Odpovědi Michala Korduly na dotazy fanoušků

pondělí, 18.06.2018 23:00
Odpovědi Michala Korduly na dotazy fanoušků
kordula190418.jpg

Níže vám přinášíme odpovědi trenéra Michala Korduly na vybrané dotazy, které nám poslali sami fanoušci.

Gratuluji Vám k záchraně. Jsem strašně rád, že v UH se liga zachránila. A vy jste to dokázal s tak mladým kádrem. Chci se zeptat jednu věc. Když odešli dva kluci ze základu během jednoho týdne, nezbývá se mi zeptat, jestli i fanoušci Slovácka se můžou těšit během přestupního období aspoň na jednu posilu. Proč jste brali Irakliho, když si pak ani nezahrál? Vím, že měl zranění, ale poté hrál v juniorce a v lize ani minutu si nekopl. A vždy jste říkali, že koupíte pouze hráče kvalitnějšího než jsou naši útočníci. Říkáte že máme Kubalu a Zajice. Co když se zraní Zajíc na půl roku a Kubala to zachrání? Nebylo by lepší Filipa poslat na hostování se pořádně rozehrát do druhé ligy a k Zajovi někoho staršího a zkušenějšího? A hrál by ten kdo bude mít lepší formu ? Třeba Pázler, který letos dál vice než 10 gólů v druhé lize ? Samozřejmě v rámci klubových možnosti. Děkuji za odpověď . Ať se daří FCS

Jsem přesvědčený, že minimálně jeden nový hráč se v klubu objeví. Irakli se bral s předpoklady, že prokáže schopnosti, které ukazoval v zápasech gruzínské ligy, ale bohužel vzhledem k různým okolnostem se mu to nepodařilo. Co se týče rozehrání mladých hráčů v druhé lize, tak je to složitější téma a najít mladému hráči odpovídající klub je složité z několika aspektů. Musí se zohlednit způsob hry v daném klubu, jaký tréninkový proces bude mít hráč v daném klubu a jestli bude mladý hráč v daném klubu vůbec hrát atd. Těch aspektů je spousta. V tenhle moment o hostování daných hráčů neuvažujeme a ani neuvažujeme o angažování Pázlera.

Nešlo v médiích nepostřehnout, že z klubu odchází stálice a opory mužstva. Můj dotaz tedy směřuje, zda plánujete přivést nějaké hráče (ať na základě zkušenosti do role tahouna mužstva nebo nějakého střelce pro zvýšení produktivity) nebo budete i nadále spoléhat na odchovance akademie. Děkuji za odpověď.

Plánujeme mužstvo doplnit,ale zároveň nechceme ustupovat z cesty etablovat do ligy mladé hráče

Jak vzpomínáte na své hráčské angažmá v Jablonci? A chtěl byste se do Jablonce ještě někdy vrátit?

Zrovna o minulém víkendu jsem byl na rozlučce u Davida Lafaty a potkal jsem tam spoustu kluků z angažmá v Jablonci a ty vzpomínky byly strašně hezké. Zažil jsem tam krásné časy. Budoucnost moc neplánuji, ale hlavně v současné době mě naplňuje práce v FCS.

Zdravím trenére a díky za udržení v lize. S tak mladým týmem a v náročném minulém ročníku to nebylo o štěstí ale o tvrdé práci a dobrých výkonech. Otázka zní - co je potřeba udělat pro to, aby konečně Slovácko porazilo v derby Zlín? Už by to bylo příští sezonu opravdu záhodno!

Děkuji. Já věřím jen na práci, takže trénovat, trénovat a trénovat... Potom věřím tomu, že už se tuhle sezónu dočkáme.

Jen by mě zajímalo, jakým způsobem stmelujete tým a jak často jste to letos musel použít?

Dobrý den, nevím co myslíte stmelováním? My se na hráče snažíme apelovat každý den, používáme různé motivační hesla, videa nebo třeba i různé výroky v médiích.

Jaké osudy budou mít naši hráči na hostování? – Biolek, Prajza, Dramé, Tkáč, Chyla, Suchý, Kovář, Semanko, Nemrava a Ťok?

Z uvedených hráčů počítám do přípravy s Dramem, Tkáčem a Víťou Nemravou. Ostatní hráči si ve spolupráci s klubem a agenty můžou hledat angažmá.

Roste z Dramého prvoligový fotbalista?

Sufi dostane příležitost v přípravě a během ní uvidíme, jaký udělal v druhé lize progres.

Sledujete druhou ligu za účelem hledání posil? Je tam z čeho vybírat?

Druhou ligu sledujeme pravidelně, občas se tam šikovný hráč objeví, ale bohužel je většinou hráčem z některého silného klubu – Sparta, Slavie, Plzeň....

Budete se snažit poslat hráče jako je Pospíšil, Tischler, Kohút na hostování, aby nehráli jen Juniorskou ligu, nebo vzhledem k více zápasům v novém modelu ligy si budeme držet širší kádr?

Kohút a Tischler se zapojí do přípravy s ligovým týmem a na základě jejich výkonnosti se rozhodneme, jak dál. Pospíšilovi budeme shánět hostování tak, aby udělal krok dál z juniorské soutěže k mužskému profi fotbalu.

Nepotřebovali by se hráči jako Hellebrand, Kubala a Rezek vyhrát ve druhé lize, jako to pomohlo Daníčkovi, Sadílkovi?

Každý hráč se na ten vrchol muže dostat různými cestami a u každého je třeba volit jiný přístup. Myslím si, že pokud mladý hráč má kvalitní tréninkový proces s ligovým mužstvem, je motivovaný, je nucený hrát správným způsobem ve správném systému, občas naskočí do ligy a když nenaskočí, tak hraje juniorskou ligu, tak si myslím že pro jeho vývoj je to lepší než jít do druhé ligy, kde nevíme, jak bude trénovat, jakým způsobem se bude učit hrát a jestli vůbec bude hrát...

Uvítal byste v blízké budoucnosti návrat některého z odchovanců – Kadlec, Kúdela, Petržela, nebo raději budete zabudovávat mladíky?

Nejlepší je kombinaci obojího. S vedením o uvedených jménech diskutujeme a sondujeme situaci...

Prosazujete moderní metody do tréninkových jednotek? V Trenčíně hráči dostali tablety a po každém tréninku si mohli zobrazit své výsledky atd., jste toho zastáncem? Plánujete něco takového?

Tréninkové jednotky natáčíme, a pokud uznáváme za vhodné, tak hráčům stříháme vybrané sekvence. O možnosti tenhle střih hráčům posílat diskutujeme, ale pořád zastávám spíše názor, že to s hráčem raději proberu osobně. K tomu je každý hráč pod GPS takže máme detailní přehled o tom kolik km hráč naběhá a jakou intenzitou. K tomu má každý hráč sportester takže máme přehled i o jeho tepové frekvenci a jakou má organismus odezvu na trénink hlídáme pomoci variability srdeční frekvence. Každý hráč se doma po probuzení musí takzvaně změřit. Nasadí pas a měří si variabilitu. Na základě ní můžeme reagovat a zvýšit dávky, snížit dávky, dát volno... takže si myslím, že hráče máme pod celkem detailní kontrolou.

Ve Sportu jste řekl, že útočník by přišel spíše v případě, pokud by jeden ze současných přestoupil jinam. Není tedy na pořadu dne hostování pro Kubalu a příchod útočníka k Zajícovi?

Úplně takhle jsem to neřekl....jen jsem řekl, že u každého příchodu je třeba zvážit, jestli by nám zapadal i do filozofie přestavby mužstva. Pokud v tomhle případě máme dva nadstandardně šikovné mladé hráče, tak by musel přijít zkušený útočník etablovaný na českou ligu, který by těmto klukům pomáhal růst. Já v tento moment nepřemýšlím o tom, že by Filip Kubala šel na hostování, ale tím ani neříkám, že se nedíváme po útočníkovi.

Jaká je současná situace kolem Irakliho?

Irakli nebude v kádru A-mužstva pro další sezónu a jeho další působení je v jednání.

Má Šumi momentálně nějakou úlohu? Pomáhá klubu jeho znalost balkánského regionu při vybírání hráčů (viz Hani)? Přemlouval jste ho, aby pokračoval?

Ano, zatím hlavně v mládežnických kategoriích nám Šumi s doporučením a tipem na některého hráče pomáhá a je možné, že v budoucnu dojde k nějakému angažmá zmíněných kluků. Šumiho jsem nepřemlouval, on se již v průběhu jara bavil s vedením klubu o své budoucnosti a on sám se musí rozhodnout, kam budou dál jeho kroky směřovat.

Neplánujete si znovu scoutovací výlet do Afriky za dalšími Tettehy? :-) Nebo je to již v kompetenci pana Levého?

Já bych vyrazil hned :-) ale v současnosti je tohle v kompetenci Standy, ale třeba mě někam vyšle :-)

Yu v klubu definitivně skončil? Pavel Němčický ho kdysi velmi chválil.

Yu si ve Frýdku zlomil kotník a v současnosti se léčí v Korei.

Jak si vedou mladíci Hani, Skopljak a Vartanian? Jsou lepší než naši odchovanci?

U uvedených hráčů nepočítáme se zařazením do procesu s A-týmem. Jsme přesvědčeni že třeba Michal Kohút má větší potenciál.

Jak zvládá cizinec příchod do slovácké kabiny, která je složena pouze z českých a slovenských hráčů? Bylo by lepší, pokud by přišli spíše 2-3 cizinci najednou?

Nemyslím si, že by bylo lepší kdyby byli dva nebo tři. Přicházející cizinec musí být prostě lepší než domácí hráči. To je základní předpoklad.

Chci se zeptat, když máte nyní nějaké odchody a chcete to skládat na odchovancích, tak proč není osloven Ondra Sukup, který spadnul s Brnem a byl by platný pro náš tým.

Ondra Sukup je krajní obránce, pravá noha, má 29 let. My tam máme pravonohé Jurošku, Reinberka, Vasiljeva... Myslíme si, že nás na tomhle postu bota netlačí.

Milan Heča odchází do Sparty, což bude samozřejmě velké oslabení, ale Míša Daněk má rovněž velkou kvalitu. Předpokládám tedy, že jedničkou bude nyní Michal Daněk, kdo mu bude krýt záda? Víťa Nemrava? Nebo se poohlédnete po nějakém jiném brankáři? Osobně si myslím, že na tomto postu nás bota netlačí.

V současnosti chci dat příležitost Michalovi Daňkovi, Matějovi Trmalovi a Víťovi Nemravovi. Chci, ať mi kluci v přípravě ukážou, jestli s nimi můžeme počítat do ligy v tomhle složení nebo budeme reagovat.

Jak vypadá situace s Patrikem Hellebrandem? Jak vidíte jeho pozici v následujícím ročníku?

Já hlavně doufám, že bude Patrik zdravý. To je základní předpoklad. Když bude zdravý, tak doufám, že se bude prát o základní sestavu, i když na jeho postu je ta konkurence velká.

Pravděpodobný je odchod Tomáše Břečky do Jablonce. Budete se snažit jeho odchod nahradit, nebo spolehnete pouze na Standu Hoffmana?

Standa dostane prostor, stejně jako Patrik Šimko, ale já chci dat v přípravě šanci i Dramemu a Tkáčovi... Samozřejmě nevylučuji, že stoper přijít může.

V posledním onlajn rozhovoru jsme se bavili o útočné efektivitě. Myslíte si, že se nějakým způsobem zvýšila? Bohužel se domnívám, že střelecká nemohoucnost trvá...

Souhlasím, trvá. Nedaří se nám dostat do čísel naše desítky a křídla. Je to náš problém, ale zároveň výzva to zlepšovat.

Jaká je situace s Iraklim Sicharulidzem? Proč v celé jarní části nedostal ani jednou šanci, byť si o to řada zápasů přímo říkala? V týmu byl pouze se zraněním laborující Tomáš Zajíc a Filip Kubala, takže podle mne šanci dostat měl. Jak byste tohoto gruzínského hráče charakterizoval, jaké má přednosti, jaké nedostatky, je to poměrně probírané jméno, proč nehrál. Myslím, že pan Pojezný prohlásil, že by měl jít někam na hostování, což mi při situaci, kdy máme plné dva útočníky, nepřipadá zcela logické.

S Iraklim nepočítám do kádru. Šanci nedostal z jediného důvodu, v mých očích nebyl lepší než Zajíc nebo Kubala, ani si nemyslím, že si o to celá řada zápasů říkala. My jsme byli v těžké situaci, bojovali jsme o přežití a já chci po útočnících kromě ofenzivy i velkou práci v defenzívě a právě tohle Irakliho limitovalo. Charakteristika – plusy - výběr místa v šestnáctce. Mínusy - pohyb, dynamika, defenzivní činnost, souboje, chování, agresivita. Ano, máme dva útočníky se kterými jsme odehráli extrémně těžké jaro, takže se netřeba hroutit, ale pracujeme. ;-)

Docela by nejen mne zajímalo, proč Slovácko většinou druhý poločas v domácím prostředí neútočí pod domácí kotel, ale na druhou stranu. Řekl bych, že právě tohle dokáže nejen hráče, ale i diváky ještě více nabudit a trochu znervóznit soupeře. Myslím, že je to škoda.

Souhlasím, vždy si přeji vyhrát los ať druhou půli utočíme pod kotel, ale ne vždy se to podaří...

Jak hodnotíte nový formát ligy? Převažují podle Vás pozitiva, či negativa?

Jsem konzervativec, raději bych starý formát, ale třeba změním názor.

Kterému klubu mimo českou ligu fandíte, jakého máte oblíbeného hráče, trenéra a komu budete fandit na následujícím MS?

Real Madrid, Kroos, Modric, Argentina.

Co říkáte na to, že Slovácko zcela nelogicky nedostalo Akademii? Je to naprosto zarážející a nelogické. Chystá klub nějaké další kroky?

Pro mě nepochopitelné a zřejmě jen politické rozhodnuti. Vedení klubu se určitě nevzdává a bojuje dál.

Je před námi nový formát ligy. Jak se na něj těšíte a s jakým umístěním byste byl Vy osobně spokojen?

Chtěl bych být po základní části do desátého místa.

Dobrý den, chci se zeptat kdo bude náhrada do budoucna za odcházejícího Heču. Daněk není nejmladší a na dlouho to s ním asi nebude a dal bych se chtěl zeptat jak to bude s útočníkama Kubala je pořád ještě mladý a podle mě na ligu ještě nemá a Zajíc na to nemá absolutně, i když to byl náš nejlepší střelec tak potřebuje 10 šanci na 1 gól. Nemyslíte si že by to konečně chtělo nějakou pořádnou posilu?

Nesouhlasím. Tomáš dal osm gólů, je to pro vás málo? Filip je mladý a bude se zlepšovat. Občas mám pocit, že hráče pořád zpochybňujeme, místo aby jsme s nimi pracovali a zlepšovali je.

Proč je stále v klubu trenér mládeže Miroslav Hlahůlek, přesto, že nemá výsledky a chová se při zápasech tak, jak se chová? A proč naopak odchází trenér Slončík?

Pan Hlahůlek nemá výsledky? Trenérovi prošli rukama Trávník, Heča, Břečka, Sadílek, Machalík, Zajíc. Má lví podíl na objevení Civiče. Je to málo? K tomu má modrobílé srdce. Myslím, že je to dost. Samozřejmě se o jeho projevech na lavičce bavíme, ale jestli trenéra znáte, tak už z něho klidného beránka neuděláme. ;-) K odchodu trenéra Slončíka se nebudu vyjadřovat, nezlobte se. Nebylo by to kolegiální.

Jako fanda 1. FC Slovácka jsem rád, že se podařilo zachránit ligovou příslušnost. Přesto se mi zdá, že pokulhává fyzická vytrvalost po celé utkání. Kolikrát hráčům ke konci zápasu dochází síly. Vás pamatuji jako hráče a s prominutím, kolikrát se mi zdálo ve chvíli kdy jste byl pod tlakem protihráče jste se obával chyby. Přesto, že jsem hrál fotbal i jako obránce, nebo jako záložník, neměl jsem problém hrát 1 proti 1. A to schází i hráčům Slovácka, boj 1 proti 1.

Myslím, že po fyzické stránce jsme na tom byli velmi dobře a i čísla ze zápasů nám dávají zapravdu. Co se tyče mě, tak máte pravdu. Spíš než obava z chyby to bylo moji technickou nedokonalosti. :-) a co se tyče dovednosti 1-1 tak ta chybí celému českému fotbalu, a proto to musíme zlepšovat už od přípravky.

Přijde konečně nějaký útočník? Jedná tým s někým? Nebo opět nikdo popřípadě někdo kdo odehraje 0 minut?

Ano jednáme, jestli přijde nevíme. Když nepřijde tak se nehroutíme a makáme..

Na testy ještě vzít Filipa Twardzika (185 cm),zkušenosti z druhé anglické ligy a celkem mu to střílí,silný v soubojích a může hrát jak levého obránce tak záložníka takže komplexní hráč

Filipa znám dobře - dobry tip👍


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
neděle, 09.05.2021 19:39
> všechna videa
FANSHOP
Tréninkové triko Puma černo-modré

Tréninkové triko Puma černo-modré
790 Kč

Mikina Slovácko Jeden kraj - Jeden klub

Mikina Slovácko Jeden kraj - Jeden klub
990 Kč

Aroma do auta

Aroma do auta
69 Kč

Trenýrky Nike světle modré

Trenýrky Nike světle modré
700 Kč

Tepláky Puma tmavě modré

Tepláky Puma tmavě modré
1890 Kč

Tréninkové triko Puma modré

Tréninkové triko Puma modré
790 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Tomič: Sérii Bohemky chceme přerušit včera, 16:00
Tomič: Sérii Bohemky chceme přerušit

Na Bohemku permice C1, C2, C3, C5, C6 a C7 úterý, 11.05.2021 10:00
Na Bohemku permice C1, C2, C3, C5, C6 a C7

TVS: Milan Petržela po výhře v Karviné pondělí, 10.05.2021 07:37
TVS: Milan Petržela po výhře v Karviné

TVS: Martin Svědík po zápase s Karviné neděle, 09.05.2021 19:52
TVS: Martin Svědík po zápase s Karviné

Slovácko porazilo Karvinou 2:0 neděle, 09.05.2021 16:50
Slovácko porazilo Karvinou 2:0

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace