Nejlepší junior roku: Michal Trávník

středa, 10. 7. 2013 17:54
Vizitka Michala Trávníka
travnik170112.jpg

Michal Trávník (17. 5. 1994) je rodákem z Mutěnic, ale již několik let jej pro velký fotbal vychovává Slovácko, ve kterém se řadí k mimořádným fotbalovým nadějím.

Michal Trávník již od útlého věku platí za velký fotbalový talent, což dlouho viděli jen mládežničtí trenéři a nejbližší lidé kolem něj. Fotbalová veřejnost o kreativním záložníkovi poprvé výrazně uslyšela před dvěma lety, kdy byl Michal Trávník poměrně nečekaně nominován trenérem Josefem Csaplárem na světový šampionát U17 v Mexiku. Od té chvíle se jeho slibná kariéra začal rozvíjet ve vyšších obrátkách.

Na podzim 2011 fotbalista, jenž by si jednou rád zahrál Bundesligu nebo Premier League, zářil spolu s Mariánem Kovářem a Romanem Hašou v dorostenecké soutěži devatenáctiletých a tehdejšího trenéra A-týmu Slovácka Miroslava Soukupa svým talentem a svou výkonností oslovil natolik, že se už začal připravovat s ligovým kádrem. V jarní části sezóny 2011/2012 potom dostal Michal Trávník příležitost okusit nejvyšší fotbalovou soutěž v České republice, svůj prvoligový debut si tak zapsal ve svých sedmnácti letech!

Obdivovatel Manchesteru United a Davida Beckhama zůstal členem širšího ligového výběru i pro sezónu 2012/2013. I přes velkou konkurenci na svém postu a stále velmi mladý věk se Michal Trávník dokázal jedenáctkrát probít do ligového zápasu a nasbírat při tom 333 odehraných minut. Vedle těchto startů mimo hřiště výborný tenista úspěšně působil v nižších fotbalových soutěžích (MSFL, Juniorská liga) a připisoval si další starty v mládežnických reprezentačních výběrech.

Miroslav Soukup o Michalu Trávníkovi prohlásil, že je to klenot, který je potřeba si ve Slovácku hýčkat. Zatím se tak děje, v utkáních, do kterých Michal Trávník naskočí, ukazuje, jaký má talent v sobě, a že může být skutečně výkladní síní Slovácka, přičemž jeho nasazování do mužského fotbalu na naší nejvyšší úrovni probíhá velmi citlivě. Drobný záložník je technicky výborně vybavený, což se projevuje při jeho práci s míčem a kvalitní kreativní hře.

Michal Trávník sice nezaznamenal výraznější okamžik v minulé sezóně v prvoligovém dresu Slovácka a čeká stále i na svou první prvoligovou branku, ale i tak je v jeho nedávno devatenácti letech celkem osmnáct ligových startů a řada startů v mládežnické reprezentaci krásnou vizitkou. Fanoušci Slovácka již měli možnost poznat, jaký potenciál je v mladém záložníkovi a těší se na to, co jim skromný fotbalista dále předvede. Pokud vás Michal Trávník v minulé sezóně v dresu Slovácka upoutal a považujete jej za nejlepšího juniora Slovácka, dejte mu hlas v naší anketě.


Článek je přiřazen k hráči: Michal Trávník.

ANKETA

Zvolte juniora sezóny!

anketa ukončena
Marián Kovář
 
 7% (218)
Roman Haša
 
 36% (1073)
Michal Trávník
 
 25% (751)
Marek Havlík
 
 26% (772)
Andreou Kristis
 
 3% (114)

Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
Reklama
TVSlovácko
neděle, 15. 7. 2018 15:24
> všechna videa
FANSHOP
Bunda Nike světle modrá

Bunda Nike světle modrá
1390 Kč

Tričko se znakem bílé

Tričko se znakem bílé
250 a 350 Kč

Šála Slovácké peklo

Šála Slovácké peklo
350 Kč

Hrnek Slovácko vánoční edice

Hrnek Slovácko vánoční edice
190 Kč

Batoh Nike černý

Batoh Nike černý
790 Kč

Dres replika modrý

Dres replika modrý
790 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Filip Vecheta na stáži v Bayernu Mnichov před 5 hodinami
Filip Vecheta na stáži v Bayernu Mnichov

Ligu národů začne repre na Slovácku včera, 10:30
Ligu národů začne repre na Slovácku

Slovácko v generálce remizovalo 1:1 sobota, 14. 7. 2018 17:45
Slovácko v generálce remizovalo 1:1

V pondělí setkání s ředitelem klubu pátek, 13. 7. 2018 06:15
V pondělí setkání s ředitelem klubu

Se Spartakem Moskva těsná prohra 0:1 středa, 11. 7. 2018 20:05
Se Spartakem Moskva těsná prohra 0:1

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace