Odpovědi ředitele klubu na dotazy fanoušků

čtvrtek, 25.01.2018 08:00
Odpovědi ředitele klubu na dotazy fanoušků
pojezny020117.jpg

Níže přinášíme odpovědi ředitele 1.FC SLOVÁCKO Petra Pojezného na otázky fanoušků, které nám dorazily v minulém týdnu. V mnoha případech se jednalo o otázky podobného charakteru, takže jsme se snažili dotazy sjednotit, aby se pokud možno neopakovaly. 

1. Pokládáte současný (15.1.2018) kádr za konkurenceschopný pro záchranu v první lize? Za 16 ligových kol získali jen 12 bodů a ve zbývajících 14 kolech musíme získat na záchranu 18 bodů. Jednáte s případnými posilami? Kolik hráčů by mělo přijít? Nebo si myslíte, že se dá liga udržet jen s vlastními odchovanci?

Kádr za konkurenceschopný v současné době pokládám, největší problém nám hrozí v případě zranění či karetních trestů. Samozřejmě vše je o možnostech, vždy když přijde vyšší kvalita, tak kádr a výkon poroste. To, že máme 12 bodů je špatný základ, protože jsme jich měli na hřišti získat víc. Jestli bude potřeba 18 bodů, jak píšete, to já opravdu nevím. Vždy jdu zápas od zápasu a snažím se dělat maximum. Co se týče příchodů, tak přijde tolik hráčů, kolik bude v našich silách získat. Snažíme se o posílení na postu útočníka a stopera. Nicméně nemáme jen kádr našich odchovanců, to je přece podsouvaný nesmysl. (Daněk, Šumi, Juroška, Hofmann, Rada, Divíšek, Šimko, Navrátil, Petr, Vasiljev…)

2. Co je pravdy na tom, že berete možný sestup do 2. ligy jako normální věc. Pro nás, pro fanoušky, je to něco nemyslitelného i s ohledem na úbytek sponzorů, úprku hráčů a mladých talentů do ligových týmů v okolí? 

Pravdy na tom není nic a pro nás všechny je prioritní, aby se podařilo první ligu na Slovácku zachránit. 
 
3. Bude Veliče Šumulikoski po konci kariéry skautem, nebo zda-li už dává nyní nějaké tipy na posílení, například z Makedonie a Balkánu? 

Šumi je pro mě v první řadě hráč a velká osobnost klubu, co někdy bude, tím se teď nezabývám. Až ta doba přijde, tak si na to sednem.

4. Zajímá mě několik našich odchovanců. Neuvažujete umístit Nemravu někam, kde by pravidelně chytal? Proč odešel Vejmola v tak brzkém věku do Jihlavy? Proč se nepodařilo udržet Holíka a co je s Tischlerem, o kterém se mluvilo jako o velkém talentu a v tichosti se po něm slehla zem? Jak to vypadá s Marešem, kdysi slovenským mládežnickým reprezentantem?

Víťa Nemrava míří na hostování pravděpodobně do Uh. Brodu, kde by měl pravidelně chytat. Luděk Vejmola u nás dostal nabídnutou profesionální smlouvu, ale nechtěl u nás hrát. Podobné to bylo u Libora Holíka. Rovněž mu byla nabídnuta profesionální smlouva, ale věřil, že se prosadí ve Slavii Praha a nechtěl zůstat ve Slovácku. Emil Tischler je v současné době v naší juniorce, během podzimu měl pauzu, řešil si školu ve Vídni kde žije s rodinou, aby se mohl od ledna profesionálně věnovat fotbalu a i Lukáš Mareš trénuje v juniorce.

5. Fórem se šíří občas jisté podezření, že někteří fotbalisté zásadně porušují životosprávu a v nočních hodinách pijí alkohol a kouří po barech v UH, máte k tomu nějaké indicie?

Pokud se zakládají na pravdě, jsem připraven to řešit, protože každý hráč má ve své profesionální smlouvě dostatek sankcí na to, aby si dal na takové věci pozor. Pokud se podle smlouvy nechová, přijde ho to celkem draze. Nicméně fórum není dostatečný podklad. Věřím, že naši hráči mají ctižádost něco dokázat a ví, co mají dělat. Nejsem naivní, že někdy neujedou, ale myslím, že to nepřehání a nesouvisí to s výkonností. Hradiště je na to celkem malé, aby se vše dřív nebo později profláklo.
 
6. Jaký máte názor na běhání trenéra po lajnové čáře při zápase, co si ho pamatujim tak ani když ještě hrával, tak tolik neběhal. 

Já s tím problém nemám, pokud vás to trápím tak se na to musíte zeptat přímo trenéra.

7. V poslední době se na fanouškovském webu objevilo několik spekulací o možném novém majiteli 1. FC Slovácko po této fotbalové sezóně 2017/2018. Dokonce některý fanoušek tvrdil, že to má přímo od Vás potvrzené, že pan Judr. Zemek po této sezóně 1. FC Slovácko prodá a jeho novým majitelem bude společnost založená na Taiwaně (dokonce padl i její název na fanouškovském webu). Proto se chci zeptat, je nějaká taková varianta možná i v případě pádu do druhé ligy nebo to byl pouze vtip od příslušného fanouška.

O tom nic nevím a ani se tím nezabývám. Na tom by mě nejvíc zajímalo jméno toho fanouška.
 
8. Jaké jsou platové podmínky hráčů? Na diskuzi se mluví, že tady bere Rada 250 tisíc měsíčně a přitom nehrál ani nepamatuji.

To je nesmysl. Měsíční finanční odměny (ne platy) u našich hráčů A týmu se pohybují ve výši od 25tisíc až po 80tisíc. Konkrétní nebudu. Hráči mají motivaci v prémiích za uhrané body ve výši od 4 tisíc až po 12 tisíc za bod.

9. Můžete lépe vysvětlit změnu na pozici trenéra (Kordula za Levého)? Jaká je náplň funkce sportovního ředitele, když vedení klubu dlouhodobě preferuje hrát ligu s odchovanci. Nemám nic proti tomu, ale jak definujete tuto pozici? 

Stanislav Levý obsadil pozici sportovního ředitele, kterou klub dlouhodobě postrádal. Jeho náplní je odborně řídit sportovní problematiku v klubu. Je zároveň studnicí i protinázorem pro trenéry v klubu. Připravuje hráčské varianty pro posílání v kádru našeho zejména  A týmu. Z pozice trenéra klubu nebylo možné tuto funkci vykonávat a nebylo možné se v této problematice posunout. 

10. Jaký je rozpočet klubu a kolik z toho je vyčleněno na přestupy?

Rozpočet klubu je přibližně 80 milionů, z toho náklady na A tým představují cca 50%. Přestupy nejsou součástí rozpočtu, řeší se mimo rozpočet.

11. Jak je to s příchodem Martina Doležala. Hodně se o tom spekuluje všude kolem, ale na oficiálním webu žádné informace o jeho příchodu nejsou. Nemohli byste tam vždy alespoň napsat, že se jedná, nejedná, na čem to padlo a tak?

Vždy když dojde k oficiálnímu přestupu či hostování hráče, tak o tom okamžitě informujeme, přesně tak, jak tomu bylo u příchodu Janoška. Vždy se musí domluvit tři strany. Na tom to stojí a padá. Informovat o tom, že jednáme, případně o důvodech proč se transfer neuskutečnil, je nesmysl.
 
12. Jak moc ovlivní chod Slovácka to, že dnes (tj.17.1.) byli pravomocně odsouzeni synové pana Zemka?

Nemáme žádné informace, že by to mělo mít vliv na chod klubu.
 
13. Je možné zlepšit kvalitu občerstvení? Už se to tady v minulosti řešilo, ale nějaký posun jsem nezaznamenal. Klobáska není nic moc a možná by to chtělo nějaký guláš jednou za čas. A jak je to s pivem? Musí se točit Gambrinus nebo je možnost točit nějaké jiné pivo, protože ten Gambáč není nic moc...

Občerstvení u nás zajišťuje p. Ladislav Soviš, s nímž máme uzavřenu smlouvu o poskytování těchto služeb. Pokud máte konkrétní dotaz, prosím o projednání přímo s ním.  Gambrinus se musí točit dle podmínek smlouvy STES (FAČR).
 
14. Je možný příchod Michala Kadlece už v tomto přestupovém období?

Michal má platnou smlouvu ve Spartě a žádné jednání o jecho příchodu neprobíhalo a ani neprobíhá.
 
15. Jak je to se sponzory? Co třeba Česká Zbrojovka, Hamé, RI-OKNA, KM Beta, MND? Probíhají tam jednání a jste s těmito firmami v kontaktu? 

Jsme v kontaktu se všemi. Hamé nás podporují jejich produkty za reklamu v řádech desítek tisíc a snažíme se o navýšení. S Českou Zbrojovkou a s RI-OKNA spolupracujeme formou reklamní smlouvy. U MND proběhla setkání na nejvyšší úrovni, ale zatím bez odezvy. S KM Beta v tuto chvíli neprobíhá žádné jednání.

16. Spekulovalo se o odchodu brankáře Heči na konci minulého přestupového období. Jeví o něj pořád kluby zájem, nebo se situace uklidnila?

O  Milana je zájem z více klubů, ale v současné době by se musely sejít určité dané podmínky, aby k transferu mohlo dojít už v tomto přestupním období.

17. Jakým směrem míří klub? Bohužel za poslední roky tady vidím hodně velký úpadek. Neexistuje takřka žádná komunikace mezi klubem a fanoušky. Práci jako kontakt s fanoušky by mohl dělat naprosto každý, je to ubohé, že se ligový klub neumí nijak prezentovat.

Taky mě to trápí, jsem každý den na klubu i společně s klukama z marketingu, s několika fanoušky jsem to už i probíral, máte u nás dveře otevřené, rád si od vás vyslechnu, jak to pozvednout.
 
18. Co děláte pro příchod a nábor nových fanoušků a co děláte pro ty současné? Myslíte si, že každoročně stále prořídlejší tribuny jsou tou správnou cestou? Máte nějaký plán, jak fanoušky vrátit na tribuny? Domníváte se, že současná cenová hladina je adekvátní výkonům a postavení klubu v tabulce? Proč klub nemá třeba rodinné vstupné? Když mi říkal kamarád z práce, který vezme manželku a dvě děti, kolik stojí jeden domácí zápas, po kterém stejně odchází znechucený,  to jsou pálky, za které by se nestyděli ani v Bundeslize.

V Bundeslize nejsme a ani ceny za lístky tady jak v Bundeslize nejsou. Roční permanentka stojí 1650,-Kč včetně DPH  (tj 110,-Kč za ligové utkání kde můžete jít třeba na Spartu, Slavii, Plzeň atd.  … za těchto 110,-Kč) 
Vybrané utkání kdy je atraktivní soupeř máme za 250,-Kč, většinou je vždy s možností jít na druhé utkání za 50,-Kč. Chceme zvýhodnit fanoušky co nám fandí celý rok oproti těm, co chodí jen na atraktivní soupeře.
Co se týče dětí - máme sektor tribuny D1, kdy je balíček na zápas 1 dospělý + 3 děti každý dohromady za 80,-Kč pro mladé fotbalisty z okolí. Dětský lístek stojí 50% normální ceny lístku.
 
19. Proč se nepodařilo v klubu udržet Libora Doška i po konci kariéry? Mluvilo se o tom, že by tady mohl zůstat, ale pak z toho sešlo. Podobné to bylo i u Luboše Kaloudy, který do klubu dokonce nastoupil, ale pak se po něm slehla zem.

Libor Došek chtěl rovnou domů k rodině, bydlí za Brnem směrem na Rosice. U Luboše Kaloudy to vydalo nadějně, ale nedopadlo to.

20. Dobrý den, chtěl bych se zeptat, proč není na oficiálním webu žádné info ohledně přestupu/hostování našich hráčů. 

K dnešnímu dni není zatím žádné kompletně ujednáno, proto jsme o změnách zatím neinformovali.
 
21. Jak to bude s Juniorskou ligou? Bude se rušit? Pokud ne, tak nebylo by lepší, kdyby někteří hráči jako (Tkáč, Suchý, Pospíšil, Křivánek, Janša, Ťok, Yu...) hrávali spíše v druholigových klubech případně v MSFL, která má podle mě lepší úroveň? 

Doufám, že ke zrušení Juniorské ligy opravdu dojde. S těmi hráči to máte pravdu, ale někdo zatím u nás tu juniorskou ligu hrát musí.

22. Uplynul již rok od podepsání tvz. "Slováckého memoranda" mezi pány Zemkem a Valentou. Mohl byste nějak zhodnotit co za ten rok toto memorandum pro klub přineslo, kromě toho, že ostrahu na stadionu místo bdsafe zajišťuje GAN pana Valenty? A kromě toho, že p. Valenta možná přispěl o nějaký ten zlaťák víc, ale předpokládám, že to se mu vrací právě za poskytování bezpečnostních služeb.

Přineslo nám to moc důležité finance do klubu, a navíc možnou spolupráci v oblastech, kde se potkáváme. Je toho mnohem více: fotbal na Širůchu, PR služby, security, galerie, společné důležité kontakty v regionu atd.


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
neděle, 18.04.2021 21:31
> všechna videa
FANSHOP
Dres replika Puma White

Dres replika Puma White
790 a 990 Kč

Dárkový poukaz

Dárkový poukaz
200 Kč

Otvírák na přívěsku

Otvírák na přívěsku
49 Kč

Dres originál Puma White 2019/2020

Dres originál Puma White 2019/2020
1990 Kč

Tričko Slovácko šedé

Tričko Slovácko šedé
390 Kč

Půllitr hladký

Půllitr hladký
179 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Jan Kliment: Brnu máme co vracet před 3 hodinami
Jan Kliment: Brnu máme co vracet

VIDEO: Martin Svědík po zápase na Spartě neděle, 18.04.2021 22:16
VIDEO: Martin Svědík po zápase na Spartě

Slovácko podlehlo Spartě 0:1 neděle, 18.04.2021 20:28
Slovácko podlehlo Spartě 0:1

Statistiky a zajímavosti zápasů se Spartou neděle, 18.04.2021 08:07
Statistiky a zajímavosti zápasů se Spartou

Nedělní zápas žen živě na TV Slovácko sobota, 17.04.2021 14:15
Nedělní zápas žen živě na TV Slovácko

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace