Rada a Sadílek před zápasem s Libercem

čtvrtek, 10.09.2015 10:30
Rada a Sadílek před zápasem s Libercem
rada130514.jpg

Letošní Slovácké slavnosti vína ozdobí utkání domácí nejvyšší soutěže mezi Slováckem a Libercem. Na zápas se celý klub svědomitě připravuje tak, aby si fanoušci mohli domů odnést jedinečný zážitek. Na duel se soustředí i samotní hráči. Jak se těší Tomáš Rada a Lukáš Sadílek? Druhý jmenovaný se rozpovídal také o své reprezentační zkušenosti.

Kvapným tempem se blížící domácí zápas s Libercem bude v lecčem speciální. Uherské Hradiště bude prodchnuto neopakovatelnou atmosférou už tradičních slavností vína a tentokrát k jejich programu bude patřit právě ligový duel Slovácka. Pro fanoušky čeká spousta překvapení, tajemstvím naopak není, že krojovaní budou mít na tribunu D vstup zdarma!

„Slavnosti jsou populární, mají pro lidi určitý význam, tak doufám, že se dostanou i na stadion. Snad nás podpoří, a doufám, že zápas zvládneme a pomůžeme dobré náladě ve městě,“ přeje si devatenáctiletý záložník Lukáš Sadílek. Jeho rodným krajem je Slovácko, zákonitě má proto k vínu dobrý vztah.

„Mně chutná, hlavně bílé. Každý rok se na slavnosti podívám, je to tady pěkné, super jsou i akce okolo,“ pochvaluje si. „Mám babičku v Petrově, párkrát jsem byl ve vinohradě a samozřejmě i ve sklípku, ale nijak často se tam nedostanu. Vzhledem k tomu, že jsem sportovec, tak ani nemůžu,“ vtipkoval. To rodilý Pražák Tomáš Rada vínu příliš neholduje.

„Já víno nepiju, takže aspoň nemám pokušení obíhat sklípky,“ směje se zkušený obránce. „Ve sklípku jsem byl jednou, maximálně si dám skleničku a to mi stačí,“ dodal vzápětí. Jedinečný duch Moravy však nasát stihl, rozhodně se na Slovácké slavnosti vína nechystá poprvé. „Párkrát jsem tuto akci zažil, toto bude potřetí, pokud se nepletu. Je to určitě něco jiného než je v Praze nebo okolí. Morava je tímto specifická. Předloni jsem to viděl poprvé a byl to zážitek. Stejně jako jízda králů a tak dále, hodně zajímavé,“ podotkl dvaatřicetiletý rutinér.

Zatímco Rada absolvoval tréninkové dávky s modrobílými, Lukáš Sadílek se zúčastnil kempu reprezentace do 20 let a odcestoval také k dvojutkání s Anglií. „První zápas jsme hráli v jejich reprezentačním centru, to bylo utkání bez diváků, celkově to působilo tréninkově. Zároveň jsme nevěděli, co od nich čekat, jakou mají kvalitu. Přesvědčili jsme se, že kvalitu mají velkou,“ popsal zápas, který Češi nezvládli a prohráli 0:5.

Následně však Albionu porážku vrátili, když zásluhou Yunise zvítězili těsně 1:0. „Druhý zápas byl normálně před diváky, hrál se večer, takže to mělo fotbalovou atmosféru. Řekli jsme si, jaké jsme dělali chyby a věděli jsme víc, co na ně máme hrát. Sice jsme měli štěstí, dali jsme jednu branku a oni měli šance, ale zvítězili jsme, a to je důležité,“ shrnul druhé utkání. V něm Sadílek odehrál třicet minut.

Utkání na ostrovech se mimořádně povedlo Vítovi Nemravovi, který udržel nulu a značně tak přispěl k již zmiňovanému vítězství. „Víťovi se ten zápas hodně povedl, držel nás celou dobu, protože Angličané kontrolovali hru, drželi míč, ale my jsme dobře bránili a vyráželi do protiútoků. Z nich jsme dali i jednu branku a ke konci jsme mohli dát další, ale trefili jsme tyčku. Víťa nás v zápase hodně podržel,“ chválil spoluhráče ze Slovácka i z reprezentace technicky zdatný Sadílek.

Tomáš Rada se zamýšlel nad zápasem s Libercem, který je pouze o bod v závěsu za Slováckem. „Liberec je aktuálně hodně těžký soupeř, možná jeden z nejtěžších v lize. Momentálně hrají vynikající fotbal a je vidět, že oproti loňské sezóně se obrovsky zvedli, doplnili kádr výbornýma fotbalistama. Rozhodně nás nečeká nic jednoduchého. Doufám, že přijde hodně lidí a bude to zajímavý fotbal,“ myslí si Rada. Vědom si je také předností největších hvězd soupeře.

„Šural, Shala i Pavelka jsou vynikající hráči. Navíc je tam na hrotu Bakoš, zkraje je dobrý Delarge. Ten mančaft si sednul.“

Pozitivně naladěný zůstává Lukáš Sadílek. „Když vyhrajeme, tak se na slavnosti určitě podíváme,“ slibuje se smíchem. Zápas začíná v sobotu v 17 hodin a pro krojované diváky je zdarma.


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
čtvrtek, 13.05.2021 09:20
> všechna videa
FANSHOP
Magnetka Slovácko

Magnetka Slovácko
49 Kč

Samolepka Slovácko

Samolepka Slovácko
89 Kč

Propiska bílá

Propiska bílá
45 Kč

Šála tkaná

Šála tkaná
350 Kč

Šála Modrobílé srdce mé světle modrá

Šála Modrobílé srdce mé světle modrá
350 Kč

Dres originál Puma White 2019/2020

Dres originál Puma White 2019/2020
1990 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Hodnocení nedohraných soutěží čtvrtek, 13.05.2021 14:00
Hodnocení nedohraných soutěží

Tomič: Sérii Bohemky chceme přerušit středa, 12.05.2021 16:00
Tomič: Sérii Bohemky chceme přerušit

Na Bohemku permice C1, C2, C3, C5, C6 a C7 úterý, 11.05.2021 10:00
Na Bohemku permice C1, C2, C3, C5, C6 a C7

TVS: Milan Petržela po výhře v Karviné pondělí, 10.05.2021 07:37
TVS: Milan Petržela po výhře v Karviné

TVS: Martin Svědík po zápase s Karviné neděle, 09.05.2021 19:52
TVS: Martin Svědík po zápase s Karviné

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace