Oblíbený zahraniční klub je přece Slovácko

čtvrtek, 16. 9. 2010 16:10
Oblíbený zahraniční klub je přece Slovácko
kosut_sparta2010.jpg
Dalším zpovídaným hráčem v seriálu online rozhovorů je dvacetiletý Tomáš Košút, který si po příchodu do Slovácka vydobyl pevné místo v obraně A týmu. Na místě stopera nastupuje také ve slovenské jednadvacítce, které chybělo velmi málo, aby postoupila, stejně jako česká lvíčata, do baráže o postup na ME.
Kde se ti nejlépe hrálo, ve své dosavadní kariéře?
Pokud jde o post, tak je to stoper. Rád na něm hrávám odjakživa, i když jsem zkoušel i místo levého beka. Nakonec jsem ale skončil na stoperu. A pokud jde o klub, tak je to samozřejmě Slovácko.

Jaký máš názor na řízenou pyrotechniku v hledišti při zápase a jak by ses zachoval, kdyby tě fanoušci soupeře u postranní čáry polévali pivem z kelímků?
Pokud je pyrotechnika řízená a neohrožuje lidský život, tak je to perfektní věc a líbí se mi to. Pokud jde o fanoušky soupeře, tak těch si moc nevšímám. Kdyby mě polili pivem, tak by mě to možná ještě více vyhecovalo k lepšímu výkonu.

Jaký máš oblíbený klub v zahraničí?
Když jsem Slovák, tak je Slovácko vlastně zahraničním klubem. Proto moje odpověď zní - Slovácko.

Myslíš, že se dostaneš do reprezentačního výběru Slovenska A týmu?
Doufám v to. Pokud se mně bude dařit, tak bych do áčka šel rád. Já ale můžu být ještě dva roky v jednadvacítce. Mám před sebou ještě jeden kvalifikační cyklus.

Proč si myslíš, že ses neprosadil v dresu Sparty? Jak velký rozdíl je mezi Slováckem a Spartou co se týká zázemí?

Ve Spartě byli hodně zkušení stopeři. Když jsem tam přišel, tak tam byl jen Hubník a Řepka a  když odešel Hubník,  vzali Brabce. Proto tam bylo těžké se prosadit. Rozdíl mezi Spartou a Slováckem není tak zásadní. Samozřejmě Sparta je větší klub, ale zázemím se dá porovnat. Rozdíl je tak možná jen ve finančních prostředcích.

Jak se ti líbí na Slovácku a co říkáš našemu útulnému městečku?
Líbí se mi tady moc. Našel jsem si tady i byt, takže se zabydluji. Město se mi hodně líbí, ale nějaká oblíbená místa v něm nemám. S klukama si chodíme sednout na kafe, ale jinak do města moc nechodím.

Máš nějakou dovolenou snů?
To nemám. Dovolená je pro mě hlavně oddych. Někde si lehnout a ležet. Připravit se na další turnus.

Co nejraději děláš ve svém volném čase a jaké máš koníčky?
Teď čtu hodně knížky. Romány od Browna. A odpočívám. Teď toho mám celkem hodně. Rád hraju i na playstationu.

Hráváš fotbal na Playstationu?
Na playstationu hrávám víc hokej s Láďou Volešákem. Po posledním vzájemném zápase, jsme ale zřejmě dohráli. Láďa dostával nakládačku a rozbil joystick o zeď, takže nám teď jeden chybí. (smích)

Kdo je podle tebe největší komik v kabině?
Asi se čeká, že řeknu Petr Švancara, ale podle mě je to Martin Kuncl, který v kabině pěkně ožil. V přípravě se oťukal, už tady není nováčkem a tak tu roli pomalu přebírá.

Jsi ve Slovácku na hostování, nebo na přestup?
Jsem tady na přestup.

Co říkáš momentálnímu vývoji v českém a slovenském fotbale. Zatím co Slováci zdárně stoupají, tak ten český fotbal míří s plešounama Haškem a Bílkem do hajzlu. Navíc už ani na klubové scéně si s našimi bratry nedovedeme poradit a Žilina přejíždí bez problémů Spartu. A jaký máš názor na společnou ligu?
Společná liga by český fotbal i slovenský ještě více zvedla. Na Slovensku jsou kvalitní mužstva, ale je jich tam jenom pár. Nejsou všechny vyrovnané. Společná liga by se vyrovnala a byla zajímavější i pro diváky. Slovenský fotbal stoupá. Jsou tam mladí kluci, kteří hrají ve velkoklubech a celkem se jim tam daří. Hamšík odešel v sedmnácti, Stoch také. Teď se to projevuje. Mladý odešel i mladý Weiss. V zahraničí jsou i další mladíci. Laukovič devadesát jednička ročník v Chelsea, Mak stejný ročník byl Manchesteru City, teď je v Norimberku a nastoupil i v základu v Bundeslize. Češi mají také dobrý tým, ale v reprezentaci se nemohou prosadit. Když bych to měl shrnout, tak česká liga je lepší než slovenská a v reprezentaci je to momentálně opačně.

Článek je přiřazen k hráči: Tomáš Košút.

Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
pondělí, 20. 5. 2019 19:34
> všechna videa
FANSHOP
Náramek modrobílý

Náramek modrobílý
40 Kč

Osuška plážová

Osuška plážová
595 Kč

Dres originál Nike bílý 2018/2019

Dres originál Nike bílý 2018/2019
900 Kč

Body dětské

Body dětské
350 Kč

Mikina FC Slovácko

Mikina FC Slovácko
790 a 990 Kč

Dres replika bílý

Dres replika bílý
490 a 590 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Zajíc: Chceme se rozloučit vítězstvím včera, 10:50
Zajíc: Chceme se rozloučit vítězstvím

Víkendové výsledky mládežnických celků úterý, 21. 5. 2019 11:25
Víkendové výsledky mládežnických celků

Juniorka porazila Mladou Boleslav pondělí, 20. 5. 2019 18:28
Juniorka porazila Mladou Boleslav

Jan Navrátil: Podali jsme špatný výkon neděle, 19. 5. 2019 09:13
Jan Navrátil: Podali jsme špatný výkon

VIDEO: Tiskovka po zápase na Dukle sobota, 18. 5. 2019 20:29
VIDEO: Tiskovka po zápase na Dukle

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace