Ohlasy střelců i Habance po zápase s Duklou

neděle, 26.07.2015 16:59
Ohlasy střelců i Habance po zápase s Duklou
radost270715.jpg

Slovácko na úvod sezóny ve velkolepém představení zdolalo pražskou Duklu 4:3. Na vítězství mají největší podíl dva hráči. Marek Havlík má na kontě gól a asistenci, Libor Došek se postaral o svůj pátý hattrick v ligové kariéře. Své k zápasu samozřejmě řekl trenér Svatopluk Habanec.

Až do třiasedmdesáté minuty to vypadalo, že největším hrdinou zápasu bude na straně Slovácka devatenáctiletý záložník Marek Havlík. Ten nejdříve ve 25. minutě vyrovnal na 1:1 a po necelé hodině hry nahrál na Doškovu vedoucí branku.

„Nezačali jsme tak, jak jsme si představovali a museli jsme dotahovat. Naštěstí se nám to ještě do poločasu podařilo,“ řekl Havlík spokojeně po zápase. „Druhá půlka už byla hodně divoká. Bylo to nahoru-dolů, padalo hodně gólů.“

Havlík se samozřejmě nemohl nezmínit o své parádní ráně z více než pětadvaceti metrů. „Jsem rád, že se mi podařilo vstřelit branku. Máme nějaké ztráty a zůstalo to na nás. Máme hodně kvalitních hráčů a zvládneme to,“ řekl hráč, který by měl časem nahradit Michala Trávníka.

Nakonec se však hrdinou zápasu nestal nikdo jiný, než kanonýr Libor Došek. „Dukla by mohla být můj oblíbený soupeř,“ smál se kapitán. „Důležitá je výhra a tři body. Dosud jsme snad úvodní zápas ještě nevyhráli,“ upozornil na to, že Slovácko v minulosti nemívalo start do sezóny dobrý. To se nyní s výhrou 4:3 změnilo. „Když zápas úplně zkrátím: máme Libora Doška,“ vysekl poklonu trenér Habanec.

„Libor Došek je naše jistota. Přestože je tady Francis Koné, tak tohle je náš stěžejní hráč. Uvidíme, jak to bude dál s jeho zdravotním stavem, doufám, že zdravotní problémy se už budou mančaftu vyhýbat,“ promluvil kouč o nejzkušenějším hráči.

Habanec pokračoval: „Úkolem bylo odehrát utkání na více než sto procent, to se povedlo. Zápas byl nadstandardní, co se týče branek i nasazení. Libor Došek zápas vysloveně rozhodl, o tom asi nemusíme diskutovat. Přestože si říkal o střídání, tak já toho hráče nemůžu při kontaktním gólu soupeře vystřídat. Jsem rád, že se zápas povedl, protože jedeme dvakrát ven, což bude jeden z mezníků, jestli jsme schopni pokračovat v tomto nastavení, či jestli to bylo dílem náhody.“

Ne všechno ale bylo podle slováckého trenéra úplně ideální. Tři góly nejsou ideální vizitkou obrany, která doznala mírných změn. „Není to dobrá vizitka. Věnovali jsme tomu celou přípravu a ze čtyř kiksů jsme inkasovali tři góly. Branky jsme dostali po třech individuálních chybách.“

Závěrem lodivod modrobílých mluvil o možnosti posílení. Vedení vede intenzivní jednání. „Je třeba na složení dělat a vedení to vnímá, že je potřeba dovést minimálně jednoho hráče, který dá týmu konkurenci. Měl by to být defenzivní hráč,“ řekl na závěr Svatopluk Habanec.

 


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
před 3 hodinami
> všechna videa
FANSHOP
Dres replika Puma White

Dres replika Puma White
790 a 990 Kč

Mikina FC Slovácko

Mikina FC Slovácko
790 a 990 Kč

Silikonové kousátko s chrastítkem Slovácko

Silikonové kousátko s chrastítkem Slovácko
450 Kč

Placka Slovácko modrá

Placka Slovácko modrá
30 Kč

Zimní čepice dětská

Zimní čepice dětská
290 Kč

Vlaječka Slovácko

Vlaječka Slovácko
175 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
VIDEO: Michal Kadlec po zápase se Slavií před 3 hodinami
VIDEO: Michal Kadlec po zápase se Slavií

VIDEO: Tiskovka po zápase se Slavií včera, 19:49
VIDEO: Tiskovka po zápase se Slavií

Slovácko podlehlo Slavii 2:3 včera, 17:51
Slovácko podlehlo Slavii 2:3

Statistiky a zajímavosti zápasů se Slavií včera, 11:34
Statistiky a zajímavosti zápasů se Slavií

Kalabiška: Na podcenění jsme moc vysoko pátek, 26.02.2021 21:12
Kalabiška: Na podcenění jsme moc vysoko

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace