Oblíbený zahraniční klub je přece Slovácko

čtvrtek, 16. 9. 2010 16:10
Oblíbený zahraniční klub je přece Slovácko
kosut_sparta2010.jpg
Dalším zpovídaným hráčem v seriálu online rozhovorů je dvacetiletý Tomáš Košút, který si po příchodu do Slovácka vydobyl pevné místo v obraně A týmu. Na místě stopera nastupuje také ve slovenské jednadvacítce, které chybělo velmi málo, aby postoupila, stejně jako česká lvíčata, do baráže o postup na ME.
Kde se ti nejlépe hrálo, ve své dosavadní kariéře?
Pokud jde o post, tak je to stoper. Rád na něm hrávám odjakživa, i když jsem zkoušel i místo levého beka. Nakonec jsem ale skončil na stoperu. A pokud jde o klub, tak je to samozřejmě Slovácko.

Jaký máš názor na řízenou pyrotechniku v hledišti při zápase a jak by ses zachoval, kdyby tě fanoušci soupeře u postranní čáry polévali pivem z kelímků?
Pokud je pyrotechnika řízená a neohrožuje lidský život, tak je to perfektní věc a líbí se mi to. Pokud jde o fanoušky soupeře, tak těch si moc nevšímám. Kdyby mě polili pivem, tak by mě to možná ještě více vyhecovalo k lepšímu výkonu.

Jaký máš oblíbený klub v zahraničí?
Když jsem Slovák, tak je Slovácko vlastně zahraničním klubem. Proto moje odpověď zní - Slovácko.

Myslíš, že se dostaneš do reprezentačního výběru Slovenska A týmu?
Doufám v to. Pokud se mně bude dařit, tak bych do áčka šel rád. Já ale můžu být ještě dva roky v jednadvacítce. Mám před sebou ještě jeden kvalifikační cyklus.

Proč si myslíš, že ses neprosadil v dresu Sparty? Jak velký rozdíl je mezi Slováckem a Spartou co se týká zázemí?

Ve Spartě byli hodně zkušení stopeři. Když jsem tam přišel, tak tam byl jen Hubník a Řepka a  když odešel Hubník,  vzali Brabce. Proto tam bylo těžké se prosadit. Rozdíl mezi Spartou a Slováckem není tak zásadní. Samozřejmě Sparta je větší klub, ale zázemím se dá porovnat. Rozdíl je tak možná jen ve finančních prostředcích.

Jak se ti líbí na Slovácku a co říkáš našemu útulnému městečku?
Líbí se mi tady moc. Našel jsem si tady i byt, takže se zabydluji. Město se mi hodně líbí, ale nějaká oblíbená místa v něm nemám. S klukama si chodíme sednout na kafe, ale jinak do města moc nechodím.

Máš nějakou dovolenou snů?
To nemám. Dovolená je pro mě hlavně oddych. Někde si lehnout a ležet. Připravit se na další turnus.

Co nejraději děláš ve svém volném čase a jaké máš koníčky?
Teď čtu hodně knížky. Romány od Browna. A odpočívám. Teď toho mám celkem hodně. Rád hraju i na playstationu.

Hráváš fotbal na Playstationu?
Na playstationu hrávám víc hokej s Láďou Volešákem. Po posledním vzájemném zápase, jsme ale zřejmě dohráli. Láďa dostával nakládačku a rozbil joystick o zeď, takže nám teď jeden chybí. (smích)

Kdo je podle tebe největší komik v kabině?
Asi se čeká, že řeknu Petr Švancara, ale podle mě je to Martin Kuncl, který v kabině pěkně ožil. V přípravě se oťukal, už tady není nováčkem a tak tu roli pomalu přebírá.

Jsi ve Slovácku na hostování, nebo na přestup?
Jsem tady na přestup.

Co říkáš momentálnímu vývoji v českém a slovenském fotbale. Zatím co Slováci zdárně stoupají, tak ten český fotbal míří s plešounama Haškem a Bílkem do hajzlu. Navíc už ani na klubové scéně si s našimi bratry nedovedeme poradit a Žilina přejíždí bez problémů Spartu. A jaký máš názor na společnou ligu?
Společná liga by český fotbal i slovenský ještě více zvedla. Na Slovensku jsou kvalitní mužstva, ale je jich tam jenom pár. Nejsou všechny vyrovnané. Společná liga by se vyrovnala a byla zajímavější i pro diváky. Slovenský fotbal stoupá. Jsou tam mladí kluci, kteří hrají ve velkoklubech a celkem se jim tam daří. Hamšík odešel v sedmnácti, Stoch také. Teď se to projevuje. Mladý odešel i mladý Weiss. V zahraničí jsou i další mladíci. Laukovič devadesát jednička ročník v Chelsea, Mak stejný ročník byl Manchesteru City, teď je v Norimberku a nastoupil i v základu v Bundeslize. Češi mají také dobrý tým, ale v reprezentaci se nemohou prosadit. Když bych to měl shrnout, tak česká liga je lepší než slovenská a v reprezentaci je to momentálně opačně.

Článek je přiřazen k hráči: Tomáš Košút.

Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
včera, 17:39
> všechna videa
FANSHOP
Tričko Nike bílé

Tričko Nike bílé
490 Kč

Trenýrky Nike bílé

Trenýrky Nike bílé
360 a 440 Kč

Šála Slovácké peklo

Šála Slovácké peklo
350 Kč

Body dětské

Body dětské
350 Kč

Náramek modrý

Náramek modrý
40 Kč

Hrnek Slovácko vánoční edice

Hrnek Slovácko vánoční edice
190 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Los 2. kola MOL Cupu před 2 hodinami
Los 2. kola MOL Cupu

Slovácko porazilo Rosice 3:1 včera, 15:00
Slovácko porazilo Rosice 3:1

VIDEO: Tiskovka po zápase s Příbramí sobota, 17. 8. 2019 21:05
VIDEO: Tiskovka po zápase s Příbramí

Slovácko porazilo Příbram 2:0 sobota, 17. 8. 2019 19:26
Slovácko porazilo Příbram 2:0

Statistiky a zajímavosti zápasů s Příbramí sobota, 17. 8. 2019 12:20
Statistiky a zajímavosti zápasů s Příbramí

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace