Petržela: Poslední dny byly náročné

pondělí, 11.05.2020 16:18
Petržela: Poslední dny byly náročné
petrzela190819.jpg

Náročná zimní příprava, pak čtyři ligové zápasy a dá se říct další přípravné období. Pandemie koronaviru zasáhla do fotbalových soutěží po celé Evropě. Po dnešním dopoledním tréninku toho měli hráči plné nohy - „Je to náročné, ale to nejhorší snad již máme za sebou,“ říká záložník Milan Petržela.

Před odpoledním tréninkem bylo vidět, že dopolední fáze dala hráčům zabrat.

„Je potřeba to absolvovat, abychom byli připravení na ligu, až to začne. Všichni jsme unavení, máme toho dost, ale než to vypukne, tak zase budeme všichni ve formě,“ říká s lehkým úsměvem slovácký štírek, který na dopoledním tréninku našel i pozitiva.

„Fotbal je kolektivní sport, takže je špatně, když nás trénovalo třeba pět. To člověk nemůže ani pořádně nic natrénovat. Jsme rádi, že se to uvolňuje a může nás trénovat víc,“ vysvětluje Petržela, který vyhlíží tréninky zaměřené spíše na herní stránku. 

„To nejhorší snad již máme za sebou. Tento týden má být sice ještě trošku náročnější, ale pak už to bude směřovat k zápasům. Má se hrát úterý – sobota nebo středa – neděle, takže těch náročných tréninků již moc nebude a všechno se bude soustředit na zápasové situace,“ pokračuje a těší se na první ligový zápas. 

„Toto nikdo nepamatuje a nemohli jsme to nijak ovlivnit. Všichni se těšíme, i když nás mrzí, že na stadionu nebudou moct být fanoušci, ale to nemůžeme nijak ovlivnit. Ty zápasy budou v tomto směru trošičku smutné, ale na samotné zápasy se těšíme,“ říká a vzpomíná na utkání, které bez diváků odehrál. 

„Hrál jsem před prázdným stadionem a musím říct, že to je do jisté míry o ničem, protože dáte branku a nemáte to pořádně s kým oslavit. Chybí tam ty emoce diváků, se kterými se můžete z branky radovat. Takto si po brance jen plácnete a jdete na půlku,“ popisuje zkušenosti ze zápasu bez diváků.

Že by se soutěž nakonec nedohrála, si Milan Petržela ani nechce připouštět.

„Já doufám, že se to dohraje. Když už zase naplno trénujeme a celkově je situace kolem pandemie pod kontrolou, tak by byla škoda to nedohrát. Samozřejmě uvidíme, co přinese další vývoj, ale já doufám, že to co nejdříve bude v pohodě, a že se kromě nás vrátí co nejdříve na tribuny i diváci,“ dodává Petržela.


Článek je přiřazen k hráči: Milan Petržela.

Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
pondělí, 01.03.2021 07:02
> všechna videa
FANSHOP
Magnetka Slovácko

Magnetka Slovácko
49 Kč

Mikina Slovácko šedá

Mikina Slovácko šedá
990 Kč

Zimní čepice tmavě modrá

Zimní čepice tmavě modrá
350 Kč

Držák na dudlík Slovácko

Držák na dudlík Slovácko
450 Kč

Sklenice na víno sada 6 ks

Sklenice na víno sada 6 ks
700 Kč

Dres replika Puma White

Dres replika Puma White
790 a 990 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Zápasy s Pardubicemi a Sigmou odloženy čtvrtek, 04.03.2021 13:52
Zápasy s Pardubicemi a Sigmou odloženy

Sadílek: Byl to spíš centr než střela úterý, 02.03.2021 09:15
Sadílek: Byl to spíš centr než střela

VIDEO: Michal Kadlec po zápase se Slavií pondělí, 01.03.2021 07:00
VIDEO: Michal Kadlec po zápase se Slavií

VIDEO: Tiskovka po zápase se Slavií neděle, 28.02.2021 19:49
VIDEO: Tiskovka po zápase se Slavií

Slovácko podlehlo Slavii 2:3 neděle, 28.02.2021 17:51
Slovácko podlehlo Slavii 2:3

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace