Ohlasy po zápase s Jihlavou

neděle, 3. 12. 2017 11:18
Ohlasy po zápase s Jihlavou
danicek160817.jpg

Slovácko v posledním zápase podzimní části porazilo doma Vysočinu Jihlava 2:1. O góly se postarali Daníček a Petr. Modro-bílí přezimují na čtrnáctém místě.

Důležitý zápas

V sobotním zápase Slovácko před vlastními diváky porazilo Jihlavu 2:1. Po nevydařeném prvním poločase, kdy domácí zahodili tři tutové šance a naopak po standardce inkasovali gól z hlavy Jiřího Krejčího, otočili zkraje druhého poločasu vývoj utkání během dvou minut. Nejdřív se trefil Vlastimil Daníček, po něm Jakub Petr.

„Jak jsme vstřelili branku, tak jsme začali hrát to, co umíme. V tu chvíli jsme začali věřit, že zvítězíme,“ řekl po zápase Veliče Šumulikoski. „Potřebovali jsme vítězství. Zaprvé, kvůli bodům, zadruhé, kvůli psychice,“ dodal kapitán Slovácka. „Dobře jsme si uvědomovali, kam jsme se před zápasem dostali a co pro nás znamená,“ pokračoval trenér Michal Kordula.

Dal jsem do toho celého Vlasťu, řekl Daníček

Nejvíc utkání prožíval Vlastimil Daníček. Nejdříve se vztekal po inkasované brance a dvou neproměněných šancích. Po poločase ovšem vzal zodpovědnost na sebe. Jeho pokus z hranice vápna ještě Rakovan vytáhl, střelu z bezprostřední blízkosti o pár minut později ovšem zachytit nemohl.

„O poločase jsem byl hodně naštvaný, a to je ještě slabé slovo. Především jsem byl naštvaný sám na sebe. Já jsem neubránil hráče při standardce, já jsem nedal dva góly,“ věděl Daníček.

Ten se na začátku druhé půle hodně tlačil do vápna, naběhal desítky sprintů od útočného vápna k obrannému. „První poločas šel za mnou a já jsem to cítil. Chtěl jsem to zlomit a dal jsem do toho celého Vlasťu,“ vydechl po zápase. „Sáďa měl být ten, kdo měl po poločase doplňovat tým v šestnáctce, ale já jsem to tak cítil a chodil jsem tam. Řekl jsem si, že buď padnu na hubu, nebo to urvu. Chtěl jsem na hřišti nechat všechno,“ dodal Vlasťa Daníček.

Trenér Kordula o poločase stáhnul ze hřiště útočníka Tomáše Zajíce, který ve třetí minutě neproměnil penaltu. „Říkal mi, že kdybychom to neotočili, tak už by v pondělí nepřišel na trénink. Hodně to poznamenalo jeho výkon, proto jsem ho stáhl,“ vysvětlil Kordula. „Ale je to jednadvacetiletý kluk. Poučí se z toho a v kariéře ho to posune,“ myslí si hlavní trenér.

Kordula: Klobouk dolů před týmem

„Tým ukázal charakter a myslím si, že když zvládli tohle, tak nás to musí psychicky hodně posílit do těžkých jarních bojů,“ pokračoval v hodnocení Kordula. „Vlasťa v kabině o poločase pořád řval a nadával, protože z toho byl úplně vyřízený. Potom dal vyrovnávací gól. Je krásné, jak si pro to šel. Chtěl ten zápas zlomit. Klobouk dolů.“

Slovácko přezimuje na 14. místě. „Jinak se člověk cítí, když jede na dovolenou poslední, a jinak, když je třináctý nebo čtrnáctý. Je to sice jen o bod, ale člověk se cítí jinak,“ ví zkušený kapitán Šumulikoski.

„Zima nebude klidná. Máme jen dvanáct bodů, to je hrozně málo. Chtěli jsme jich víc, ale zvládli jsme aspoň poslední zápas. Jsem rád za trenéra, za Slovácko, za kluky v kabině, za vedení, za celý kraj a klub. Chtěl bych moc poděkovat fanouškům,“ uzavřel Vlastimil Daníček.


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
před 12 hodinami
> všechna videa
FANSHOP
Dres replika bílý

Dres replika bílý
490 a 590 Kč

Náramek modrobílý

Náramek modrobílý
40 Kč

Štamprle sada 6 ks

Štamprle sada 6 ks
320 Kč

Placka Slovácko modrá

Placka Slovácko modrá
30 Kč

Mikina Nike tmavě modrá

Mikina Nike tmavě modrá
990 a 1290 Kč

Mikina FC Slovácko

Mikina FC Slovácko
790 a 990 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Daníček: Hrajeme o své jméno a jméno klubu před 7 hodinami
Daníček: Hrajeme o své jméno a jméno klubu

Zajíc: Chceme se rozloučit vítězstvím středa, 22. 5. 2019 10:50
Zajíc: Chceme se rozloučit vítězstvím

Víkendové výsledky mládežnických celků úterý, 21. 5. 2019 11:25
Víkendové výsledky mládežnických celků

Juniorka porazila Mladou Boleslav pondělí, 20. 5. 2019 18:28
Juniorka porazila Mladou Boleslav

Jan Navrátil: Podali jsme špatný výkon neděle, 19. 5. 2019 09:13
Jan Navrátil: Podali jsme špatný výkon

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace