Preview před zápasem s Bohemians 1905

čtvrtek, 15. 4. 2010 12:21
Preview před zápasem s Bohemians 1905
fanousci_banik.JPG
Situace u dna tabulky se po posledním kole opět zdramatizovala. Kladno si dvěma výhrami hodně vylepšilo pozici. Trenér Josef Mazura si však zvýšený tlak na své mužstvo nepřipouští. „Ten tlak je tady pořád. Dokud není třicáté kolo a člověk nemá jistotu, že jste zachránění, tak je tlak v lize pořád. Do konce ligy je ale pořád ještě hodně kol, abychom body udělali a zachránili se,“ je přesvědčený, že Slovácko má svůj osud pevně ve svých rukou Mazura.

K mírnému optimismu jej svádí i výkon jeho mužstva ve druhém poločase na ostravských Bazalech, kde nebyl daleko od zisku aspoň jednoho bodu. „Dokázali jsme dát na Baníku dvě branky a je škoda, že jsme ten zápas nedokázali dotáhnout alespoň k remíze. V první půli jsme měli z Baníku trochu obavy, protože jsme věděli, že Baník je silné mužstvo.

Dali jsme hned v úvodu branku, jenže pak jsme zůstali stát před naším vápnem a nechtěli jsme hrát. Baník nás proto dostal pod velký tlak a dal nám dva góly. Ve druhé půli jsme neměli co ztratit, začali jsme si věřit ve hře i v přihrávkách a už náš fotbal vypadal jinak,“ pochválil výkon svých svěřenců v posledním kole. Teď už však zaměřuje svoji pozornost na sobotní duel s vršovickými klokany, které vůbec nepodceňuje.

„Bohemka je dobré ligové mužstvo s osobnostma i kvalitními hráči. Hraje s nasazením a opírá se o zkušené hráče Hartiga, Kaufmana mají tam i rychlé hráče, Nikla vzadu. Je to hodně zkušené mužstvo, které umí hrát fotbal. Vezměte ještě Rotha, na kterého jsem zapomněl a kterého známe z krátkého působení na Slovácku.

Myslím, že mají vyrovnané mužstvo. Mají dvacet pět bodů a když k nim přičtu i ty kontumační, tak osmadvacet a proto myslím, že i tady se nebudou hnát dopředu a mohou hrát klidně,“ naznačuje Mazura, co jeho svěřence bude čekat a vzápětí přidává svůj recept. „Musíme hrát ofenzívní fotbal s tím, že si musíme vytvořit šance a ty proměnit. Na druhou stranu nesmíme dostat branku a celý kolektiv musí pracovat pro vítězství.

Nesmíme se zbláznit, chtít vyhrát za každou a tím otevřít okénka v obraně, abychom nedostali branku,“ vsází na pevnou defenzívu Josef Mazura, který nemá k dispozici kompletní kádr. „Malinko se to zlepšilo. Vrátil se nám Nečas, klid dostal kvůli svalovému zranění Ondřejka. Uvidíme, jestli se stihne dát dohromady. Kdo nám stále chybí, je Aleš Urbánek. Problémy se zuby měl i Lukáš Kubáň.,“ vypočítává marody Mazura.

V úvodu utkání bude minutou ticha uctěna památka obětí tragického neštěstí polské vládní delegace v ruském Smolensku.

Statistika vzájemný utkání 1.FC Slovácko – Bohemians 1905

Celková bilance: 7 zápasů 4-2-1 11:6
Domácí statistika: 3 zápasy 2-1-0 6:2
Nejčastější výsledky: 2:1 a 3:1 (2x)
Nejvíc branek za Slovácko: 5 – Kowalík a 2 – Malár
Nejvíc branek za Bohemians: 2 – Kisel
Největší návštěva na Slovácku: 3.962 diváků – 11.března 2001 (1.liga, 0:0)

Zajímavost:
První vzájemné utkání na Širůchu 11.3.2001 musel rozhodčí Marada v 19.minutě za stavu 0:0 přerušit pro silné krupobití. Po skončení krupobití byl zápas ukončen pro nezpůsobilou hrací plochu a utkání bylo dohráno za tři dny. Zápas skončil bez branek.

V posledním kole ročníku 2002-03 byl zápas mezi Bohemians a Synotem odehrán na neutrálním hřišti v Pardubicích, protože pražský klub byl potrestán za inzultaci rozhodčího fanouškem Bohemians v zápase se Spartou. Pardubický duel skončil vítězstvím Synotu 2:1.

Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
včera, 16:44
> všechna videa
FANSHOP
Dres originál Nike bílý 2018/2019

Dres originál Nike bílý 2018/2019
900 Kč

Tričko se znakem bílé

Tričko se znakem bílé
250 a 350 Kč

Tričko polo Nike černo-modré

Tričko polo Nike černo-modré
790 Kč

Minišála

Minišála
99 Kč

Zapalovač Slovácko

Zapalovač Slovácko
40 Kč

Šála Jsem modrobílý

Šála Jsem modrobílý
350 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Víkendové výsledky mládežnických celků před 6 hodinami
Víkendové výsledky mládežnických celků

Ohlasy po zápase v Liberci včera, 08:45
Ohlasy po zápase v Liberci

VIDEO: Tiskovka po zápase v Liberci neděle, 21. 4. 2019 19:56
VIDEO: Tiskovka po zápase v Liberci

Bod z Liberce odvál třetí pokutový kop neděle, 21. 4. 2019 19:03
Bod z Liberce odvál třetí pokutový kop

Statistiky a zajímavosti zápasů s Libercem neděle, 21. 4. 2019 10:00
Statistiky a zajímavosti zápasů s Libercem

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace