Ohlédnutí se Stanislavem Levým

pondělí, 4. 9. 2017 17:24
Ohlédnutí se Stanislavem Levým
levy040917.jpg

Slovácko získalo v úvodních pěti ligových kolech šest bodů. O této úspěšnosti i o výkonnosti mužstva promluvil podrobněji trenér Stanislav Levý. "Myslím, že jsme mohli a měli mít minimálně o dva body víc. Byl by to zasloužený počin," nabídl svůj pohled.

Poukázal přitom na utkání v Jihlavě, potažmo na druhé poločasy s Jabloncem a s Olomoucí, kdy měl tým navrch.
Druhý dechem však k bilanci dodal: "Musíme vzít v potaz i kvalitu soupeřů, na které jsme narazili."

Obraz týmu korespondoval s herními vizemi 59letého kouče. "Mužstvo pokračovalo v trendu, který jsme nastolili v minulém ročníku a především v jarní části. Že chceme být aktivní, agresivní, fotbaloví a že chceme soupeře donutit k chybám," upřesnil Levý.

Na druhou stranu se tým nevyvaroval hluchým pasážím. "Byly fáze, kdy jsme nad utkáním ztratili kontrolu a částečně se nám to vymstilo," přiznal slovácký odborník.
Na otázku zda získal dobrý pocit, že mužstvo je v soutěži konkurenceschopné, opětovně pochválil svěřence za přístup. "Je pro mě hodně důležité, že na sobě chtějí pracovat," vypíchl.

Zároveň ale znovu zmínil nedostatky, které vidí svýma očima. "Podle mě by měla být na některých postech větší konkurence, abychom měli možnost taktické variability a adekvátní náhrady v případě zranění a karetních trestů. Proto s vedením klubu intenzivně přemýšlíme, jak mužstvo eventuálně v rámci našich možností ještě posílit."

Sestava doznala oproti jarnímu složení dvou změn a oba "novicové" si zaslouží pozitivní hodnocení. Na pozici stopera chyběl nejdříve kvůli zranění Tomáš Rada a po letním přátelském duelu s AS Řím také Tomáš Břečka. Příležitost dostal Patrik Šimko a využil ji. "Už v minulé sezoně jsem jej v části přípravných utkání zkoušel. S novou rolí se vyrovnal a nyní nás přesvědčil o tom, že jeho místo v základní sestavě je oprávněné. Ve všech pěti zápasech podal stabilní výkon. Věřím, že si výkonnost udrží," poznamenal Stanislav Levý.

Druhá změna pramenila z odchodu Eldara Civiče do pražské Sparty. Jeho post zaujal Josef Divíšek, který posílil Slovácko z Příbrami. "Měl jsem jej vytipovaného, protože jsem jej znal. Pepa potřeboval trochu času na seznámení s mužstvem a se způsobem hry. Myslím si, že jeho výkonnost jde průběžně nahoru," pokračuje trenér Slovácka.

Úvodní část ligové sezony přerušila reprezentační přestávka. Po ní vstoupí Slovácko do čtyř zářijových duelů - představí se na Bohemce, doma s Mladou Boleslaví, v Liberci a s Karvinou.

Co bude Stanislav Levý vyžadovat od svých svěřenců? "Požadavky zůstanou pořád stejné. Jen stoprocentním přístupem a tvrdou prací se mužstvo může posunout dál. Máme spoustu mladých hráčů, u kterých očekávám, že jejich výkonnost půjde ještě nahoru. A od zkušených fotbalistů očekávám, že dokážou potvrdit formu, popřípadě ji ještě zlepšit. To by nám mělo přinést zkvalitnění hry," zakončil povídání.


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
sobota, 8. 6. 2019 19:44
> všechna videa
FANSHOP
Vlajka 1.FCS

Vlajka 1.FCS
190 Kč

Tričko se znakem modré

Tričko se znakem modré
250 a 350 Kč

Trenýrky Nike bílé

Trenýrky Nike bílé
360 a 440 Kč

Hrnek pruhovaný

Hrnek pruhovaný
190 Kč

Tričko Slovácko modré

Tričko Slovácko modré
390 Kč

Minišála

Minišála
99 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Daníček: Dřina bez které to nejde včera, 14:27
Daníček: Dřina bez které to nejde

Slovácko dnes zahájilo letní připravu pátek, 14. 6. 2019 16:59
Slovácko dnes zahájilo letní připravu

Stotisícová permanentka zná svého majitele středa, 12. 6. 2019 13:15
Stotisícová permanentka zná svého majitele

Letní příprava odstartuje 14. června úterý, 11. 6. 2019 09:05
Letní příprava odstartuje 14. června

Pohledem Ředitele klubu pátek, 7. 6. 2019 16:12
Pohledem Ředitele klubu

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace