Pohledem Ředitele klubu

pátek, 07.06.2019 16:12
Pohledem Ředitele klubu
pojezny250717.jpg

Koncem května odehrálo Slovácko poslední ligové utkání a v půlce června znovu odstartuje letní příprava. S ředitelem 1.FC SLOVÁCKO Petrem Pojezným jsme probrali témata nejen k poslední sezoně, ale i k finanční kondici klubu, či změnám v kádru...

HODNOCENÍ SEZONY...

Sezonu hodnotím jako nesmírně náročnou. Dobře jsme začali, pak jsme se propadli až na samé dno, v polovině soutěže jsme se zvedli a nakonec jsme vyhráli skupinu o záchranu. Je třeba si z toho vzít to pozitivní a jít s tím dále. 

NADSTAVBA SOUTĚŽE...

Pro diváky asi zajímavější, pro nás to byli větší nervy než bylo dříve zvykem. Pro klub našeho formátu jsou to ale neúměrně navýšené náklady, diváků moc na skupinu o záchranu nechodilo a příjmy z nadstavby jsou mizerné. Snad to v budoucnu přinese nějaké ovoce, ale je to cesta trnitá.

PŘED STARTEM SOUTĚŽE...

Letní příprava odstartuje koncem příštího týdne a kromě tréninkových jednotek nás čekají přípravné zápasy a Soustředění bude ve Slovinsku. Liga začíná už druhý víkend v červenci. Mimo běžných věcí bude novinkou v klubu změna dodavatele sportovního vybavení z NIKE na PUMA. Věřím, že se na sportovním úseku projeví síla dvojice Veliche Shumulikoskiho s trenérem Martinem Svědíkem. V mládeži má naši společnou důvěru tým trenérů vedených šéftrenérem Michalem Kordulou. Také nesmíme zapomenout na naše nezdolné týmy děvčat pod vedením šéftrenéra Mirka Zbořila. My všichni budeme pracovat na tom, aby Slovácko hrálo důstojnou roli na všech úrovních. 

K FINANČNÍ KONDICI...

V prvé řadě klub díky podpoře pana Zemka obdržel na nadcházející sezónu GOLD licenci, což je první předpoklad jakési stability jak u financí tak i v otázce zázemí. Vůbec se nám ale nedaří vylepšit podmínky a areály pro mládež, kde nám ujíždí vlak. Všude platíme navyšující se náklady na provoz, což se promítá do reálných kroků, kdy si nemůžeme dovolit věci, které by nás sportovně posunuly dál. 

K ODCHODU HOLDINGU SYNOT...

Jak na nás dolehne odchod holdingu SYNOT z fotbalu je zatím nejasné a není to tak úplně ani otázka pro mě. Tyto finance nám ale chybět budou. Věřím, že není všem dnům konec, ale komplikace to každopádně je. Brečení nám nepomůže, my si s tím musíme poradit, oslovit další partnery, uvidíme jak se k tomu postaví radnice atd. 

K ZÁCHRANĚ U19 V DOROSTENECKÉ LIZE...

Hrát o výsledky u mládeže je vždy problematické téma. U nás často dochází vzhledem k rozvoji hráčů v mládeži k posunům v kategoriích výše a protože nemáme tak početně silné ročníky jak velké města, tak se to často projeví ve výsledcích. Recept je na to jediný a to ten, že naši trenéři musí na dalších mladých hráčích pracovat a výsledek zase přijde.

ZMĚNY V TÝMU...

O některé naše hráče registrujeme zvýšený zájem, ale my chceme, pokud to bude možné, udržet tým co nejvíce pohromadě, abychom se mohli ve svých přáních posunout výš. Když se objeví sponzoři, objeví se i posily. My jsme tu od toho, abychom makali na tom co tu máme. Dominik Janošek odchází do Plzně. Uvidíme, jestli se po přípravě v Plzni znovu neotevře téma, že by pokračoval u nás. My o to velký zájem máme. Končí hostování k 30.6.2019 u Jardy Diviše, tam je překážkou výše opce vzhledem k věku hráče a Filip Hološko si zatím nechal čas na rozmyšlenou. Všichni ostatní hráči by s námi měli pokračovat dál normálně do přípravy, ale ve fotbale se věci mění každým dnem. Do přípravy se k týmu připojí také Navrátilci z hostování Filip Kubala, Emil Tischler a Tomáš Vasiljev. David Machalík se pravděpodobně rovnou zapojí do přípravy s vybraným týmem z druhé ligy.


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
pondělí, 07.06.2021 04:06
> všechna videa
FANSHOP
Tričko se znakem bílé

Tričko se znakem bílé
250 a 350 Kč

Šála bílomodrá

Šála bílomodrá
350 Kč

Trenýrky Nike světle modré

Trenýrky Nike světle modré
700 Kč

Otvírák na přívěsku

Otvírák na přívěsku
49 Kč

Podtácek Slovácko

Podtácek Slovácko
99 Kč

Samolepka Slovácko

Samolepka Slovácko
89 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Tamara Morávková hráčkou Slovácka včera, 12:49
Tamara Morávková hráčkou Slovácka

Podpořte NF KRTEK a získejte dres Kadlece pondělí, 07.06.2021 16:00
Podpořte NF KRTEK a získejte dres Kadlece

Informace k letní přípravě A-TÝMU pondělí, 07.06.2021 10:20
Informace k letní přípravě A-TÝMU

Ženy nedaly šance a prohrály s Plzní neděle, 06.06.2021 22:00
Ženy nedaly šance a prohrály s Plzní

Po nejlepší sezóně vzhůru do pohárů! středa, 02.06.2021 10:09
Po nejlepší sezóně vzhůru do pohárů!

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace