Patrik Šimko nejen k Opavě a covidu

středa, 25.11.2020 20:24
Patrik Šimko nejen k Opavě a covidu
simko251120.JPG

Slovácko si vyplnilo reprezentační přestávku dohrávkou s Příbramí, ale hned další kolo bylo zase bez fotbalu. Utkání v Ostravě bylo kvůli nákaze koronavirem v týmu Baníku odloženo na neurčito.

„Každý se na utkání těšil. Po vysoké výhře s Příbramí jsme byli připravení a natěšení. Bohužel ve čtvrtek jsme se dozvěděli, že nebudeme hrát, takže se podle toho upravil program a odehráli jsme utkání alespoň mezi sebou,“ říká obránce Patrik Šimko. 

Slovácko v posledním zápase nastoupilo v novém rozestavení, když hrálo na tři obránce.

„Je to varianta a možnost překvapit soupeře. Kdykoliv můžeme přejít na systém se čtyřmi obránci, který jsme hráli několik let, ale od léta jsme zkoušeli alternativu se třemi obránci a myslím, že jsme to vstřebali celkem rychle. Ale jak říkám, je to to alternativa a jsme schopní hrát jak na tři obránce, tak i na čtyři,“ vysvětluje obránce Slovácka, které o víkendu přivítá tým Opavy.

„Měli dobrý vstup do zápasu, ale pak se ukázala síla Slavie a nasázeli jim šest branek. Já osobně to rozhodně nechci podcenit a myslím si, že celý tým k zápasu přistoupí zodpovědně. Samozřejmě ideální by bylo dát brzo branku, protože to nás uklidní a pak hrajeme mnohem uvolněněji,“ přeje si.

Hráči Slovácka před každým zápasem pravidelně absolvují testy na COVID-19, což se již slovenského rodáka netýká.

„Teď již testy podstupovat nemusím, protože jsem covid prodělal, takže na tři měsíce mám klid, ale pro představu to probíhalo tak, že každý týden nám byly každému odebrány vzorky z nosu a čekali jsme na výsledky. Před zápasem s Pardubicemi jsem měl pozitivní test, tak jsem musel do karantény,“ vysvětluje.

„Já jsem vůbec žádné příznaky neměl. Až když mi řekli, že jsem jako jediný pozitivní, tak jako bych si některé ty příznaky spíš vsugeroval. Navíc manželka je těhotná, tak jsme měl spíš obavu o ni a miminko. Ona šla pak taky na testy, ale naštěstí byla negativní. Následně se raději přestěhovala po dobu karantény k rodičům. I ostatní hráči z týmu měli kontrolní testy negativní,“ krčí rameny.

I když Uherskohradišťsko patří mezi regiony s vyšším výskytem nákazy, tak A-týmu Slovácka se nákaza zatím úspěšně vyhýbá. 

„My se řídíme interním nařízením, všichni jsme omezili kontakty a zatím se nám daří tomu vyhýbat, což je až zázrak, když se tento region bere jako rizikový. Ale můžu říct, že to máme nějak nastavené a opravdu se to snažíme dodržovat,“ pokračuje a vyhlíží našlapaný program v závěru roku.

„Je to jak v Premier League (smích). Není tam moc času skrz Euro. Každý chce hrát fotbal, tak budeme hrát i před Štědrým dnem. Hlavně ať už je tato nejistá doba pryč a vrátí se to do normálních kolejí, protože nejenomže nevíme do poslední chvíle jestli budeme hrát, ale i ty zápasy bez diváků jsou prostě smutné,“ dodává Patrik Šimko.

Utkání 9. ligového kola mezi Slováckem a Opavou se odehraje v sobotu 28. listopadu od 16:00 hod. na Městském fotbalovém stadionu v Uherském Hradišti. Bohužel i v tomto případě se utkání odehraje před prázdnými tribunami.


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
včera, 12:53
> všechna videa
FANSHOP
Bermudy tmavě modré

Bermudy tmavě modré
450 Kč

Magnetka Slovácko

Magnetka Slovácko
49 Kč

Tričko se znakem bílé

Tričko se znakem bílé
250 a 350 Kč

Dres originál Puma White 2019/2020

Dres originál Puma White 2019/2020
1990 Kč

Klíčenka Slovácko černá kůže

Klíčenka Slovácko černá kůže
99 Kč

Podložka pod myš

Podložka pod myš
99 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Slovácko loupilo v Ďolíčku před 27 minutami
Slovácko loupilo v Ďolíčku

Jurečka: Trenér nás drží nohama na zemi včera, 06:55
Jurečka: Trenér nás drží nohama na zemi

Přihraj:Král asistencí pro Lukáše Sadílka čtvrtek, 21.01.2021 13:57
Přihraj:Král asistencí pro Lukáše Sadílka

Kliment: Tři body jsme urvali srdíčkem čtvrtek, 21.01.2021 06:20
Kliment: Tři body jsme urvali srdíčkem

VIDEO: Trenér Svědík po zápase v Ostravě středa, 20.01.2021 19:55
VIDEO: Trenér Svědík po zápase v Ostravě

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace