Nestorovski: S češtinou si rozumím

pondělí, 06.09.2010 16:39
Nestorovski: S češtinou si rozumím
nestorovski692010.jpg

Ilija Nestorovski je v kádru Slovácka téměř rok. Téměř rok už ve slovácké metropoli také žije a tak už čas dozrál k tomu, aby se pokusil o rozhovor v češtině.
Jak jste na tom s češtinou a troufnete si na rozhovor v českém jazyce?
Myslím, že jsem na tom docela dobře. Rozumím už úplně všemu a pokud mám čas, tak i s mluveným slovem se domluvím. Už si vyřídím, co potřebuji. Naše jazyky zase nejsou tak vzdálené, takže to zase není takový problém. I když mě trochu mrzí, že tady není možnost nějakého kurzu češtiny. Určitě bych jej využil. Přítelkyně umí dobře anglicky, ale to není ono. Troufnu si ale říci, že přesto dělám pokroky.

Pojďme k fotbalu. Právě vrcholí reprezentační přestávka a v loňské sezóně jste byl v nominaci makedonské jednadvacítky. Letos jste se do ní nedostal?
V nominaci jsem byl dvakrát, ale naposled jsem nakonec nehrál, kvůli vizovým záležitostem do Jemenu, kde naše jednadvacítka hrála na turnaji a před tím jsem byl zraněný. Teď jsem nominaci čekal, ale nepřišla. S trenérem jsem ale hovořil a on říkal, že mám ještě dva roky reprezentace před sebou, takže mám ještě čas.

S kým vaše jedenadvacítka kvalifikační utkání hraje?

V pátek hrála s Řeckem a v úterý s Portugalskem. Jsou to poslední dva zápasy kvalifikace.

V závěru minulého týdne hrálo vaše áčko na Slovensku a drželo nerozhodný výsledek až do poslední minuty. Viděl jste ten zápas?
Díval jsem se. Chtěli jsme jeden bod. To bylo jasné. Bránili jsme i v deseti lidech. Nepovedlo se. Slováci ale byli lepší a naše porážka byla zasloužená. Moc příležitostí jsme neměli. Ani střel.

Znáte se s někým z áčka?
Znám je všechny, ale osobně jen s některými. Třeba brankář Nuredinovski chytal za můj bývalý klub. I druhý brankář, který teď chytá v Košicích chytal v mém rodném klubu Pobědě Prilep. Z Prilepu je i několik dalších hráčů.

Ve Slovácku působil i další reprezentant Veliče Šumulikovski, který se občas objeví i v Hradišti. Už jste se potkali?
Ne, ještě jsme se nesetkali.

Od reprezentace pojďme do Slovácka. V posledních dvou zápasech jste nastoupil v základní sestavě. Jak jste se v nich cítil? V Jablonci jste měl i vyložené šance.
Nejdřív jsem byl zraněný já, teď se zranil Švanci, tak jsem dostal šanci. Nastoupil jsem v Jablonci, kde jsme hráli dobře. Myslím dokonce, že to byl náš nejlepší zápas venku. Měli jsme moc střel na branku, čtyři pět tutovek. I já jsme měl dvě stoprocentní šance, ale neproměnil jsem je.

Když se za těmi svými neproměněnými šancemi ohlédnete, kde jste chyboval?

V první šanci jsem to zkoušel podkopnout, tak jak v předchozích šancích, jenže teď se to nepovedlo. Podkopl jsem to málo a brankář to chytl. Ve druhé jsem to měl střílet placírkou, jenže jsem to napálil vší silou a byla to chyba. Poučil jsem se z ní a teď už budu v podobných situacích zkušenější.

Přitom v béčku vám to střílí. Je to rozdíl hrát ligu?
Dosud jsem v tom viděl rozdíl, ale teď je mi jasné, že k šancím musím přistupovat stejně. Ať je to třetí liga nebo první. Když šanci mám, tak ji musím proměnit. Tak jak v Břeclavi, kde jsem se do ní dostal a taky jsem ji proměnil. Jenže nám to nebylo nic platné. Je to škoda, ale hráli jsme moc špatně.

Petr Švancara stále ještě není stoprocentně fit. Cítíte šanci, že třeba nastoupíte s Budějovicemi?

Šanci cítím. Ale uvidíme. Je tady ještě Filip Hlúpik, Radek Szmek. Trenér má na výběr. Uvidíme, jak se mně bude dařit v tréninku. Kdo bude lepší, kdo bude dávat góly i v tréninku, ten dostane šanci. Za sebe udělám proto všechno, stejně jako do zápasu s Budějovicemi, abychom je porazili.

Venku se vám nedaří tolik jako doma. Především v proměňování, ale i v jejich vypracovávání. Čemu to přisuzujete?
Je to velký rozdíl. Teplice porazíme 3:0 a máme ještě spoustu dalších šancí, Hradec taky porazíme a máme moc šancí. Hráli jsme na hřištích soupeřů, kteří patří k nejlepším v lize, ale opravdu si myslím, že jsme v Jablonci nehráli vůbec špatně. Před námi jsou Budějovice i Příbram a ty musíme zvládnout. Když vyhrajeme s Budějovicemi i Příbramí, tak všechno špatné bude zapomenuto. Jak Plzeň, Jablonec i Břeclav.

Jak moc vás dokáže nabudit domácí atmosféra a domácí fanoušci?

Určitě je to fajn, ale já se snažím hrát na víc jak sto procent jak doma, tak i venku. Samozřejmě, když přijde šest tisíc fanoušků a budou fandit, tak to bude super. My ale musíme teď porazit Budějovice za každou cenu.

Článek je přiřazen k hráči: Ilja Nestorovski.

Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
pátek, 22.05.2020 12:05
> všechna videa
FANSHOP
Klíčenka kovová

Klíčenka kovová
99 Kč

Propiska bílá

Propiska bílá
45 Kč

Šála Modrobílé srdce mé světle modrá

Šála Modrobílé srdce mé světle modrá
350 Kč

Štamprle sada 6 ks

Štamprle sada 6 ks
320 Kč

Dres originál Puma Electric Blue 2019/2020

Dres originál Puma Electric Blue 2019/2020
1990 Kč

Tréninkové triko Puma Slovácko černé

Tréninkové triko Puma Slovácko černé
790 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Utkání se Sigmou bohužel bez fanoušků před hodinou
Utkání se Sigmou bohužel bez fanoušků

VIDEO: Magazín před Olomoucí sobota, 23.05.2020 09:03
VIDEO: Magazín před Olomoucí

Novinky PUMA ve Fanshopu čtvrtek, 21.05.2020 14:00
Novinky PUMA ve Fanshopu

Michal Kadlec vyhlíží restart ligy čtvrtek, 21.05.2020 10:00
Michal Kadlec vyhlíží restart ligy

VIDEO: Ohlasy po zápase s Třincem středa, 20.05.2020 07:00
VIDEO: Ohlasy po zápase s Třincem

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace