Ohlédnutí s Michalem Kordulou

úterý, 31. 7. 2018 21:20
Ohlédnutí s Michalem Kordulou
kordula-levy190917.jpg

Slovácko vstoupilo do ligové soutěže porážkou na Bohemians (1:2) a vítězstvím s ostravským Baníkem (2:1). Další duely už proběhnou v srpnu, a tak jsme se v "Ohlédnutí za měsícem" věnovali s trenérem Michalem Kordulou střípkům právě kolem těchto utkání.

Čtyřicetiletý kouč přiznal, že jeho dojmy z úvodních zápasů jsou rozpolcené. "Myslím si, že kvalitativně jsme měli na to, abychom vytěžili více bodů. A druhá věc je hra. Měli jsme na to hrát líp třeba v prvním poločase s Bohemians," vysvětlil.

O větší bodový zisk jeho svěřence připravil zejména počáteční přístup k utkání na Bohemians. Když pak po opětovné mentální průpravě nastoupili k duelu s Ostravou, bylo to Slovácko, jak jej fanoušci znali v jarní části.

"Hráčům se pořád snažíme říkat, že musí naplno přistupovat ke každému tréninku, být sebevědomí atd. První poločas na Bohemce mě proto překvapil a týden jsme to hodně řešili. Po Ostravě se zase bavíme tak, že to bylo dobré," dodal Michal Kordula.

Za koncentraci, rvavost a vůli bylo mužstvo odměněno v nastaveném čase. Vítězný gól Filipa Kubaly vyvolal mezi hráči i fanoušky bezměrnou euforii, byly to ty momenty, díky kterým je fotbal tolik milován.   

A jak tyto chvíle prožívá trenér, který v průběhu zápasu čelí silnému náporu na nervy?

"Sebe neřeším. Jsem rád za mužstvo, za klub, za rodinu. Ale je pravda, že když se pak při rozboru díváme na ten gól a vidíme tu radost, tak jsou to krásné okamžiky. Jsem rád, že jsme lidi dostali do euforie a že snad odcházeli domů šťastní," svěřil se ctižádostivý kouč Slovácka.

Další věc, která mu udělala radost, byl příchod Jana Kalabišky. O křídlo z Karviné projevoval zájem delší dobu. "Věřím, že Honza je schopný dávat góly a lámat zápasy. Na druhou stranu to není tak, že má nahradit hráče ze základní sestavy. Místo si musí vybojovat," upozornil Michal Kordula. 

Každopádně nová posila už bude s mužstvem absolvovat atraktivní srpnový program, kdy Slovácko doma přivítá Olomouc a Zlín, či pojede na Spartu. Nicméně rozpis si užívají hlavně fanoušci, trenér Slovácka pokračuje s týmem v práci bez ohledu na los.

"Víme, co chceme hrát a v tréninkovém procesu se to snažíme analyzovat. Ne že teď máme Spartu a budeme nacvičovat obranu. Díváme se na věci z dlouhodobého hlediska a snažíme se pořád zlepšovat," uvedl Michal Kordula a týdenní tréninkový proces přiblížil. 

"Vždycky máme silový trénink, rychlostní trénink a pak se zaměřujeme na to, jak má vypadat náš postupný útok, přechodová fáze v poslední třetině hřiště, přechodová fáze do defenzivy a k tomu se věnujeme standardním situacím. Zde reagujeme na to, jak je soupeř brání." 


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
úterý, 17. 9. 2019 19:13
> všechna videa
FANSHOP
Štamprle sada 6 ks

Štamprle sada 6 ks
320 Kč

Podložka pod myš

Podložka pod myš
99 Kč

Tričko polo Nike černo-modré

Tričko polo Nike černo-modré
790 Kč

Hrnek pruhovaný

Hrnek pruhovaný
190 Kč

Propiska

Propiska
45 Kč

Trenýrky Nike tmavě modré

Trenýrky Nike tmavě modré
360 a 440 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Otevřený trénink přilákal desítky dětí včera, 10:36
Otevřený trénink přilákal desítky dětí

Dorost zvítězil na Spartě pondělí, 16. 9. 2019 15:44
Dorost zvítězil na Spartě

Juniorka remizovala s Otrokovicemi pondělí, 16. 9. 2019 13:43
Juniorka remizovala s Otrokovicemi

V úterý 17.9. Otevřený trénink přípravek pondělí, 16. 9. 2019 10:13
V úterý 17.9. Otevřený trénink přípravek

Porcal: Čekal jsem na to pětadvacet let pondělí, 16. 9. 2019 08:58
Porcal: Čekal jsem na to pětadvacet let

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace