VIDEO: Dvacet let od postupu do ligy

pondělí, 21.09.2020 08:02
VIDEO: Dvacet let od postupu do ligy
20let210920.jpg

V letošním roce uběhlo dvacet let od postupu tehdejšího 1.FC SYNOT do nejvyšší soutěže. Připomenout si je přišlo v pátečním odpoledni do slovácké dědiny na sto padesát bývalých trenérů, hráčů a fanoušků. Křtu pamětní šály se ujali Ivo Valenta, který se svým otcem stál u zrodu silného regionálního klubu. Ten v roce 2000 spojil odvěké rivaly Slováckou Slávii Uherské Hradiště a Jiskru Staré Město. 

„Táta byl pro fotbal nesmírně zapálený a svým zápalem nakazil i mě s bratrem. Nejvíc jsem si na něm cenil, že dokázal zajít za klukama do kabiny a bavit se s nimi také o mimofotbalových věcech. Stále nám všem moc chybí,“ zavzpomínal před hráči i fanoušky na Miroslava Valentu „seniora“ Ivo Valenta. 

Svůj pozdrav na dálku přidal i současný majitel Zdeněk Zemek, kterému zdravotní problémy nedovolily účast. Při křtu šály jej zastoupil ředitel 1.FC Slovácko Petr Pojezný, který v 1.FC SYNOT začínal manažerskou dráhu. 

„Tehdy to byla tvrdá škola, ale ona ta tvrdá práce trvá pořád. Vždy něco vybudujeme nebo někoho vychováme a silnější kluby nám ho vezmou. Není jednoduché udržet ligu na Slovácku. Proto mu přeju, aby u nás nebyla liga dalších dvacet let, ale aby tady byla pořád,“ pronesl při křtu šály Pojezný.

Symbolickému křtu asistovali také tehdejší trenér 1.FC SYNOT František Komňacký, pro kterého je Slovácko stále srdeční záležitostí. 

„V trenérské kariéře jsem prošel řadou klubů a získal i nějaké úspěchy. Na tehdejší Staré Město, jak klubu stále říkám, však zapomenout nemohu. Byl jsem na začátku své trenérské dráhy a cítil jsem, že jsem u zrodu něčeho, co bude mít kvalitu i tradici,“ připomněl své začátky na Širůchu, kdy někteří z členů týmu trénovali po práci, František Komňacký. 

Spolu s ním byl prvním z majitelů šály také Libor Soldán, který v roce 2000 navlékal při postupu do ligy na rukáv dresu kapitánskou pásku. 

„V kariéře jsem zažil čtyři postupy do ligy, ale ten se Synotem byl nejkrásnější. Byli jsme tehdy neskutečná parta a fungovalo všechno. Od vedení přes trenéry, kabinu až po jednotlivé hráče… Navíc jsem na Slovácku našel i životní partnerku a usadil se tady natrvalo,“ přidal svoje vyznání Slovácku současný trenér Jiskry Staré Město.

Na pódiu pod fanouškovským transparentem čestného prezidenta 1.FC Slovácko Miroslava Valenty seniora se pak vystřídala řada bývalých hráčů, ať už z 1.FC SYNOT anebo 1.FC Slovácko. Na historická vzájemná derby klubů z obou břehů Moravy zavzpomínali zástupci Jiskry Staré Město a Slovácké Slávie Uherské Hradiště. „Bývaly to hodně vyhecované zápasy, na které chodilo mnoho fanoušků. Žil jimi celý region. Říz měly i na hřišti, ale po zápase jsme byli kámoši a většinou jsme se pak sešli pod Hvězdou,“ smáli se do mikrofonu při vzpomínce na legendární bar pod kinem Hvězda Jiří Kraml a Jiří Flašar.

SLOVÁCKÁ DĚDINA - 20 LET OD POSTUPU DO LIGY


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
čtvrtek, 08.10.2020 10:36
> všechna videa
FANSHOP
Vak na boty bílý

Vak na boty bílý
250 Kč

Peněženka 2020

Peněženka 2020
490 Kč

Sklenice na víno

Sklenice na víno
139 Kč

Zapalovač Slovácko

Zapalovač Slovácko
40 Kč

Tričko se znakem modré

Tričko se znakem modré
250 a 350 Kč

Láhev na pití

Láhev na pití
195 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Startuje další ročník e:LIGY pondělí, 26.10.2020 16:00
Startuje další ročník e:LIGY

B-tým: Podzimní část MSFL ukončena pondělí, 26.10.2020 13:33
B-tým: Podzimní část MSFL ukončena

Rozhovor s Marií Lysákovou neděle, 25.10.2020 16:13
Rozhovor s Marií Lysákovou

Daníček: Jedeme dál, jako by se hrálo pátek, 16.10.2020 12:28
Daníček: Jedeme dál, jako by se hrálo

LFA přerušila FORTUNA:LIGU úterý, 13.10.2020 16:30
LFA přerušila FORTUNA:LIGU

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace