Ohlédnutí se Stanislavem Levým

pondělí, 4. 9. 2017 17:24
Ohlédnutí se Stanislavem Levým
levy040917.jpg

Slovácko získalo v úvodních pěti ligových kolech šest bodů. O této úspěšnosti i o výkonnosti mužstva promluvil podrobněji trenér Stanislav Levý. "Myslím, že jsme mohli a měli mít minimálně o dva body víc. Byl by to zasloužený počin," nabídl svůj pohled.

Poukázal přitom na utkání v Jihlavě, potažmo na druhé poločasy s Jabloncem a s Olomoucí, kdy měl tým navrch.
Druhý dechem však k bilanci dodal: "Musíme vzít v potaz i kvalitu soupeřů, na které jsme narazili."

Obraz týmu korespondoval s herními vizemi 59letého kouče. "Mužstvo pokračovalo v trendu, který jsme nastolili v minulém ročníku a především v jarní části. Že chceme být aktivní, agresivní, fotbaloví a že chceme soupeře donutit k chybám," upřesnil Levý.

Na druhou stranu se tým nevyvaroval hluchým pasážím. "Byly fáze, kdy jsme nad utkáním ztratili kontrolu a částečně se nám to vymstilo," přiznal slovácký odborník.
Na otázku zda získal dobrý pocit, že mužstvo je v soutěži konkurenceschopné, opětovně pochválil svěřence za přístup. "Je pro mě hodně důležité, že na sobě chtějí pracovat," vypíchl.

Zároveň ale znovu zmínil nedostatky, které vidí svýma očima. "Podle mě by měla být na některých postech větší konkurence, abychom měli možnost taktické variability a adekvátní náhrady v případě zranění a karetních trestů. Proto s vedením klubu intenzivně přemýšlíme, jak mužstvo eventuálně v rámci našich možností ještě posílit."

Sestava doznala oproti jarnímu složení dvou změn a oba "novicové" si zaslouží pozitivní hodnocení. Na pozici stopera chyběl nejdříve kvůli zranění Tomáš Rada a po letním přátelském duelu s AS Řím také Tomáš Břečka. Příležitost dostal Patrik Šimko a využil ji. "Už v minulé sezoně jsem jej v části přípravných utkání zkoušel. S novou rolí se vyrovnal a nyní nás přesvědčil o tom, že jeho místo v základní sestavě je oprávněné. Ve všech pěti zápasech podal stabilní výkon. Věřím, že si výkonnost udrží," poznamenal Stanislav Levý.

Druhá změna pramenila z odchodu Eldara Civiče do pražské Sparty. Jeho post zaujal Josef Divíšek, který posílil Slovácko z Příbrami. "Měl jsem jej vytipovaného, protože jsem jej znal. Pepa potřeboval trochu času na seznámení s mužstvem a se způsobem hry. Myslím si, že jeho výkonnost jde průběžně nahoru," pokračuje trenér Slovácka.

Úvodní část ligové sezony přerušila reprezentační přestávka. Po ní vstoupí Slovácko do čtyř zářijových duelů - představí se na Bohemce, doma s Mladou Boleslaví, v Liberci a s Karvinou.

Co bude Stanislav Levý vyžadovat od svých svěřenců? "Požadavky zůstanou pořád stejné. Jen stoprocentním přístupem a tvrdou prací se mužstvo může posunout dál. Máme spoustu mladých hráčů, u kterých očekávám, že jejich výkonnost půjde ještě nahoru. A od zkušených fotbalistů očekávám, že dokážou potvrdit formu, popřípadě ji ještě zlepšit. To by nám mělo přinést zkvalitnění hry," zakončil povídání.


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
sobota, 16. 3. 2019 19:11
> všechna videa
FANSHOP
Dres replika folklórní

Dres replika folklórní
600 Kč

Mikina Nike tmavě modrá

Mikina Nike tmavě modrá
990 a 1290 Kč

Klíčenka kovová

Klíčenka kovová
99 Kč

Tričko polo Nike černo-modré

Tričko polo Nike černo-modré
790 Kč

Batoh Nike černý

Batoh Nike černý
590 Kč

Hrnek Slovácko vánoční edice

Hrnek Slovácko vánoční edice
190 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
VIDEO: Juniorka se připravuje na nadstavbu čtvrtek, 21. 3. 2019 18:57
VIDEO: Juniorka se připravuje na nadstavbu

Hološko: V kabině je perfektní parta středa, 20. 3. 2019 10:04
Hološko: V kabině je perfektní parta

Ženy Slovácka porazily Hradec Králové 4:1 úterý, 19. 3. 2019 08:48
Ženy Slovácka porazily Hradec Králové 4:1

Juniorka Slovácka vyhrála na Vysočině pondělí, 18. 3. 2019 14:58
Juniorka Slovácka vyhrála na Vysočině

Víkendové výsledky mládežnických celků pondělí, 18. 3. 2019 12:54
Víkendové výsledky mládežnických celků

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace