Ohlédnutí za únorem pohledem trenéra

středa, 01.03.2017 11:23
Ohlédnutí za únorem pohledem trenéra
levy010616.jpg

Slovácko má za sebou měsíc, ve kterém se rozběhla ligová část, a tak přinášíme první ohlédnutí s trenérem Stanislavem Levým. Mimo jiné promluvil také o pohotové pomoci Francise Koného na Bohemce.

Začátek měsíce patřil soustředění v Turecku. Načerpal jste nové zážitky?
Naším cílem je na soustředění co nejlépe připravit mužstvo na sezonu a volného času tam moc není. A pokud se nějaký naskytne, jdu se podívat na jiná utkání, třeba zahraničních týmů, nebo na tréninky. Takže na velké zážitky není prostor.

Pobyt jste měli netradičně dlouhý. Jak snášíte odloučení od rodiny?
Patří to k životu jak profesionálních hráčů, tak trenérů. Já to zažívám od 16 let, kdy jsem měl první profi smlouvu a už jsem si na to zvykl.

Po návratu z Turecka scházel týden do soutěže. Těšíte se pokaždé jako hráči na start ligové části?
Ano, po té šesti sedmitýdenní přípravě si říkám, aby to už vypuklo, a také mám vždycky napětí a očekávání, jak práci dokážeme zužitkovat.

Zvládlo mužstvo přechod k ostrým zápasům, které přinášejí daleko větší tlak?
Je pravda, že tohle je hodně složité. Můžete mít výbornou přípravu a pak start do ligy nevyjde, a opačně. Po dvou zápasech by bylo hodnocení předčasné. Tlak soutěžní duely provázejí a jak se s ním mužstvo vyrovná, ukážou až další utkání.

S Jabloncem i na Bohemce hrála jiná stoperská dvojice než na podzim a tým neinkasoval. Zaslouží Hofmann s Břečkou pochvalu?
Tomáš Rada chyběl kvůli nemoci, u Košúta je důvodem absence touha po odchodu, ale oba jmenovaní hráči si za přípravu i zasloužili šanci. O pochvale nyní nechci mluvit, protože defenzivní činnost je záležitostí celého mužstva. Očekávám, že jejich výkonnost půjde ještě nahoru a že ji budou potvrzovat v dalších utkáních. Po dvou zápasech nemůžeme říct, že jsme odehráli dobře celou sezonu.

Oproti tomu tým ani v jednom duelu neskóroval. Co mu v ofenzivě schází?
Větší důraz při zakončení, lepší výběr místa v šestnáctce i finální přihrávka. Ta musí být ještě preciznější. Na těchto věcech pracujeme. Podstatné a důležité ale pro mě je, že si dokážeme šance vytvořit. Pokud by tomu tak nebylo, byl by to daleko větší problém.

Jsou dva body za bezbrankové remízy dobrým vkladem do dalších duelů?
Bylo možné získat šest bodů, ale musíme brát v potaz sílu soupeřů i různé okolnosti, o kterých jsem mluvil, a jež nám nedovolily vybojovat zejména ty kýžené tři body s Jabloncem. V tomto domácím utkání jsme byli jasně lepším mužstvem, ale červená karta nám zhatila plány. Na Bohemce jsme neproměnili tři velké šance, avšak tam jsme si také zasloužili bod, kterého si cením.

V těchto dnech má Slovácko velký zvuk v Česku i ve světě díky Francisi Konému. Co jste říkal jeho pomoci brankáři Berkovcovi, který měl zapadlý jazyk?
Napsalo se a namluvilo toho už hodně a oprávněně. Francis si zaslouží ohromný kompliment za to, jakým způsobem se k situaci postavil a vyřešil ji. Zachoval se zcela profesionálně.

Vy jste jeho pomoc i zápas kvůli disciplinárnímu trestu sledoval jen z tribuny. Je to pro kouče velmi těžká pozice?
Není to nic příjemného, zejména když já jsem trenér, který žije s mužstvem. Na druhou stranu jsme už před zápasem probírali všechny varianty, které v utkání mohou nastat. Přesto to pro mě nebylo jednoduché. Trest je tvrdý, ale nedá se s ním nic dělat.

Kráčíme do dalšího měsíce. Co si pro březen přejete?
Co nejvíc bodů, ale souvisí s tím i to, aby se nám vyhýbaly nemoci, zranění a abychom se vyvarovali zbytečných žlutých a červených karet. Hráčů máme početně dost, ovšem na určitých pozicích není konkurence podle mých představ a jakýkoliv výpadek jde pak znát.


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
neděle, 09.05.2021 19:39
> všechna videa
FANSHOP
Povlečení Slovácko

Povlečení Slovácko
1150 Kč

Kartáček Slovácko

Kartáček Slovácko
190 Kč

Dres originál Puma White 2019/2020

Dres originál Puma White 2019/2020
1990 Kč

Klíčenka Slovácko hnědá kůže

Klíčenka Slovácko hnědá kůže
99 Kč

Tričko Slovácko šedé

Tričko Slovácko šedé
390 Kč

Šála tkaná

Šála tkaná
350 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
TVS: Milan Petržela po výhře v Karviné včera, 07:37
TVS: Milan Petržela po výhře v Karviné

TVS: Martin Svědík po zápase s Karviné neděle, 09.05.2021 19:52
TVS: Martin Svědík po zápase s Karviné

Slovácko porazilo Karvinou 2:0 neděle, 09.05.2021 16:50
Slovácko porazilo Karvinou 2:0

Ženy proti Slavii bez bodů sobota, 08.05.2021 18:40
Ženy proti Slavii bez bodů

Statistiky a zajímavosti zápasů s Karvinou sobota, 08.05.2021 09:00
Statistiky a zajímavosti zápasů s Karvinou

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace