Slovácku ve vás zanechal takovou stopu, že jej považujete za nejlepšího juniora Slovácka v minulé sezóně, dejte mu hlas v naší anketě.


Článek je přiřazen k hráči: Marek Havlík.

ANKETA

Zvolte juniora sezóny!

anketa ukončena
Marián Kovář
 
 7% (210)
Roman Haša
 
 36% (1069)
Michal Trávník
 
 25% (742)
Marek Havlík
 
 26% (770)
Andreou Kristis
 
 3% (114)

Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
Reklama
TVSlovácko
neděle, 20. 5. 2018 14:46
> všechna videa
FANSHOP
Trenýrky Nike bílé

Trenýrky Nike bílé
450 a 550 Kč

Body dětské

Body dětské
350 Kč

Trenýrky Nike tmavě modré

Trenýrky Nike tmavě modré
450 a 550 Kč

Osuška plážová

Osuška plážová
595 Kč

Propiska

Propiska
45 Kč

Otvírák

Otvírák
40 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
U19: Slovácko veze tři body z Mladé Boleslavi včera, 08:59
U19: Slovácko veze tři body z Mladé Boleslavi

Sadílek: Z výsledku jsme zklamaní včera, 07:00
Sadílek: Z výsledku jsme zklamaní

Juniorka remizovala s Libercem 2:2 neděle, 20. 5. 2018 14:53
Juniorka remizovala s Libercem 2:2

Slovácko remizovalo se Zlínem 1:1 sobota, 19. 5. 2018 19:34
Slovácko remizovalo se Zlínem 1:1

Statistiky a zajímavosti zápasů se Zlínem pátek, 18. 5. 2018 07:56
Statistiky a zajímavosti zápasů se Zlínem

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace