Přípravka: Hodnocení podzimní části

úterý, 19.11.2019 09:27
Přípravka: Hodnocení podzimní části
sturma191119.jpg

1.FC Slovácko to není jen A-mužstvo, ale i mládežnické celky, kde trenéři vychovávají budoucí hráče nejenom pro ligový fotbal, ale jak výsledky práce s mládeží ukazují, tak i pr reprezentační výběry. Cesta těch nejmenších začíná již v přípravkách. Jak to u nejmenších kategorií funguje nám dnes přiblíží Zdeněk Šturma.

Přípravky mají za sebou podzimní část. Můžete přiblížit jak to u přípravek chodí?
Podzimní část sezony začala týmům přípravek již v červenci, kdy začala trénovat kategorie U11. Postupně se pak přidávaly další kategorie až po nejmenší kategorii, kterou je školička – U6. Právě pro nejmenší kluky a holky se podařilo uspořádat také otevřený trénink na hlavním stadionu. Ten proběhl v polovině září po začátku školního roku. Jednalo se o projekt, kdy si mohl přijít vyzkoušet fotbalový trénink FC Slovácka každý ve věku do 9-ti let. Na hlavním stadionu se představilo cca 70 dětí ve věku mladší přípravky. Celkově máme v kategoriích U6-U11 přes 100 dětí, které se účastní tréninkového procesu. Tento počet bychom chtěli v budoucnu určitě ještě navýšit.

Kromě tréninků se odehrávají i utkání. Můžete to čtenářům přiblížit?
Přípravkové kategorie jsou zapojeny také do soutěží různých úrovní. Na okresní úrovni jsou zapojeny v Okresním přeboru mladší (U8) a starší (U9) přípravky, na krajské úrovni v Krajském přeboru mladší (U8) a starší (U10) přípravky, a také v Krajském přeboru mladších žáků (U11). Mimo těchto soutěžních zápasů se všechny kategorie účastní trianglů či turnajů, kde se utkávají s nejlepšími týmy, a to nejen tuzemskými, ale i zahraničními (Rakousko, Slovensko, Maďarsko, Polsko).

Pokud se nepletu, tak Slovácko i letos úspěšně reprezentuje v Ondrášovka Cupu?
Ano, je to tak, jedná se o celorepublikový turnaj, na který se účastníci musí prokousat kvalifikačními turnaji. Všechny naše kategorie v letošním ročníku zvládly kvalifikační turnaje a kvalifikovaly se tak na jarní závěrečné turnaje. Tento kousek se povedl pouze 4 klubům a Slovácko je jedním z nich.

Fotbal se ve všech směrech vyvíjí, jsou nějaké novinky v tréninkovém procesu i u přípravek?
Novinkou v tréninkovém procesu je zapojení gymnastiky. Každá kategorie má navíc hodinu gymnastické průpravy pod vedením Jany Kašpaříkové (dříve Komrskové), která klukům pomáhá v rozvoji pohybové kultury. Díky těmto tréninkům mají naši hráči všestrannější rozvoj, což je v přípravkovém věku důležité. Nadále zůstává spolupráce se ZŠ Sportovní, kde působí naši trenéři v rámci tělocviku či kroužku i na prvním stupni.

Soutěže již skončily, jak je to s tréninkem?
Podzimní část končí přípravkovým kategoriím v polovině prosince, do procesu se hráči zapojí opět po Novém roce.

A jak je to s případnými zájemci? Mohou se hlásit i v průběhu roku?
Zájemci o fotbal se můžou hlásit v průběhu celého roku, vyzkouší si trénink či dva a rozhodnou se, zda mají zájem pokračovat. Možnost mají tím pádem všichni. Nejmladší ročníky narození jsou ve školičce (U6), kde se zapojují děti ročníku 2015 - od ledna pak začneme brát i ročníky 2016. Školičku má na starosti Matěj Posolda (731 908 745), pro informace tedy kontaktovat jeho nebo mě, u ostatních kategorií pak jednotlivé trenéry nebo mě.

>> KONTAKTY NA TRENÉRY MLÁDEŽE <<


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
před 7 hodinami
> všechna videa
FANSHOP
Dres replika Puma Electric Blue 2019/2020

Dres replika Puma Electric Blue 2019/2020
790 a 990 Kč

Mikina Slovácko Jeden kraj - Jeden klub

Mikina Slovácko Jeden kraj - Jeden klub
990 Kč

Půllitr hladký

Půllitr hladký
179 Kč

Tričko grafitti bílé

Tričko grafitti bílé
290 a 390 Kč

Zimní čepice tmavě modrá

Zimní čepice tmavě modrá
350 Kč

Placatka Slovácko

Placatka Slovácko
290 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Pohár s Prostějovem v úterý 6. října před 7 hodinami
Pohár s Prostějovem v úterý 6. října

VIDEO: Lukáš Sadílek po zápase na Slavii před 7 hodinami
VIDEO: Lukáš Sadílek po zápase na Slavii

U14: První prohra v Hodoníně včera, 21:52
U14: První prohra v Hodoníně

U-15: Remíza s Hodonínem včera, 15:37
U-15: Remíza s Hodonínem

U13: Dominantní výkon nám zajistil vítězství nad Znojmem včera, 13:24
U13: Dominantní výkon nám zajistil vítězství nad Znojmem

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace