Slovácko porazilo Třinec 1:0

úterý, 19.05.2020 16:43

V dalším přípravném zápase před návratem FORTUNA:LIGY na fotbalové trávníky hostilo Slovácko na hlavním stadionu Třinec. Utkání nebylo bohaté na góly, ale Slovácko potvrdilo herní kvalitu, i když z množství šancí skončila gólem jen hlavička Zajíce.

Šancí ale bylo k vidění v prvním poločase několik. Hned první měl k dispozici hostující Kušnír po standardní situaci, ale míč zachytil Trmal.

Po lehké šanci, která vznikla po centru Navrátila, se po přibližně dvaceti minutách hry dostal ke střele zpoza vápna Havlík, ale Chmiel předvedl vynikající zákrok.

O pár minut později měl tutovou šanci Sadílek, ale Chmiel se opět vytáhl skvělým zákrokem a míč udržel před brankovou čarou. Šanci dát vedení Slovácku měl i Daníček, ale i jeho ránu vyrazil gólman soupeře.

Slovácko mělo v prvním poločase více šancí a zejména v jeho druhé části gólmana Třince hodně zaměstnalo, ale do vedení se nedostalo.

Další příležitosti ovšem domácí měli po pauze. Petržela hned pět minut po startu poločasu trefil tyč. Na druhé straně utekl hostující Machalík, ale Trmal ho i s pomocí lehčího faulu zastavil.

Pak už se hosté především bránili. Centr Petržely ovšem vychytal po hlavičce Zajíce z malého vápna Chmiel. Po hodině hry už se skóre měnilo. Tomáš Zajíc dostal krásný centr do vápna, který usměrnil za bezmocného Chmiela.

Slovácko mělo následně další příležitosti zvýšit vedení, příležitosti měli Zajíc i Kohút a kousek od přidání gólu na 2:0 byl Jurečka, ale pro usměrnění míče mu chybělo pár centimetrů.

V posledních minutách se dostal do další šance dostal Navrátil, ale jeho hlavička šla v těžké pozici kousek nad břevno.

pondělí, 28.09.2020 10:35