Posezónní tisková konference Slovácka

středa, 1. 6. 2011 21:35
Posezónní tisková konference Slovácka
urbanek_slavia.jpg

V úterý odpoledne se v tiskovém středisku odehrála tisková konference po skončení další prvoligové sezóny, v níž se tým 1.FC Slovácko umístil s 31 body na 12. místě. Za klub se před novináři ukázal jak majitel klubu, pan Zdeněk Zemek, tak i jeden z členů představenstva, pan František Čapek, ředitel klubu Vladimír Krejčí a sportovní ředitel a trenér Miroslav Soukup.

Slovácko má za sebou druhý rok v nejvyšší soutěži po návratu mezi elitu a oproti minulé sezóně se nemuselo bát o záchranu do posledního kola. Klub tak potvrdil vzestupnou tendenci a zaznamenal nejlepší umístění za posledních pět let. Tým navíc zlepšil produktivitu na hřištích soupeřů, odkud si dovezl 12 bodů, čímž dorovnal klubový rekord ze sezóny 2003/2004. Miroslav Filipko dostal ocenění na galavečeru Zlatý míč ČR jako nejlepší gólman v jedenáctce sezóny. Fanoušci Slovácka si zase odvezli cenu Fanoušci sezóny. Klub zároveň potvrdil dobrou práci s mládeží, když do hry zasáhlo osm odchovanců fotbalové akademie.

Hráčský kádr dozná před další sezónou několik změn. V klubu ke 30. červnu končí hráči, kteří zde byli na hostování a klub na ně neuplatňuje – jmenovitě jsou to Amadou Cissé, který celou dobu laboroval se zraněním a Daniel Nešpor. Oba dle vyjádření nenaplnili naděje do nich vkládané. Bohužel se pravděpodobně nepodaří udržet ani Jiřího Valentu, který neměl opci a klub o jeho působení zájem měl, ale Jablonec jako mateřský klub jej chce do přípravy.

Dalšími odcházejícími jsou hráči, se kterými klub neprodlouží smlouvu. Jsou jimi Aleš Urbánek a Petr Švancara.
Petra Švancaru jsme pozvali na představenstvo a po ocenění jeho působení v klubu jsme se po vzájemné dohodě rozhodli ukončit spolupráci. Takové gesto jsme udělali proto, abychom mu poděkovali za vše, co klubu přinesl. Jakékoli další rozebírání není vhodné,“ prohlásil Zemek a pan Čapek jako člen představenstva vše shrnul jednoznačně. „Petr Švancara je výborný, ale specifický fotbalista. Není to ale fotbalista, který může hrát s každým. Dva roky jsme se vzhledem k jeho kvalitám snažili vytvořit tým, který by jeho kvality pozvedl. Svůj úkol si tady splnil na výbornou a nastala otázka, jestli i v budoucnu budeme hru přizpůsobovat Petru Švancarovi, a vyměníme polovinu mužstva, nebo budeme pokračovat v budování mladého týmu. My jsme se rozhodli pro druhou variantu,“ uzavřel kapitolu Petr Švancara Čapek.

Ohledně hráčů příchozích tedy padla jen jména odchovanců. „Do přípravy se určitě zapojí Svízela, který nám pro tuto sezónu vypadli ze zdravotních důvodů, vrací se Milan Kerbr, dále to budou Jeleček, Daníček, a u Sládka má Myjava zájem o transfer, takže aktuálně jednáme o tom, zda zůstane nebo přestoupí,“ prozradil Soukup, který ještě není rozhodnutý v případě Radka Szmeka, naopak jasno má v případě běloruského brankáře Matalyhy. "Ilja Matalyha byl ze všech zimních realizací asi ten nejsprávnější krok. Prokázal kvalitu, naplnil představy, se kterými přišel. Má zkušenosti, přijatelný věk a může být mezičlánkem mezi Filipkem a Hečou, takže i nadále zůstává v týmu," prozradil Soukup.

Začátek přípravy bude 20. června, první tři týdny se bude tým připravovat v domácích podmínkách, následovat bude týdenní soustředění v Rakousku a zbytek přípravy znovu doma.


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
Reklama
TVSlovácko
sobota, 17. 3. 2018 18:03
> všechna videa
FANSHOP
Otvírák

Otvírák
40 Kč

Šála Slovácké peklo

Šála Slovácké peklo
350 Kč

Dres replika modrý

Dres replika modrý
790 Kč

Tričko jeden kraj - jeden klub bílé

Tričko jeden kraj - jeden klub bílé
250 a 350 Kč

Šála Jsem modrobílý

Šála Jsem modrobílý
350 Kč

Peněženka

Peněženka
490 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Havlík: Pauza? Trénujeme o to intenzivněji před hodinou
Havlík: Pauza? Trénujeme o to intenzivněji

Hráči 1.FCS v nominacích reprezentace ČR pondělí, 19. 3. 2018 16:00
Hráči 1.FCS v nominacích reprezentace ČR

Ve středu se Suchovem a do Síně slávy pondělí, 19. 3. 2018 13:25
Ve středu se Suchovem a do Síně slávy

U17: Dorost Slovácka veze výhru z Ostravy pondělí, 19. 3. 2018 08:15
U17: Dorost Slovácka veze výhru z Ostravy

U19: Těsná prohra v Ostravě pondělí, 19. 3. 2018 08:00
U19: Těsná prohra v Ostravě

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace