Oblíbený zahraniční klub je přece Slovácko

čtvrtek, 16. 9. 2010 16:10
Oblíbený zahraniční klub je přece Slovácko
kosut_sparta2010.jpg
Dalším zpovídaným hráčem v seriálu online rozhovorů je dvacetiletý Tomáš Košút, který si po příchodu do Slovácka vydobyl pevné místo v obraně A týmu. Na místě stopera nastupuje také ve slovenské jednadvacítce, které chybělo velmi málo, aby postoupila, stejně jako česká lvíčata, do baráže o postup na ME.
Kde se ti nejlépe hrálo, ve své dosavadní kariéře?
Pokud jde o post, tak je to stoper. Rád na něm hrávám odjakživa, i když jsem zkoušel i místo levého beka. Nakonec jsem ale skončil na stoperu. A pokud jde o klub, tak je to samozřejmě Slovácko.

Jaký máš názor na řízenou pyrotechniku v hledišti při zápase a jak by ses zachoval, kdyby tě fanoušci soupeře u postranní čáry polévali pivem z kelímků?
Pokud je pyrotechnika řízená a neohrožuje lidský život, tak je to perfektní věc a líbí se mi to. Pokud jde o fanoušky soupeře, tak těch si moc nevšímám. Kdyby mě polili pivem, tak by mě to možná ještě více vyhecovalo k lepšímu výkonu.

Jaký máš oblíbený klub v zahraničí?
Když jsem Slovák, tak je Slovácko vlastně zahraničním klubem. Proto moje odpověď zní - Slovácko.

Myslíš, že se dostaneš do reprezentačního výběru Slovenska A týmu?
Doufám v to. Pokud se mně bude dařit, tak bych do áčka šel rád. Já ale můžu být ještě dva roky v jednadvacítce. Mám před sebou ještě jeden kvalifikační cyklus.

Proč si myslíš, že ses neprosadil v dresu Sparty? Jak velký rozdíl je mezi Slováckem a Spartou co se týká zázemí?

Ve Spartě byli hodně zkušení stopeři. Když jsem tam přišel, tak tam byl jen Hubník a Řepka a  když odešel Hubník,  vzali Brabce. Proto tam bylo těžké se prosadit. Rozdíl mezi Spartou a Slováckem není tak zásadní. Samozřejmě Sparta je větší klub, ale zázemím se dá porovnat. Rozdíl je tak možná jen ve finančních prostředcích.

Jak se ti líbí na Slovácku a co říkáš našemu útulnému městečku?
Líbí se mi tady moc. Našel jsem si tady i byt, takže se zabydluji. Město se mi hodně líbí, ale nějaká oblíbená místa v něm nemám. S klukama si chodíme sednout na kafe, ale jinak do města moc nechodím.

Máš nějakou dovolenou snů?
To nemám. Dovolená je pro mě hlavně oddych. Někde si lehnout a ležet. Připravit se na další turnus.

Co nejraději děláš ve svém volném čase a jaké máš koníčky?
Teď čtu hodně knížky. Romány od Browna. A odpočívám. Teď toho mám celkem hodně. Rád hraju i na playstationu.

Hráváš fotbal na Playstationu?
Na playstationu hrávám víc hokej s Láďou Volešákem. Po posledním vzájemném zápase, jsme ale zřejmě dohráli. Láďa dostával nakládačku a rozbil joystick o zeď, takže nám teď jeden chybí. (smích)

Kdo je podle tebe největší komik v kabině?
Asi se čeká, že řeknu Petr Švancara, ale podle mě je to Martin Kuncl, který v kabině pěkně ožil. V přípravě se oťukal, už tady není nováčkem a tak tu roli pomalu přebírá.

Jsi ve Slovácku na hostování, nebo na přestup?
Jsem tady na přestup.

Co říkáš momentálnímu vývoji v českém a slovenském fotbale. Zatím co Slováci zdárně stoupají, tak ten český fotbal míří s plešounama Haškem a Bílkem do hajzlu. Navíc už ani na klubové scéně si s našimi bratry nedovedeme poradit a Žilina přejíždí bez problémů Spartu. A jaký máš názor na společnou ligu?
Společná liga by český fotbal i slovenský ještě více zvedla. Na Slovensku jsou kvalitní mužstva, ale je jich tam jenom pár. Nejsou všechny vyrovnané. Společná liga by se vyrovnala a byla zajímavější i pro diváky. Slovenský fotbal stoupá. Jsou tam mladí kluci, kteří hrají ve velkoklubech a celkem se jim tam daří. Hamšík odešel v sedmnácti, Stoch také. Teď se to projevuje. Mladý odešel i mladý Weiss. V zahraničí jsou i další mladíci. Laukovič devadesát jednička ročník v Chelsea, Mak stejný ročník byl Manchesteru City, teď je v Norimberku a nastoupil i v základu v Bundeslize. Češi mají také dobrý tým, ale v reprezentaci se nemohou prosadit. Když bych to měl shrnout, tak česká liga je lepší než slovenská a v reprezentaci je to momentálně opačně.

Článek je přiřazen k hráči: Tomáš Košút.

Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
Reklama
TVSlovácko
před 6 hodinami
> všechna videa
FANSHOP
Hrnek Slovácko vánoční edice

Hrnek Slovácko vánoční edice
190 Kč

Tričko jeden kraj - jeden klub modré

Tričko jeden kraj - jeden klub modré
250 a 350 Kč

Kšiltovka Nike bílá

Kšiltovka Nike bílá
390 a 490 Kč

Dres replika bílý

Dres replika bílý
690 a 790 Kč

Otvírák

Otvírák
40 Kč

Kulich Slovácko

Kulich Slovácko
290 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Havlík: Výhru musíme potvrdit v dalším zápase před 8 hodinami
Havlík: Výhru musíme potvrdit v dalším zápase

Domácí ligové dvojzápasy Slovácka včera, 09:57
Domácí ligové dvojzápasy Slovácka

U18: V Brně Slovácko nebodovalo včera, 09:18
U18: V Brně Slovácko nebodovalo

U19: Výhra ve Frýdku-Místku 4:0 úterý, 17. 4. 2018 09:57
U19: Výhra ve Frýdku-Místku 4:0

U16: Přestřelka v Brně nakonec pro domácí úterý, 17. 4. 2018 09:56
U16: Přestřelka v Brně nakonec pro domácí

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace