Nestorovski: S češtinou si rozumím

pondělí, 06.09.2010 16:39
Nestorovski: S češtinou si rozumím
nestorovski692010.jpg

Ilija Nestorovski je v kádru Slovácka téměř rok. Téměř rok už ve slovácké metropoli také žije a tak už čas dozrál k tomu, aby se pokusil o rozhovor v češtině.
Jak jste na tom s češtinou a troufnete si na rozhovor v českém jazyce?
Myslím, že jsem na tom docela dobře. Rozumím už úplně všemu a pokud mám čas, tak i s mluveným slovem se domluvím. Už si vyřídím, co potřebuji. Naše jazyky zase nejsou tak vzdálené, takže to zase není takový problém. I když mě trochu mrzí, že tady není možnost nějakého kurzu češtiny. Určitě bych jej využil. Přítelkyně umí dobře anglicky, ale to není ono. Troufnu si ale říci, že přesto dělám pokroky.

Pojďme k fotbalu. Právě vrcholí reprezentační přestávka a v loňské sezóně jste byl v nominaci makedonské jednadvacítky. Letos jste se do ní nedostal?
V nominaci jsem byl dvakrát, ale naposled jsem nakonec nehrál, kvůli vizovým záležitostem do Jemenu, kde naše jednadvacítka hrála na turnaji a před tím jsem byl zraněný. Teď jsem nominaci čekal, ale nepřišla. S trenérem jsem ale hovořil a on říkal, že mám ještě dva roky reprezentace před sebou, takže mám ještě čas.

S kým vaše jedenadvacítka kvalifikační utkání hraje?

V pátek hrála s Řeckem a v úterý s Portugalskem. Jsou to poslední dva zápasy kvalifikace.

V závěru minulého týdne hrálo vaše áčko na Slovensku a drželo nerozhodný výsledek až do poslední minuty. Viděl jste ten zápas?
Díval jsem se. Chtěli jsme jeden bod. To bylo jasné. Bránili jsme i v deseti lidech. Nepovedlo se. Slováci ale byli lepší a naše porážka byla zasloužená. Moc příležitostí jsme neměli. Ani střel.

Znáte se s někým z áčka?
Znám je všechny, ale osobně jen s některými. Třeba brankář Nuredinovski chytal za můj bývalý klub. I druhý brankář, který teď chytá v Košicích chytal v mém rodném klubu Pobědě Prilep. Z Prilepu je i několik dalších hráčů.

Ve Slovácku působil i další reprezentant Veliče Šumulikovski, který se občas objeví i v Hradišti. Už jste se potkali?
Ne, ještě jsme se nesetkali.

Od reprezentace pojďme do Slovácka. V posledních dvou zápasech jste nastoupil v základní sestavě. Jak jste se v nich cítil? V Jablonci jste měl i vyložené šance.
Nejdřív jsem byl zraněný já, teď se zranil Švanci, tak jsem dostal šanci. Nastoupil jsem v Jablonci, kde jsme hráli dobře. Myslím dokonce, že to byl náš nejlepší zápas venku. Měli jsme moc střel na branku, čtyři pět tutovek. I já jsme měl dvě stoprocentní šance, ale neproměnil jsem je.

Když se za těmi svými neproměněnými šancemi ohlédnete, kde jste chyboval?

V první šanci jsem to zkoušel podkopnout, tak jak v předchozích šancích, jenže teď se to nepovedlo. Podkopl jsem to málo a brankář to chytl. Ve druhé jsem to měl střílet placírkou, jenže jsem to napálil vší silou a byla to chyba. Poučil jsem se z ní a teď už budu v podobných situacích zkušenější.

Přitom v béčku vám to střílí. Je to rozdíl hrát ligu?
Dosud jsem v tom viděl rozdíl, ale teď je mi jasné, že k šancím musím přistupovat stejně. Ať je to třetí liga nebo první. Když šanci mám, tak ji musím proměnit. Tak jak v Břeclavi, kde jsem se do ní dostal a taky jsem ji proměnil. Jenže nám to nebylo nic platné. Je to škoda, ale hráli jsme moc špatně.

Petr Švancara stále ještě není stoprocentně fit. Cítíte šanci, že třeba nastoupíte s Budějovicemi?

Šanci cítím. Ale uvidíme. Je tady ještě Filip Hlúpik, Radek Szmek. Trenér má na výběr. Uvidíme, jak se mně bude dařit v tréninku. Kdo bude lepší, kdo bude dávat góly i v tréninku, ten dostane šanci. Za sebe udělám proto všechno, stejně jako do zápasu s Budějovicemi, abychom je porazili.

Venku se vám nedaří tolik jako doma. Především v proměňování, ale i v jejich vypracovávání. Čemu to přisuzujete?
Je to velký rozdíl. Teplice porazíme 3:0 a máme ještě spoustu dalších šancí, Hradec taky porazíme a máme moc šancí. Hráli jsme na hřištích soupeřů, kteří patří k nejlepším v lize, ale opravdu si myslím, že jsme v Jablonci nehráli vůbec špatně. Před námi jsou Budějovice i Příbram a ty musíme zvládnout. Když vyhrajeme s Budějovicemi i Příbramí, tak všechno špatné bude zapomenuto. Jak Plzeň, Jablonec i Břeclav.

Jak moc vás dokáže nabudit domácí atmosféra a domácí fanoušci?

Určitě je to fajn, ale já se snažím hrát na víc jak sto procent jak doma, tak i venku. Samozřejmě, když přijde šest tisíc fanoušků a budou fandit, tak to bude super. My ale musíme teď porazit Budějovice za každou cenu.

Článek je přiřazen k hráči: Ilja Nestorovski.

Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
pondělí, 07.06.2021 04:06
> všechna videa
FANSHOP
Aroma do auta

Aroma do auta
69 Kč

Kartáček Slovácko

Kartáček Slovácko
190 Kč

Sklenice na víno sada 6 ks

Sklenice na víno sada 6 ks
700 Kč

Klíčenka Slovácko černá kůže

Klíčenka Slovácko černá kůže
99 Kč

Trenýrky Nike světle modré

Trenýrky Nike světle modré
700 Kč

Otvírák

Otvírák
40 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Podpořte NF KRTEK a získejte dres Kadlece pondělí, 07.06.2021 16:00
Podpořte NF KRTEK a získejte dres Kadlece

Informace k letní přípravě A-TÝMU pondělí, 07.06.2021 10:20
Informace k letní přípravě A-TÝMU

Ženy nedaly šance a prohrály s Plzní neděle, 06.06.2021 22:00
Ženy nedaly šance a prohrály s Plzní

Po nejlepší sezóně vzhůru do pohárů! středa, 02.06.2021 10:09
Po nejlepší sezóně vzhůru do pohárů!

Na Slovácko přichází Marko Merdovič pondělí, 31.05.2021 10:40
Na Slovácko přichází Marko Merdovič

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace