Posezónní tisková konference Slovácka

středa, 01.06.2011 21:35
Posezónní tisková konference Slovácka
urbanek_slavia.jpg

V úterý odpoledne se v tiskovém středisku odehrála tisková konference po skončení další prvoligové sezóny, v níž se tým 1.FC Slovácko umístil s 31 body na 12. místě. Za klub se před novináři ukázal jak majitel klubu, pan Zdeněk Zemek, tak i jeden z členů představenstva, pan František Čapek, ředitel klubu Vladimír Krejčí a sportovní ředitel a trenér Miroslav Soukup.

Slovácko má za sebou druhý rok v nejvyšší soutěži po návratu mezi elitu a oproti minulé sezóně se nemuselo bát o záchranu do posledního kola. Klub tak potvrdil vzestupnou tendenci a zaznamenal nejlepší umístění za posledních pět let. Tým navíc zlepšil produktivitu na hřištích soupeřů, odkud si dovezl 12 bodů, čímž dorovnal klubový rekord ze sezóny 2003/2004. Miroslav Filipko dostal ocenění na galavečeru Zlatý míč ČR jako nejlepší gólman v jedenáctce sezóny. Fanoušci Slovácka si zase odvezli cenu Fanoušci sezóny. Klub zároveň potvrdil dobrou práci s mládeží, když do hry zasáhlo osm odchovanců fotbalové akademie.

Hráčský kádr dozná před další sezónou několik změn. V klubu ke 30. červnu končí hráči, kteří zde byli na hostování a klub na ně neuplatňuje – jmenovitě jsou to Amadou Cissé, který celou dobu laboroval se zraněním a Daniel Nešpor. Oba dle vyjádření nenaplnili naděje do nich vkládané. Bohužel se pravděpodobně nepodaří udržet ani Jiřího Valentu, který neměl opci a klub o jeho působení zájem měl, ale Jablonec jako mateřský klub jej chce do přípravy.

Dalšími odcházejícími jsou hráči, se kterými klub neprodlouží smlouvu. Jsou jimi Aleš Urbánek a Petr Švancara.
„Petra Švancaru jsme pozvali na představenstvo a po ocenění jeho působení v klubu jsme se po vzájemné dohodě rozhodli ukončit spolupráci. Takové gesto jsme udělali proto, abychom mu poděkovali za vše, co klubu přinesl. Jakékoli další rozebírání není vhodné,“ prohlásil Zemek a pan Čapek jako člen představenstva vše shrnul jednoznačně. „Petr Švancara je výborný, ale specifický fotbalista. Není to ale fotbalista, který může hrát s každým. Dva roky jsme se vzhledem k jeho kvalitám snažili vytvořit tým, který by jeho kvality pozvedl. Svůj úkol si tady splnil na výbornou a nastala otázka, jestli i v budoucnu budeme hru přizpůsobovat Petru Švancarovi, a vyměníme polovinu mužstva, nebo budeme pokračovat v budování mladého týmu. My jsme se rozhodli pro druhou variantu,“ uzavřel kapitolu Petr Švancara Čapek.

Ohledně hráčů příchozích tedy padla jen jména odchovanců. „Do přípravy se určitě zapojí Svízela, který nám pro tuto sezónu vypadli ze zdravotních důvodů, vrací se Milan Kerbr, dále to budou Jeleček, Daníček, a u Sládka má Myjava zájem o transfer, takže aktuálně jednáme o tom, zda zůstane nebo přestoupí,“ prozradil Soukup, který ještě není rozhodnutý v případě Radka Szmeka, naopak jasno má v případě běloruského brankáře Matalyhy. "Ilja Matalyha byl ze všech zimních realizací asi ten nejsprávnější krok. Prokázal kvalitu, naplnil představy, se kterými přišel. Má zkušenosti, přijatelný věk a může být mezičlánkem mezi Filipkem a Hečou, takže i nadále zůstává v týmu," prozradil Soukup.

Začátek přípravy bude 20. června, první tři týdny se bude tým připravovat v domácích podmínkách, následovat bude týdenní soustředění v Rakousku a zbytek přípravy znovu doma.


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
včera, 21:50
> všechna videa
FANSHOP
Placka Slovácko modrá

Placka Slovácko modrá
30 Kč

Vak na boty bílý

Vak na boty bílý
250 Kč

Propiska bílá

Propiska bílá
45 Kč

Tričko Slovácko Navy

Tričko Slovácko Navy
290 a 390 Kč

Dres originál Puma White 2019/2020

Dres originál Puma White 2019/2020
1990 Kč

Dres originál Puma Electric Blue 2019/2020

Dres originál Puma Electric Blue 2019/2020
1990 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Slovácko hrálo s Olomoucí bez branek včera, 20:26
Slovácko hrálo s Olomoucí bez branek

Utkání se Sigmou bohužel bez fanoušků pondělí, 25.05.2020 11:40
Utkání se Sigmou bohužel bez fanoušků

VIDEO: Magazín před Olomoucí sobota, 23.05.2020 09:03
VIDEO: Magazín před Olomoucí

Novinky PUMA ve Fanshopu čtvrtek, 21.05.2020 14:00
Novinky PUMA ve Fanshopu

Michal Kadlec vyhlíží restart ligy čtvrtek, 21.05.2020 10:00
Michal Kadlec vyhlíží restart ligy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace