Přípravka: Hodnocení podzimní části

úterý, 19. 11. 2019 09:27
Přípravka: Hodnocení podzimní části
sturma191119.jpg

1.FC Slovácko to není jen A-mužstvo, ale i mládežnické celky, kde trenéři vychovávají budoucí hráče nejenom pro ligový fotbal, ale jak výsledky práce s mládeží ukazují, tak i pr reprezentační výběry. Cesta těch nejmenších začíná již v přípravkách. Jak to u nejmenších kategorií funguje nám dnes přiblíží Zdeněk Šturma.

Přípravky mají za sebou podzimní část. Můžete přiblížit jak to u přípravek chodí?
Podzimní část sezony začala týmům přípravek již v červenci, kdy začala trénovat kategorie U11. Postupně se pak přidávaly další kategorie až po nejmenší kategorii, kterou je školička – U6. Právě pro nejmenší kluky a holky se podařilo uspořádat také otevřený trénink na hlavním stadionu. Ten proběhl v polovině září po začátku školního roku. Jednalo se o projekt, kdy si mohl přijít vyzkoušet fotbalový trénink FC Slovácka každý ve věku do 9-ti let. Na hlavním stadionu se představilo cca 70 dětí ve věku mladší přípravky. Celkově máme v kategoriích U6-U11 přes 100 dětí, které se účastní tréninkového procesu. Tento počet bychom chtěli v budoucnu určitě ještě navýšit.

Kromě tréninků se odehrávají i utkání. Můžete to čtenářům přiblížit?
Přípravkové kategorie jsou zapojeny také do soutěží různých úrovní. Na okresní úrovni jsou zapojeny v Okresním přeboru mladší (U8) a starší (U9) přípravky, na krajské úrovni v Krajském přeboru mladší (U8) a starší (U10) přípravky, a také v Krajském přeboru mladších žáků (U11). Mimo těchto soutěžních zápasů se všechny kategorie účastní trianglů či turnajů, kde se utkávají s nejlepšími týmy, a to nejen tuzemskými, ale i zahraničními (Rakousko, Slovensko, Maďarsko, Polsko).

Pokud se nepletu, tak Slovácko i letos úspěšně reprezentuje v Ondrášovka Cupu?
Ano, je to tak, jedná se o celorepublikový turnaj, na který se účastníci musí prokousat kvalifikačními turnaji. Všechny naše kategorie v letošním ročníku zvládly kvalifikační turnaje a kvalifikovaly se tak na jarní závěrečné turnaje. Tento kousek se povedl pouze 4 klubům a Slovácko je jedním z nich.

Fotbal se ve všech směrech vyvíjí, jsou nějaké novinky v tréninkovém procesu i u přípravek?
Novinkou v tréninkovém procesu je zapojení gymnastiky. Každá kategorie má navíc hodinu gymnastické průpravy pod vedením Jany Kašpaříkové (dříve Komrskové), která klukům pomáhá v rozvoji pohybové kultury. Díky těmto tréninkům mají naši hráči všestrannější rozvoj, což je v přípravkovém věku důležité. Nadále zůstává spolupráce se ZŠ Sportovní, kde působí naši trenéři v rámci tělocviku či kroužku i na prvním stupni.

Soutěže již skončily, jak je to s tréninkem?
Podzimní část končí přípravkovým kategoriím v polovině prosince, do procesu se hráči zapojí opět po Novém roce.

A jak je to s případnými zájemci? Mohou se hlásit i v průběhu roku?
Zájemci o fotbal se můžou hlásit v průběhu celého roku, vyzkouší si trénink či dva a rozhodnou se, zda mají zájem pokračovat. Možnost mají tím pádem všichni. Nejmladší ročníky narození jsou ve školičce (U6), kde se zapojují děti ročníku 2015 - od ledna pak začneme brát i ročníky 2016. Školičku má na starosti Matěj Posolda (731 908 745), pro informace tedy kontaktovat jeho nebo mě, u ostatních kategorií pak jednotlivé trenéry nebo mě.

>> KONTAKTY NA TRENÉRY MLÁDEŽE <<


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
pondělí, 9. 12. 2019 20:23
> všechna videa
FANSHOP
Dres replika Puma Electric Blue 2019/2020

Dres replika Puma Electric Blue 2019/2020
790 a 990 Kč

Tričko se znakem bílé

Tričko se znakem bílé
250 a 350 Kč

Placka Slovácko modrá

Placka Slovácko modrá
30 Kč

Půllitr Slovácko pískovaný

Půllitr Slovácko pískovaný
390 Kč

Láhev na pití

Láhev na pití
195 Kč

Klíčenka Slovácko hnědá kůže

Klíčenka Slovácko hnědá kůže
99 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Vyhodnocení roku 2019 v Kině Hvězda včera, 08:31
Vyhodnocení roku 2019 v Kině Hvězda

Hellebrand: Neskutečně jsem si to užil pondělí, 9. 12. 2019 15:44
Hellebrand: Neskutečně jsem si to užil

VIDEO: Tiskovka po zápase s Plzní sobota, 7. 12. 2019 20:58
VIDEO: Tiskovka po zápase s Plzní

Slovácko porazilo doma Plzeň sobota, 7. 12. 2019 19:29
Slovácko porazilo doma Plzeň

Daníček: Chybí nám hlavně vstřelené branky čtvrtek, 5. 12. 2019 21:43
Daníček: Chybí nám hlavně vstřelené branky

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace