Odpovědi ředitele klubu na dotazy fanoušků

pátek, 14.04.2017 09:45
Odpovědi ředitele klubu na dotazy fanoušků
pojezny050117.jpg

Níže vám přinášíme odpovědi na dotazy, které jste v minulém týdnu posílali na ředitele 1.FC Slovácko Petra Pojezného. Vybrali jsme ty nejzajímavější dotazy a otázky podobného charakteru jsme zařadili do jedné odpovědi.

Dobrý den, jak je to prosím s Lubošem Kaloudou? Je ještě hráčem Slovácka? V zimní přípravě byl, ale teď nenastupuje ani za A-mužstvo ani za B-tým.
Dobrý den, Luboš má neustále vracející se zdravotní obtíže, což už mu nedovoluje naplno vykonávat vrcholový sport. Jsme v současné době víceméně domluveni na ukončeni hráčského kontraktu. Luboš má zájem o klub i nadále, a tak s nim chceme zkusit nastavit externí spolupráci v oblasti marketingu a sponzoringu. Uvidíme, jak se nám to podaří.

Dle Transfermarkt jsem přivedli před měsícem ruského mládežnického reprezentanta (Andrey Kudryavtsev). Pokud je to pravda, mohl byste celý transfer a hráče nějak okomentovat?
Ano, to souhlasí. Andreje jsme získali zatím na status amatéra (čeká se na finální registraci, ta trvá až 30 dní), jedná se o mladého hráče Zenitu Petrohrad. Během tří měsíců se rozhodneme, zda si ho ponecháme do budoucna a uzavřeme s ním profesionální smlouvu.

Dobrý den, chci se zeptat jestli chystáte nějaké posily? Potřebovalo by to někoho do útoku.
Co se týče neustálého tématu posil, tak bych se už poněkolikáté opakoval. Náš klub kupuje hráče kontinuálně po celou dobu. Ve většině případů se nejedná o žádná velká jména, ale převážně o mladé hráče do mládežnických kategorií, kteří v první moment nejsou až tak na očích. Snad se nám podaří vás fanoušky přesvědčit, že se u nás neděje nic náhodně a že na tom vědomě pracujeme. Posily jako  si může dovolit Slavie, Jablonec či jiné takto situované kluby, to u nás reálné není. Pro představu uvádím tuto sezónu: A-tým: Tetteh Benjamin 1997 (Lutych) útočník, Navrátil Jan 1990 (Liberec); B tým: zkoušíme hráče Yu Kanghyun 1996 (FC Daegu) útočník, Kudriavtcev Andrej 1998 (Zenith); Mládež: Tischler Emil 1998 (Austria Wien), Janša Marek 1999 (Frýdek Místek) útočník

Dobrý den, zdravím Vás jako jeden z řad fanoušků 1. FC Slovácko a mám na Vás otázku na kterou budu rád za zodpovězení nebo upřesnění, jak to nejvíc bude možné dovoleno veřejnosti. V minulosti byl náš region obeznámen tím, že klubová podpora stála na společnosti Synot. V dnešní době stojí jak na fotbalové akademii, tak i na panu majiteli Zemkovi. Otázka zní: Je spolupráce mezi majitelem a společností Synot vetší a je možné více zapracovat na příchodu posil a nedívat se jen po hráčích, kterým končí smlouvy nebo po hráčích, co přijdou zadarmo? Je možné, aby si klub dovolil s osmým nejvyšším rozpočtem v lize, aby tak hazardoval a spoléhal se na akademii a hráče z týmu zkušené, kteří stejně jednou skončí a budou potřeba nahradit znova podobnými osobnostmi se zkušeností jako např.: Došek, Švancara, Šumulikovski a jiní. Není v klubu větší chuť dát šanci posílit více o tyto hráče a pak dát šanci hráčům akademie v rozvoji, jako to dle mého se snaží klub dělat i dnes a pokračuje v nastavené koncepci. Dle mého názoru je těchto hráčů v klubu málo a mělo by se na to myslet do budoucna aby se neustále nahrazovali dalšími. Děkuji za Váš čas při čtení a budu rád za zodpovězení otázky. Pěkný den a přeji dobrou spolupráci se všemi partnery v klubu i s těmi případně novými, majitelem a společností SYNOT. 

Fotbal se dá dělat různými způsoby. Klub je nějak nastavený a pokud se představenstvo nerozhodne jinak, já ho budu řídit podle našeho konceptu, který máme. Rozpočet klubu je skutečně vysoký. Nicméně zahrnuje všechny složky napříč klubem. U nás jde vše do jednoho kompletního rozpočtu. Ne každý klub to má tak nastaveno, proto dle mého názoru nelze rozpočty porovnávat jen dle toho, co se někde uvádí. V klubu rozhodně nikdo s ničím nehazarduje, vše důkladně rozebíráme a společně schvalujeme. Chuť by byla. Podpory z holdingu SYNOT si nesmírně vážíme, ale bohužel není taková, abychom za ni nakupovali posily. Partnery sháníme dál a dál. Na žádné jiné zázračné řešení než každodenní práci na všech pozicích v klubu jsem nepřišel. Hráče jak uvádíte, bych taky chtěl řešit častěji, ale pokud se to nějak nesejde, tak normálně na ně prostě nemáme.

Počítá se do budoucna s Prajzou? Má podle vás na první ligu?
Chtěl bych ho zkusit do přípravy v létě, pak by se vidělo. Rozhodne si to trenér.

Bude zájem ze strany Slovácka o prodloužení hostování Chvátala na příští sezónu?
Ano, pokud to bude možné a podaří - li se nám vyjednat rozumné podmínky dále.

Dobrý den, neplánujete zlepšení občerstvení? Řekl bych, že to šlo s kvalitou dolů. Teď při zápasech mládežnické reprezentace to bylo značně poddimenzované.
Dobrý den, občerstvení má u nás v pronájmu do konce této sezóny Ladislav Soviš junior. Situaci s ním vážně proberu, protože jsem si také na zmiňovaném utkání repre U19 dal namátkou grilované cigáro, a taky jsem byl zklamaný. Pokud nedojde k nápravě, budu nucen vyjednat nového provozovatele, který nám bude naslouchat. O vás fanoušky nám jde v první řadě, protože výdělek z toho pro nás není bůhvíjaký.

Budeme někdy chtít zcela vážně bojovat o poháry?
Na to bych chtěl taky znát odpověď. Žádné jiné řešení, než každodenní úsilí všech, co se o fotbal starám,e neznám. Fanoušci si to určitě zaslouží, zázemí na to máme. Je jen otázkou, zda jsme dostatečně silní či schopní, aby se nám to podařilo. Nezbývá než udržet víru v tento náš dlouhodobý cíl a věřit, že se nám to někdy v budoucnu podaří.

Dobrý den, pane Pojezný. Chci se zeptat, proč se hraje v sobotu většinou ve tři nebo ve čtyři hodiny v zimním čase? Je to moc brzy. Proč se nehraje, tak jako dřív v pět hodin? To samé se ptám na letní období, proč se hraje tak brzo? Většinou v pět hodin, když ještě panují vysoké teploty a na C tribuně je 50 nebo 60 stupňů celsia, když na ni paří slunce. Proč se nehraje třeba v sedm hodin? Pro dobro nás fanoušků, ale i hráčů by byl pozdější začátek lepší. Jezdíme s partií na fotbal do Hradiště víc jak deset let. Dříve nás jezdilo daleko víc. Je to těmi brzkými začátky zápasů, že nás nejezdí více! Někdo hraje fotbal (místní vesnické soutěže), někdo v tu dobu má ještě práci (vinohrad, dům, zahrada). Nejsme v Praze, kde nikdo nic nedělá!!! Sorry Milane :D, tak si může zapnout studio fotbal a vesele se dívat na televizi a vidět všechny sestřihy. Hraje se tak brzy kvůli tomu studiu v televizi? A hraje se to pro diváky v tv (aby viděli dvou-minutový sestřih), nebo pro fanoušky na stadionu? Kteří si zato rádi zaplatí. Fotbal pod umělým osvětlením má daleko lepší atmosféru. Věřím tomu, že pozdější sobotní začátky zápasů by přinesli zaplněnější tribuny v řádu desítek ne-li stovek lidí a tím i více financí pro klub. A co neděle? Nebylo by lepší, abychom se vyhnuli tomu předstudiu hrát v neděli v 6 nebo v 7 hodin? (letní čas). Co tak udělat anketu mezi fanoušky? Přeji Vám hodně úspěchů ve funkci ředitele FCS. Slovácko nafurt! Děkuji za odpovědi na otázky. Fans Vacenovice....
Mám pravidelně na vedení FAČR stejný dotaz, odpovědí mi pravidelně je, že to není možné vzhledem ke kolizi s TV přenosy (4 přenosy každé kolo). Pravidelně každý rok nahlašujeme, že chceme hrávat doma v sobotu od 19:00. Za poslední dva nebo tři roky jsme nehráli ani jednou. My jako klub nemáme žádnou páku to změnit. Odpovědí na to je realita, že máme prodané práva TV, což je pro nás nezanedbatelný příjem, a tak to musíme respektovat. Neznamená to však, že to vzdáme, ale je to velmi složité.

Dobrý den, rád bych se zeptal na minulost/budoucnost 5 hráčů:

Haša - proč podle Vás nedokázal přejít do A – týmu?
Roman měl trochu smůlu, že přišel v éře Libora Doška. Umí dát gól, vím, že má fotbal rád, trošku bych mu vyčetl jako mladému hráči přístup k životosprávě, ale to se může ještě změnit a věřím, že Roman dá o sobě ještě vědět. Osobně mu fandím, protože vím, že i on má klub v srdci.

Kovář - má stále mimofotbalové problémy a dveře do A - mužstva jsou mu již definitivně zavřeny?
Marián zatím svůj nesporný dar k fotbalu nezvládl, nikdy náš hráč nemá dveře zavřené. Marián je stále hráčem s profesionální smlouvou ve Slovácku. V současné době je na hostování v Kroměříži, uvidíme co nám čas ukáže.

Piteu Crouz - odešel z klubu, popř. z jakého důvodu?
Piteu nebyl spokojený s herní vytížeností, za kterou k nám přišel a pak i z rodinných důvodů jsme se dohodli na ukončení a vrátil se domů.

Hani, Atang - mohl byste je charakterizovat? Jakým způsobem se dostali do našeho klubu?
Agon Hani je makedonský reprezentant do 19 let. Je tu na doporučení od Šumiho. Pochází ze stejného města jak Šumi. Zkoušíme, zda se u nás prosadí. Atang je z Hluku, zatím působí v týmu U18, tam musíme taky na nějaké posouzení ještě počkat.

Jak to vypadá s Tomášem Košutem? Byl by v případě karetních trestů či zranění stoperů povolán zpět do A-týmu?
Nebyl. S Tomášem se nám nepodařilo najít společnou řeč, víc bych to nechtěl rozvádět.

Mohl byste krátce shrnout změny, které se zatím udály po Vašem nástupu (např. nástup marketingového managera - jaký bude jeho hlavní úkol?)
Sehnat finance, kterých je zejména na profesionální fotbal pořád málo, ale o to se samozřejmě snažíme všichni. Chtěl bych taky víc prezentovat, co umíme, myslím že se za spoustu věcí nemusíme stydět.

Vyrůstá v mládežnických kategoriích útočník typu Koné, Došek, co se postavy týká? Nějaký ten bijec do vápna.
Věřím že ano, Tomáš Zajíc, Ríša Vaďura, Filip Kubala, Marek Janša, myslím, že ti kluci nám rostou.

Bylo by výborné, pokud by se takový online chat s Vámi konal na pravidelné bázi.
S tím počítám, to je to nejmenší.

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli se plánují nějaké změny v obsazení trenérů u mládežnických celků (dorost)... Děkuji za odpověď...
Pokud se tak stane, tak až k 1.7.2017 a nejdříve se to dozví konkrétně ti případní trenéři, kterých se to bude týkat.

Zajímalo by mě, jestli je něco pravdy na tom, že hráčům nechodí výplaty a prémie.
Hráčům chodí výplaty a prémie tak, jak znějí jejich smlouvy.

Dobrý den, zajímalo by mě, jestli se na léto plánuje příchod nových hráčů.
Nějaké určitě, otázka je, na jakou kvalitu se nám podaří dosáhnout.

Dobrý den pane řediteli,nejprve bych vám chtěl popřát hodně štěstí a trpělivosti do nové role. Rád bych se zeptal, jaká je situace kolem "B" týmu, říká se totiž, že do příštího ročníku MSFL nebudou mít ligové kluby možnost nasadit svůj B tým.  Děkuji za odpověď a hodně štěstí do další práce.
Je pravda, že B-tým budeme muset odhlásit z MSFL, protože k 1.7.2017 musíme hrát povinně Juniorskou ligu.

Prosím, proč není v sestavě L. Sadílek a na hostování nejsou Machalík nebo Ťok? Šumi končí a Sadílek už to mohl pomalu přebírat po něm ne? Mimochodem Sáďa je zdravý a Kaloudu uz dva roky nikdo neviděl. 
Sáďa šel do Sokolova za herní praxí, nic jiného v tom nehledejte. V létě bude zase zpátky u nás. Odpověď na Luboše Kaloudu zazněla výše.

Dobrý den, plánujete nějaké marketingové tahy, jak přilákat fanoušky a lidi, aby zase začali chodit na Slovácko? Děkuji.
Na marketingu pracujeme a výhledově plánujeme tým rozšířit externě o Luboše Kaloudu. Vše řešíme a postupně se budeme snažit v realitě více přiblížit k přání fanouškům a partnerům klubu. Jedno je jisté, pokud se budeme za náš klub rvát a navíc hrát slušný fotbal, tak věřím, že na fotbal fanoušci chodit budou.

Dobrý den, chystáte v létě nějaké výrazné posílení týmu?
Rádi bychom posily přivedli, ale uvidíme jaké budou reálné možnosti. Určitě ale k něčemu dojde. Víc to bude o práci než o zvučných jménech. Pokud se nám něco zvučného sejde, tak ale váhat rozhodně nebudu.

Neuvažovali jste o přivedení bývalých hráčů. Mám na mysli, například Milana Ivanu nebo Ordoše. A stále věřím, že ještě ve slováckém dresu uvidime Milana Petrželu. Děkuji 
Michala Ordoše už ne, ale bavili jsem se o něm v létě. Milan Ivana vůbec nevím, zda by chtěl, dlouho jsem ho neviděl. S Milanem Petrželou jsem se bavil, říkal mi, že by k nám někdy chtěl zpátky, ale zatím to nevypadá, dnes jedině, že bychom na něj sehnali movitého sponzora.

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, z jakého důvodu trenér Levý nevede zápasy a místo něj u postranní čáry pobíhá Míša Kordula. Je tady snad možnost v budoucnu nahrazení trenéra právě Michalem Kordulou?
Hlavní trenér je Stanislav Levý a rozhodně nemám zájem jej v současné době nahrazovat. Jeho kompetencí je mimo jiné i to, jak pracuje s realizačním týmem, jehož součástí je Michal Kordula. Pokud mu ten prostor vědomě dává, tak já s tím nemám žádný problém, právě naopak, protože fotbal je a vždy bude týmová záležitost.


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
včera, 20:00
> všechna videa
FANSHOP
Dres originál Puma Electric Blue 2019/2020

Dres originál Puma Electric Blue 2019/2020
1990 Kč

Placka Slovácko modrá

Placka Slovácko modrá
30 Kč

Minidres

Minidres
180 Kč

Tričko se znakem modré

Tričko se znakem modré
250 a 350 Kč

Tepláková souprava 2019

Tepláková souprava 2019
990 a 1090 Kč

Tričko Slovácko vavřín

Tričko Slovácko vavřín
390 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Slovácko podlehlo Slavii 2:3 včera, 17:51
Slovácko podlehlo Slavii 2:3

Statistiky a zajímavosti zápasů se Slavií včera, 11:34
Statistiky a zajímavosti zápasů se Slavií

Kalabiška: Na podcenění jsme moc vysoko pátek, 26.02.2021 21:12
Kalabiška: Na podcenění jsme moc vysoko

Milan Petržela po zápase v Jablonci čtvrtek, 25.02.2021 06:52
Milan Petržela po zápase v Jablonci

VIDEO: Tiskovka po zápase v Jablonci středa, 24.02.2021 17:55
VIDEO: Tiskovka po zápase v Jablonci

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace