Pojezný: Hlavní činnost klubu je ochromena

čtvrtek, 02.04.2020 10:58
Pojezný: Hlavní činnost klubu je ochromena
pojezny020420.jpg

Česko je ochromeno nouzovým stavem a fotbalové soutěže jsou pozastaveny až do odvolání. Jak pandemie koronaviru dopadla na dění v klubu nám přiblížil Petr Pojezný, ředitel 1.FC SLOVÁCKO.

Jak se na klubu projevuje probíhající pandemie?
Je ochromena jeho hlavní činnost a celý sportovní úsek funguje pouze formou řízených individuálních tréninků. Do klubu dochází pouze zaměstnanci, kteří si jednotlivě na svých úsecích řeší potřebné úkony, tak abychom byli neustále připraveni znovu naskočit a snažíme se jak je to jen možné eliminovat ztráty, které nás trápí.

Některé kluby snížili hráčům základní platy, jak je na tom Slovácko?
My ke konkrétním krokům směrem k odměnám hráčů a realizačních týmů zaujmeme stanovisko až poté, co bude rozhodnuto jestli se soutěž dohraje a jaké konkrétní dopady to bude mít na náš klub celkově. V současné době platíme základní měsíční mzdy dle dohodnutých smluv.

Jak na danou situaci reagují sponzoři?
Víceméně se všichni zabývají primárně svým hlavním byznysem a vše budou s námi řešit až s odstupem času dle vývoje situace.

Jaké jsou nejnovější informace ohledně dohrání soutěže?
Dle nám zaslaných zpráv od FAČR a LFA jsou poslední informace takové, že o osudu amatérských soutěží a soutěží mládeže má rozhodnout dne 7.4.2020 výkonný výbor FAČR. U profesionální soutěže nám LFA zatím zaslala poslední vyjádření 27.3.2020, kde nás informovala, že záměrem UEFA je prioritně dohrání národních soutěží. UEFA k tomu vytváří termínový prostor tak, že stanovila nový termín pro začátek příštího soutěžního ročníku 2020/2021 všech ligových soutěží v Evropě na 12.9.2020. Zároveň potvrdila informaci, že pro dohrání zbývající části tohoto ročníku není termín 30.6.2020 limitující a je připravena prodloužit termín až na konec července, popřípadě až do začátku srpna 2020. Pro nás to tím pádem znamená, že pořád žije naděje, že ligu dohrajeme. Můj názor je, že na základě nám zaslaných informací pro možnost dohrání soutěže je nutno začít zase hrát nejpozději 13.6.2020. Jinak to nevidím reálně. Amatérské a mládežnické soutěže se dle mě nedohrají a měl by o tom výkonný výbor definitivně rozhodnout ať se všichni dle toho můžou zařídit.

Co hráči, kterým končí smlouva, jak to bude u nich s dohráním soutěže?
V současné době to není jednoznačně rozhodnuto, UEFA musí stanovit zda se prodlouží jejich platnost do dohrání soutěží či nikoliv.

Bude klub nějak kompenzovat permanentní vstupenky? 
Zatím to je předčasná otázka. Pokud se ale soutěž nedohraje, tak určitě současné držitele permanentek zvýhodníme při nákupu nové permanentky pro příští ročník. Pro zajímavost musím říct, že mě potěšily reakce některých fanoušků. Dorazilo nám na sekretariát několik emailů od našich příznivců, kteří nám vyjadřují podporu a případných kompenzací se vzdávají ve prospěch klubu. To nás samozřejmě velmi těší a vážíme si toho. Nicméně jak jsem zmiňoval, pokud by se soutěž nedohrála, tak držitele permanentek zvýhodníme při nákupu permanentky nové.


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
včera, 07:02
> všechna videa
FANSHOP
Tričko Jeden kraj - jeden klub folklórní

Tričko Jeden kraj - jeden klub folklórní
290 a 390 Kč

Mikina Slovácko šedá

Mikina Slovácko šedá
990 Kč

Šála tkaná

Šála tkaná
350 Kč

Tričko Slovácko šedé

Tričko Slovácko šedé
390 Kč

Hrnek Slovácko logo pruhy

Hrnek Slovácko logo pruhy
190 Kč

Tréninkové triko Puma černo-modré

Tréninkové triko Puma černo-modré
790 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
VIDEO: Michal Kadlec po zápase se Slavií včera, 07:00
VIDEO: Michal Kadlec po zápase se Slavií

VIDEO: Tiskovka po zápase se Slavií neděle, 28.02.2021 19:49
VIDEO: Tiskovka po zápase se Slavií

Slovácko podlehlo Slavii 2:3 neděle, 28.02.2021 17:51
Slovácko podlehlo Slavii 2:3

Statistiky a zajímavosti zápasů se Slavií neděle, 28.02.2021 11:34
Statistiky a zajímavosti zápasů se Slavií

Kalabiška: Na podcenění jsme moc vysoko pátek, 26.02.2021 21:12
Kalabiška: Na podcenění jsme moc vysoko

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace