Ohlédnutí s Michalem Kordulou

úterý, 31. 7. 2018 21:20
Ohlédnutí s Michalem Kordulou
kordula-levy190917.jpg

Slovácko vstoupilo do ligové soutěže porážkou na Bohemians (1:2) a vítězstvím s ostravským Baníkem (2:1). Další duely už proběhnou v srpnu, a tak jsme se v "Ohlédnutí za měsícem" věnovali s trenérem Michalem Kordulou střípkům právě kolem těchto utkání.

Čtyřicetiletý kouč přiznal, že jeho dojmy z úvodních zápasů jsou rozpolcené. "Myslím si, že kvalitativně jsme měli na to, abychom vytěžili více bodů. A druhá věc je hra. Měli jsme na to hrát líp třeba v prvním poločase s Bohemians," vysvětlil.

O větší bodový zisk jeho svěřence připravil zejména počáteční přístup k utkání na Bohemians. Když pak po opětovné mentální průpravě nastoupili k duelu s Ostravou, bylo to Slovácko, jak jej fanoušci znali v jarní části.

"Hráčům se pořád snažíme říkat, že musí naplno přistupovat ke každému tréninku, být sebevědomí atd. První poločas na Bohemce mě proto překvapil a týden jsme to hodně řešili. Po Ostravě se zase bavíme tak, že to bylo dobré," dodal Michal Kordula.

Za koncentraci, rvavost a vůli bylo mužstvo odměněno v nastaveném čase. Vítězný gól Filipa Kubaly vyvolal mezi hráči i fanoušky bezměrnou euforii, byly to ty momenty, díky kterým je fotbal tolik milován.   

A jak tyto chvíle prožívá trenér, který v průběhu zápasu čelí silnému náporu na nervy?

"Sebe neřeším. Jsem rád za mužstvo, za klub, za rodinu. Ale je pravda, že když se pak při rozboru díváme na ten gól a vidíme tu radost, tak jsou to krásné okamžiky. Jsem rád, že jsme lidi dostali do euforie a že snad odcházeli domů šťastní," svěřil se ctižádostivý kouč Slovácka.

Další věc, která mu udělala radost, byl příchod Jana Kalabišky. O křídlo z Karviné projevoval zájem delší dobu. "Věřím, že Honza je schopný dávat góly a lámat zápasy. Na druhou stranu to není tak, že má nahradit hráče ze základní sestavy. Místo si musí vybojovat," upozornil Michal Kordula. 

Každopádně nová posila už bude s mužstvem absolvovat atraktivní srpnový program, kdy Slovácko doma přivítá Olomouc a Zlín, či pojede na Spartu. Nicméně rozpis si užívají hlavně fanoušci, trenér Slovácka pokračuje s týmem v práci bez ohledu na los.

"Víme, co chceme hrát a v tréninkovém procesu se to snažíme analyzovat. Ne že teď máme Spartu a budeme nacvičovat obranu. Díváme se na věci z dlouhodobého hlediska a snažíme se pořád zlepšovat," uvedl Michal Kordula a týdenní tréninkový proces přiblížil. 

"Vždycky máme silový trénink, rychlostní trénink a pak se zaměřujeme na to, jak má vypadat náš postupný útok, přechodová fáze v poslední třetině hřiště, přechodová fáze do defenzivy a k tomu se věnujeme standardním situacím. Zde reagujeme na to, jak je soupeř brání." 


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
Reklama
TVSlovácko
včera, 18:24
> všechna videa
FANSHOP
Tričko Slovácko modré

Tričko Slovácko modré
390 Kč

Placatka

Placatka
290 Kč

Polštář FCS

Polštář FCS
365 Kč

Dupačky dětské

Dupačky dětské
420 Kč

Láhev na pití

Láhev na pití
195 Kč

Povlečení Slovácko

Povlečení Slovácko
1150 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
VIDEO: Ohlasy po vítězství na Dukle včera, 08:12
VIDEO: Ohlasy po vítězství na Dukle

VIDEO: Tiskovka po zápase na Dukle včera, 01:25
VIDEO: Tiskovka po zápase na Dukle

Slovácko veze tři body z Julisky pátek, 17. 8. 2018 20:20
Slovácko veze tři body z Julisky

MOL CUP proti TJ Sokol Tasovice pátek, 17. 8. 2018 12:29
MOL CUP proti TJ Sokol Tasovice

Statistiky a zajímavosti zápasů s Duklou pátek, 17. 8. 2018 10:11
Statistiky a zajímavosti zápasů s Duklou

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace