O přestavbě stadionu a výměně hrací plochy

úterý, 10. 2. 2015 07:30
O přestavbě stadionu a výměně hrací plochy
freza100215.jpg

Zatím co hráči Slovácka ladí formu na herním soustředění v Turecku, tak na fotbalovém stadionu probíhají i nadále stavební práce a v plném proudu je rovněž odklízení hrací plochy, která nakonec projde rekonstrukcí v průběhu jara. 

I když přestavba stadionu bude probíhat až do dubna, tak fanoušci se nemusejí obávat, že by se některý z ligových zápasů odehrál mimo Uherské Hradiště. Jediné utkání, které se odehraje mimo stadion, je pohárové utkání s Mladou Boleslaví, které se odehraje v Kunovicích.

Jak přestavba probíhá, a jaká případná omezení na fanoušky čekají, jsme se zeptali ředitele 1.FC Slovácko Vladimíra Krejčího.

Jak přestavba stadionu probíhá, a kdy bude stadion dokončen?
Rekonstruované části stadionu budou podle smlouvy k dispozici v průběhu měsíce dubna. Do té doby bude stadion užíván ve stejném režimu, tak jako tomu bylo na podzim. To znamená s dílčími omezeními.

Takže nehrozí, že by Slovácko muselo domácí ligové zápasy odehrát někde jinde?
Udělali jsme všechno proto, abychom se tomuto vyhnuli. Byla to jedna z důležitých podmínek rekonstrukce, že nepůjdeme do exilu, proto jsme přijali tato omezení, které však umožní odehrát ligové zápasy na našem stadionu, abychom neztratili výhody domácího prostředí.

Neměl jste obavy, že přeci jen bude muset Slovácko do exilu?
Ty tlaky, abychom po určitou dobu vyklidili stadion byly velké, ale to jsme nechtěli a zajistili jsme, že se na stadionu odehraje celé jaro a s výjimkou období, kdy se bude rekonstruovat celý trávník, tak odehrajeme ligu podle předem plánované ligové listiny.

Fanoušky zajímá, jak to bude s výměnou trávy, která původně měla začít již po skončení podzimu.
Původní varianta byla již v letním období minulého roku. Druhá z variant byla po skončení podzimní části soutěže. Ani jedna z etap se nezahájila z toho důvodu, že na to nebyly uvolněny prostředky, o kterých se celou dobu jednalo. Tato jednání byla velmi složitá, přesto se nám podařilo tyto prostředky zajistit. Hřiště má více jak deset let a je jedno z nejhorších na ligové scéně, a proto jsme se rozhodli, že rekonstrukce musí proběhnout za každou cenu a to i s tím, že to bude v nestandardním termínu. Tedy v období od 20.3. do 25.4. Po dohodě s dodavatelem jsme přistoupili na tento termín a bude to znamenat pouze to, že domácí utkání s Teplicemi předehrajeme v jiném termínu, ale opět na domácím hřišti. Pohárové utkání s Mladou Boleslaví, by se pak mělo odehrát na stadionu v Kunovicích.

Jaká omezení čekají na stadionu pro diváky?
Pro diváky budou omezení víceméně zanedbatelná. Především půjde o to, že stadion je v režimu stavby, takže jsou zde určité stavební zábrany. Omezení se týká především tribuny A a to hlavně uvnitř, kde se dokončují rekonstrukce technologií a zázemí pro media. Pro diváka to znamená, že tady probíhá stavba, tedy stavební režim, ale bezpečnost diváka bude dostatečně zajištěna a všichni se dostanou na svá místa.

Takže problémy by neměly být ani s prodejem vstupenek a u vstupu na stadion?
Vše bude probíhat řekněme v určitém nouzovém režimu a je potřeba, aby to divák vnímal a respektoval a raději přišel na utkání dříve. Je to v zájmu toho, že po dokončení budeme disponovat velmi kvalitním stadionem. Každopádně nikdo nemusí mít obavy na stadion přijít. Na ligu bude vše důležité zajištěno.


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
Reklama
TVSlovácko
včera, 16:58
> všechna videa
FANSHOP
Tričko Slovácko modré

Tričko Slovácko modré
390 Kč

Mikina FC Slovácko

Mikina FC Slovácko
790 a 990 Kč

Dres originál Nike bílý 2018/2019

Dres originál Nike bílý 2018/2019
1290 Kč

Minidres

Minidres
180 Kč

Teplaková souprava

Teplaková souprava
1190 a 1490 Kč

Šála graffiti

Šála graffiti
350 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
MOL CUP: Osmifinále v Liberci včera, 13:29
MOL CUP: Osmifinále v Liberci

Fujerik: Věřím, že v sobotu to zlomíme včera, 10:00
Fujerik: Věřím, že v sobotu to zlomíme

Petr Vlachovský: Je to velká výzva středa, 17. 10. 2018 17:33
Petr Vlachovský: Je to velká výzva

Informace k prodeji vstupenek na Teplice středa, 17. 10. 2018 10:36
Informace k prodeji vstupenek na Teplice

Změny na sportovním úseku A-týmu úterý, 16. 10. 2018 15:36
Změny na sportovním úseku A-týmu

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace